Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 7 hónaposan hány kiló, milyen...

7 hónaposan hány kiló, milyen hosszú volt a babátok?

Figyelt kérdés

Ma voltunk 7 hónapos státuszon védőnőnél. Kisfiam alapból is nagy súllyal, 4 kg született.

Kereken 10 kiló, 74 cm. Szerintetek nagyon sok? Tápszeres amúgy és mellette eszik mást is. Tápszert egyébként 3x eszik egy nap, reggel 200ml napközben

170ml/evés. A többi sinlac gyümölccsel és rendes főtt kaja. Védőnő szerint egy kicsit sok, 1 évesnek felel meg, viszont a kaja adagja meg jó.

Köszönöm előre is a válaszokat.


febr. 7. 16:41
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
A lányom 6820g és 69cm volt, a fiam 7810g és 71,5cm
febr. 7. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
58%
A hossza valóban egy átlagos 1 évesnek felel meg, a súlya inkább másfél évesnek. Gondolom látod rajta.
febr. 7. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
6900 gr és 70 cm volt.
febr. 7. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Kerdezo, igazabol sok vagy nem sok, tokmindegy. Nyilvanvaloan nem mekivel tomod es azert ekkora a sulya, sokat tenni ellene nem tudsz, nem minden baba egyforma.

Majd ahogy egyre tobbet mozog, aranyosabb lesz a testalkata, nem fog mar gyorsan hizni se.

febr. 7. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
68%

Elnövi majd. A babaháj nem egyenlő a felnőtt hájjal. Csak ezt sokan elfelejtik.

6 hónaposan volt 8.6 kg, 68cm

9 hónaposan 9.2 kg, 72cm

Az én babám is husis de már látszik rajta hogy kezdi elnőni és nem gyarapodik gyors ütemben.

A másik hogy, a te babádnak nem csak a súlya nagyobb mint az átlag, de a hossza is.

febr. 7. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
83%
5 vagyok. Azt még hozzátenném hogy sinlacot nem adnék neki. Cukor van benne, ami tök fölösleges neki, sőt.
febr. 7. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Sinlac alultápláltság vagy allergia esetén ajánlott. Nálatok melyik áll fent?
febr. 7. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm hogy írtatok.

Utolsó igazából egyik se áll fent. Ezzel kezdtük a kanalas ennivalót a háziorvos javaslatára, mert iszonyú hasfájós volt a babám. Mindegyik tápszertől ordított.

Lehet attól gyarapszik mert nincs is sinlacra szüksége ? Egyébként imádja, gondolom akkor azért mert édeskésebb.

febr. 7. 21:14
 9/19 anonim ***** válasza:
Nem értem...orvosok és mégis sokszor olyan szrt ajánlanak, már bocsánat a kifejezésért. Én a helyedben nem adnám neki.
febr. 7. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Mivel se nem alultáplált, se nem allergiás, nem kérdés, hogy semmi szüksége rá.

Sinlacot én a szelektíven evő, rosszul gyarapodó, refluxos, érzékeny gyomrú autista gyerekemnek adtam (nyilván akkor még nem volt diagnózis).

Az egészséges gyerekemnek eszem ágában se volt ilyet adni, pedig sinlac nélkül vékonyabb volt, de ő változatosan evett. Nála kisebb súly mellett se merült fel, hogy valaha éhen hal.

febr. 8. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!