Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Most akkor mi van? Kiégtem....

Most akkor mi van? Kiégtem. Újszülött kori hallásvizsga: nem sikerült be mérni a fülét. Majd 1 hónaposan csak az egyiket. 2 hónaposan egyiket sem. Most várunk. Tapasztalatok? Létezik ilyen? Mit tegyek most? Magánba viszem. Dühít és elkeserít.

Figyelt kérdés

Lehet baj van a hallásával?

Ismerősöm kisfiának 3,5 hónapos, okés a hallása és nem fordul mindig a hang irányába van hogy csak egy helybe néz. Most ilyenkor lehet az hogy az övé se jó? Mert kb annyit figyel mint az én babám. Mármint nem azt akarom ebből kihozni, hogy akkor másnál is legyen baj. De nem értem ezt. Járt így valaki? Aztán rendben lett? Volt olyan akinél nem reagált a gyerek mégis jó volt a hallása vagy fordítva?



jan. 29. 22:27
 1/3 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam háta mögött nyugodtan tapsolhattunk, meg se rezzent.

Persze beparáztam, hiába volt jó a kórházi vizsgálat eredménye, gyorsan elvittem magánba, attól féltem, hogy azóta történt valami, gyulladás vagy ilyenek. Ott is jó volt minden, kicsit megnyugodtam.

Aztán rájöttem, hogy a taps meg a többi hang, amivel direkt a figyelmét szerettük volna felkelteni, valószínűleg csak simán nem érte el az ingerküszöbét, másokra viszont szépen reagált, csak nem tűnt fel: pl. felébredt a térdem reccsenésére, megijedt, amikor félálomban hangosabban cuppant le a ciciről stb.

Minden rendben a hallásával még most is, már 16 hónapos, beszélni is elkezdett már szépen :)

jan. 29. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Az én kislányomnak harmadszorra sikerült bemérni, de én sejtettem, hogy semmi gond a hallásával, mert felfigyelt olyanokra, ha megreccsent valami, csörögni kezdett valami, stb. Szóval az, hogy nem hall, szerintem egy ennyire pici babánál is kizárható már, ha figyelgeted.
jan. 30. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Figyeled meg hogy erősebb zajokra összerezzen-e. Mikró ajtó csukódása, kulccsomó leesik, ilyen hirtelen zajok.
jan. 30. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!