Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha elkezd szavakat mondani...

Ha elkezd szavakat mondani akkor napról napra több lesz?

Figyelt kérdés

Ma elkezdett a fiam a semmiből 3 új szót mondani, előtte szinte semmit nem mondott.

Nagyon meg lepődtem, most akkor be indul vagy ez még nem jelent semmit?

15hos


jan. 25. 21:26
 1/10 anonim ***** válasza:
42%
Nem lehet tudni, kicsit fiatal a beszédhez, én arra tippelek, hogy nem most fog beindulni.
jan. 25. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Lehet így is meg úgyis. Lányom első tudatos szava 10 hónaposan volt a vau vau. Utána 14 hónapos koráig nem mondott egy új szót se. Utána is ilyen havi 1-2 új szó volt sokáig. 2 évesen indult be neki de akkor 2 hónap alatt több 100 szót kezdett el mondani. :)
jan. 25. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Az én fiam 16 hónapos, pár naponta felfedezünk nála egy-egy új szót, mióta elkezdett próbálkozni a beszéddel :)

Azért írtam úgy, hogy felfedezünk, mert nem mindig egyértelmű, ugyanis sokszor csak szótagokat, szókezdeményeket mond. Ma pl. a "láá" volt az új szó, ami nála lámpa, de ha nem mutat rá, akkor nem biztos, hogy összekötöttem volna :). Pár napja az almát kezdte mondani, azt szépen végigmondta.

De olyan nagy ugrások nincsenek, viszonylag egyenletesen bővül a szókincse, persze van, hogy hirtelen több új is van, de annyira nem jellemző.

Szóval nem feltétlenül indul be nagyon, nálunk nem így volt legalábbis, de lehet, hogy nálatok meg igen. Nagyon eltérően fejlődnek :)

jan. 25. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Eddig mondott ezt azt de sokszor bele láttam én us szerintem. De ma séta közben ahogy meséltem neki a világról rá mutatott gy autóra és tisztán mondta hogy autó.

Aztán az utca lámpára hogy lámpa. Ezután haza jöttünk a hinta lovon hintazott és mindig eneklek neki higy “hinta palinta” na most ezt is ki mondta úgyhogy tényleg tudatos volt. A wauwau nálunk is megy, van is itthon egy úgyhogy egesznap mondja neki, és annyira belejött hogy minden állat egy wauwau 😄

jan. 25. 21:54
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Fiamnak 15 hónaposan több szava is volt már, és hetente új szavakat tanult

Nemsokára két éves és már kezd mondatokat összerakni

Szóval igen,lehethogy beindul a beszéde neki

jan. 25. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
55%

1-es, a fiam 15honaposan 50 szót használt aktívan (nem csak szokezdemenyeket, hanem rendes szavakat, paprika, traktor, kuka, lámpa, stb), ráadásul kétnyelvű gyerekről beszélünk (a másik nyelven akkor még nem mondott semmit, csak értett) szóval nem értem miért lenne korai, ha a kérdező gyermeke mától minden nap új szavakat tanulna...


Kérdező, a mi fiunk 12honaposan 3 szót mondott.. Most másfél éves, és már rengeteget beszél, de még csak 1 szavasan (max 2). Nem minden nap, inkább pár naponta jöttek az új szavak, néha napokig semmi, aztán egy nap alatt több új szó. Most meg már a legtöbb mindent ismétli és olyan új szavakat is bedob néha, amiket hetekkel előtte hallott utoljara.

jan. 26. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Én normális időben kezdtem beszélni, 1 éves korom körül, aztán állítólag hirtelen megkukultam és 3 éves koromig csak Activity-ztem. XD Szóval szerintem nem garancia, és ne izgulj, ha nem tartja ezt az ütemet XD
jan. 26. 04:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
A fiam is 15 hónapos volt, amikor elkezdett beszélni. Előtte semmit nem mondott. Aztán belelendült. Napról napra egyre több szava lett. Most 20 hónapos, 2-3 szavas egyszerű mondatai vannak: Apa vezet, cica eszik, tesó nincs itthon. Meg olyan szavakat használ, hogy csak pillogunk. Olyan, mint egy szivacs. :D
jan. 26. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
52%

6-os! 1-es vagyok. Nyilván minden gyerek egyre több szót használ, így tanulnak meg beszélni. A kérdező (legalábbis én így értettem) ugrásszerű fejlődésről, a szokincsrobbanasrol beszél. Ez viszont nem 15 hónapos korban történik meg. Bővebben a linkben.

[link]

jan. 26. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

14 hónaposan kezdett a kislányom konkrét szavakat mondani (nem csak szótagokat, vagy hangutánzókat), aztán 1-2 hónapig stagnált és csak a megtanultakat használta. Most 20 hónapos és már egész jókat lehet vele "beszélgetni". Már szókapcsolatokban, rövidke mondatokban beszél (pl. apa elment dolgozni autóval, babát visszük sétálni a partra).

Szerintem benne van, hogy stagnálni fog, de az is, hogy belendül. Ez egy cuki időszak, mindennap pillázunk valamin, hogy ezt mégis honnan!? :D Avagy poén felismerni szavakat, hangsúlyokat, hogy kinek a "szava járása"... nálunk nagyon sok van a déditől pl., de nyilván a sajátunkat még viccesebb visszahallani.

jan. 26. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!