Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Sok baba miért ordít torkaszak...

Sok baba miért ordít torkaszakadtából, ha az anyukája leteszi egy másodpercre is?

Figyelt kérdés

Persze vannak olyan babák is, akik elvannak, nézelődnek ha leteszik őket, viszont nagyon sok olyan van, hogy elkezd ordítani, amint leteszi őt az anyuka.

Ennyire igénylik az anyuka közelségét?


jan. 25. 18:25
 1/6 anonim ***** válasza:
11%
Nem, hanem ennyire hozzá lett szoktatva, hogy állandóan kézben van
jan. 25. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Én azért, mert azt szeretem, ha foglalkoznak velem. 0/B
jan. 25. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
89%
Igen, ennyire igénylik a közelsèget. Ès ez nem kinevelendő dolog. A kisbabanak kèzben jó.
jan. 25. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
94%

1-es, akkora hülyeséget írsz.


Nekem a második gyerekem ilyen, pedig nyilván sokkal kevesebbet volt/van kézben, mint az első, aki mellett nem volt másik gyerek. Az első meg tök jó elvolt, pedig ő aztán tényleg sokat volt kézben csak úgy, mert cuki.

jan. 25. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
88%
Igen, ennyire igénylik. Egy kisbabának a túlélése múlik azon, hogy folyton kézben legyen. Mármint nem ma, a 21. században, hanem 10.000 évvel ezelőtt, de hát egy kisbaba nem tudja, milyen évet írunk, az evolúció meg nem működik ilyen "gyorsan", hogy tudja, nem lesz attól még semmi baja, hogy az anyja lerakja addig a puha szőnyegre, amíg elmegy pisilni vagy kisüti a rántotthúst. De amúgy ez amellett, hogy a kicsi személyiségén is múlik, azért hullámzó is, vannak időszakok, amikor jobban (szeparációs szorongás pl), máskor meg kevésbé van kiborulva azon, ha lerakják. Ez nem szoktatás kérdése, egy kisbabát nem lehet félrenevelni még, és amúgy mindenféle kutatás vizsgálta már, hogy azok a babák, akik sokat vannak kézben, akiknek teljesül a testközelség iránti vágya, azok felnőttként jobban teljesítenek IQ-teszteken, sikeresebbek és úgy általában magabiztosabbak, mint azok a felnőttek, akiket gyerekként "leneveltek" erről. Szóval mondhatni ez az alap és az ideális a babának. Az más kérdés, hogy anyaként mi az ideális, én itt vagyok 30 évesen, két kicsi gyerekkel, viszonylag kis korkülönbséggel, a nagy is még abszolút szeret kézben lenni (pedig ő már nem is baba), aztán kb bérletet vehetnék egy masszázsszalonba, úgy fáj a derekam a folyamatos emelgetéstől és csípőre ültetéstől, de hát ez már legyen az én problémám :D Amikor gyereket vállal az ember, akkor bizony azt is vállalja, hogy egy időre az elején félreteszi a saját érdekeit és kényelmét (és józan eszét) is, legalábbis részben, és ez nem mártíromság meg nem a kicsik elkényeztetése, ez simán a szülőség. Ha van segítsége az embernek, támogató párja, lelkes nagyszülők, rokonság, takarítónő, anyagi háttér kajarendelésre, stb, akkor azért nem annyira vészes, ez akkor gáz, ha a nukleáris családmodellben még a férj sem túl segítőkész.
jan. 25. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
5 igazat szóltál. "Imádom" mikor egyesek mondják ezt a ne szoktasd kézhez. Badarság.
jan. 25. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!