Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kedves Anyukák! Ambuláns...

Kedves Anyukák! Ambuláns szülés kinek, hogyan ment? Könnyen hazaengedtek a kórházból? Hogyan készüljön az ember?

Figyelt kérdés

jan. 23. 12:23
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
19%

Magyarorszagon van ilyen ?

En kulfoldon szultem, itt par ora utan lehet menni haza, semi gond nem volt.

jan. 23. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
73%
Én csak hallottam történeteket az Otthonszülés, intézeten kívüli szülés csoportban, de azalapján úgy megszivatják az embert, hogy időben nem jársz jobban az ambuláns szüléssel. Én azért siettem volna haza, mert volt itthon egy 14 hónaposom, de annyi intéznivaló keletkezik azzal, hogy nem maradsz bent, ami több, mint 48 óra, ami után amúgy is hazaengednek. Úgyhogy én lenyeltem a dolgot, pedig a kórházi bentlét tette tönkre mindkét gyermekágyi időszakomat.
jan. 23. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
Én se szívesen fekszek be a helyi kórházba elhiheted :D De ahogy olvasom ezek szerint nem éri meg kijátszani
jan. 23. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
2# Kiadják a zárót,azzal miért szivatnak?
jan. 23. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%

Nem a kettes vagyok, de gondolom az a szívás hogy utána a babát minden vizsgálatra külön kell vinni, amire külön kell időpontot kérni és általában ugyanúgy a kórház gyerekágyas részére kell érte visszajárkálni, mert ott van hozzá megfelelő eszköz pl a hallásvizsgálathoz.


Ameddig bent voltam a kórházban 4x vették vért a babától. Nagy súllyal született ezért meghatározott időközönként nézték a cukrát, majd kereken 48 órásan az anyagcsere és az SMA szűrés. Szintén 48 órásan adják a bcg oltást, elsősorban ezek miatt kell bent maradni minimum 48 órát (ezért van hogy aki délelőtt szül annak 2 éjszaka aki délután annak 3)

Plusz volt a hallásvizsgálat, még egy amire elvitték de nem emlékszem mi volt, plusz hazaengedéskor egy általános vizsgálat.


Na most képzeld el hogy ezekre mondjuk faluról kell az első két napban behurcolászni a gyereket a kórházba... Egyszerűbb bentmaradni addig.

jan. 23. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%
5# Ja igen,így értem. Mondjuk én amitől tartanék az,hogyha besárgul otthon súlyosabban például,ami azért elég gyakori,akkor sajnos oda már nem mehetnek vissza. Na,most fantasztikus ilyenkor befeküdni a helyi gyerekkórházba esetleg 4 ágyas dugig szobába,ahol anyuka max egy széken tud ülni a pici mellett,a szoptatást gyakorolhatja mindenki mellett,plusz még összeszed ne adj isten valamit,egy RSV-t. :( A másik,ahol anyukánál történt komplikáció. Ebbe az esetbe vissza kell feküdnöd,de egyedül már,a pici meg otthon nélküled. :( Off kérdező,nekem erről van tapasztalatom csak. Ezt azért mérlegeld,hogy belefér-e. Ha igen,nincs gond. Na,meg igen olyan gyerekorvost kell keresni,aki kijárkál egyből aznap. Hátha ír olyan is,aki végigcsinálta.
jan. 23. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
10%

6-os, de a korhazban csak 3 napot maradsz, utana is besargulthat otthon barmikor. Szoval ez annyira nem realis felelem, mert ebbol szempontbol halal mindegy, hogy 24 vagy 72 ora utan jossz haza.

Es egy kis sargasaggal nem kell azonnal befekudni a korhazba.

jan. 23. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
7# Amikor én egy hetet bent voltam rengeteg baba bekerült a fény alá. Ha a 3 nap alatt besárgul,nem mész haza 3 nap után,ez egyértelmű. Otthon is besárgulhat,de azért az a ritkább. Azért,ha már emelkedik az újszülött osztályon be is teszik a fény alá még időben. Gyerekosztályon dolgozom,volt ilyen,de nagyon ritka volt,hogy valaki otthonról került így vissza,de előfordult. No,de ha aznap hazamész egyből,és 2 napra rá besárgul,akkor történik az,amit fentebb írtam. De nincs ezzel gond,mert ha vállalja valaki így is,az oké. Csak figyelembe kell venni mindent ilyenkor.
jan. 23. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
Amúgy nálunk 48 óra után hazaengednek,úgy tudom.
jan. 23. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
2-es vagyok, úgy értettem, ahogy az 5-ös írta. Nekünk 45 perc a kórház kocsival, úgyhogy rengeteg idő lett volna bejárkálni minden egyes vizsgálatra. Amúgy az enyém is besárgult és 24 óráig fényezni kellett, úgyhogy amúgy sem jöttünk volna haza.
jan. 23. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!