Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Eldobható vs. mosható pelenka?...

Eldobható vs. mosható pelenka? Megéri moshatót használni?

Figyelt kérdés

Kíváncsi lennék a véleményekre, hogy a mosható pelenka használata mellett vajon mi szól? Ismertek olyat, aki mosható pelenkát használt, vagy van itt olyan anyuka? Szabad tudni, hogy mi vitte rá arra, hogy moshatózzon?

Azért lehet érdekes a téma, mert ugyebár egy újszülött, de még egy kisgyerek körül is rengeteg tennivaló van, szinte nincs szabad perce az embernek, és egy újszülött kb. fél éves koráig naponta 10 alkalommal is kakil. Tehát jó sokat be kell vásárolni mosható pelenkából, amit MINDEN EGYES NAP folyamatosan mosni kell.

Az eldobhatót ugyan folyamatosan venni kell, de itt mondható, hogy aki gyereket vállal, annak nem kéne, hogy drága legyen a pelenkavásárlás. Környezetet mindkettő szennyezi, az eldobható a keletkező szeméttel, a mosható pedig a mosáshoz elhasznált ivóvízzel, árammal. (Sőt, akkor igazából kijelenthető, hogy a környezetbarát "feltüntetése" valójában csak parasztvakítás?)

Mindenesetre a kérdés az anyukák felé: aki mosható pelenkát használt, mi vitte rá a annak a használatára, aki pedig eldobhatót, gondolkodott-e moshatóban esetleg, illetve mi gátolta a használatában? Melyiknél mi szólt a "másik ellen"?



jan. 12. 16:33
 1/6 anonim ***** válasza:
60%

Azért a mosható pelus környezetre gyakorolt negatív hatása jelentősen kisebb, mint az eldobósé. A világban összegyűlt újrahasznosításra alkalmatlan, felesleges szemét igen nagy százalékát az eldobós pelusok okozzák.

Az első gyerekkel viszonylag sokáig használtam mosható pelenkát. Nem volt annyira macera, az első 2-3 hónap után kezdtem el használni, mikor már kicsit kialakult egy napi rutin, beleszoktam az egész rendszerbe, ő sem volt nagy kakigyártó, heti 1-2 alkalommal kakilt (tisztán anyatejesként ez teljesen normális volt ugyebár), akkor sem volt vészes mennyiség. A pelusokat meg amúgy kétnaponta mostam, nem kell folyamatosan mosni, ha van elég nagy készleted. Nekem egyébként így elég volt egy 8 darabos kezdőkészlet, 2 éves korában, amikor bölcsibe ment, akkor került le róla a mosható, mert a bölcsiben nem vállalták a tárolást, így maradt az eldobós, utána meg szobatisztult amúgy is.

A kicsi más tészta, ő még most, 1 évesen is napi 2-3 alkalommal képes kakilni, ez még rosszabb volt, amikor csak anyatejes volt, napi 4-5 kakis pelus mellett meg valóban nem volt már annyira csábító a mosizás :D Pedig a készlet még megvan, nagyon szépek a minták, nagyon jó lett volna újrahasznosítani őket a második gyerekhez is, elsősorban a környezetvédelem és fenntarthatóság jegyében, de azért a minták is baromi cukik. A használata amúgy a modern mosható pelusoknak nem különbözik az eldobósoktól, szóval a mosást leszámítva nem nagyobb macera, cserébe anyagilag azért tényleg nem mindegy, hogy egyszeri mittudomén, 60-100 ezres befektetés, ami potenciálisan évekig, több gyereken keresztül is megmarad, vagy ugye az eldobósnál konkrétan szó szerint feneket törölsz és a kukába dobod ugyanezt a pénzt olyan 3 hónap leforgása alatt kb. Oké, hogy aki szülőnek áll, annak bele kell férnie, de amellett, hogy a világ nem ilyen ideális, azért ha nem is megterhelő, akkor is belátható, hogy melyikkel jársz jobban anyagilag.

jan. 12. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
82%

En 6 honapig mosiztam a kisfiammal, de aztan feladtam, mert nem talaltam meg azt a tipust+ beteteket, amivel ne azott volna at 1,5 ora utan es meguntam az egeszet. Tul sok penzt koltottem mar ra kvazi feleslegesen. Egyelore meg a keszlet megvan, varja a masodik babat, hatha nala bejon, aztan eladom, ha nem.


De egyebkent nekem nem volt gondom vele, a kakival se es sajnalom, hogy nem jott ossze, de mar nem vagyok hajlando kiserletezni tobbet.

Nem az eldobhato pelus ara miatt kezdtem el, hanem a kornyezet es a szemet mennyisege miatt.

A sok eldobhatos pelus miatt nagyobb kukat is kellett igenyelnunk (csaladi haz, nekunk alapbol a legkisebb meretu volt,mert nem termeltunk ketten annyi szemetet…) :(

jan. 12. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Eldobható.
jan. 12. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Mosogassa a franc 💩💩


Csakis eldobható pelust használok.

jan. 13. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Mielőtt a kicsi megszületett sokat gondolkodtam rajta, hogy jó lenne mosható pelenkát venni. Elsősorban a környezetvédelem miatt, de árban is jobban ki lehet vele jönni hosszú távon.


Aztán megszületett a kicsi. Alig tudom annyi időre letenni, hogy egyek, tusoljak. Szerencse, hogy nem kezdtem el előre megvenni a pelusokat. Talán ha javul a helyzet átgondolom mégegyszer, de így, hogy ketten vagyunk a férjemmel segítség nélkül egy több emberes babával nem férne bele az időnkbe.

jan. 15. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

2-es vagyok, egyebkent nem annyira idoigenyes a dolog, ha valaki ettol fel. En a pisis pelusokkal semmit nem csinaltam, egy muanyag kukaban taroltam oket, aztan egyenesen mentek a mosogepbe. Legyen ez maximum 30 masodperc plusz munka az eldoboshoz kepest :D

En a kakihoz hasznaltam kakifogo kendot, ez felfogta a nagyjat, ezt csak kidobtam. Ha foltos lett valahol a pelus, akkor ezeket kulon gyujtottem es este gyorsan marhaepe szappannal atmentem rajtuk, majd be a gepbe. Ez plusz 2 perc melo.

Soknak es bonyolultnak tunik, pedig nem az, en csinaltam volna evekig is akar, ha bejott volna 😂

jan. 15. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!