Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Valami baj van a kétéves...

Valami baj van a kétéves kislányommal, vagy ez ilyen életkori sajátosság?

Figyelt kérdés

Kétéves kislányom néha olyan fura szokott lenni, sikong, beszél a saját kis nyelvén (de olyan, hogy mondja a szavakat mint ha magyarázna valamit) sajnos még nem beszél, van elég szó amit szokott használni de még nem az igazi, sikong, fut fel-alá, grimaszkodik, üti a fejét (nem erősen), nagyon fura és őszintén ilyesztő, mint ha valami bele ment volna. Eddig nagyon ritkán csinált ilyet és sose tartott sokáig, de ma séta után egy fél órás programot csinált, őszintén megijedtem, hogy valami baja van. Ezen kívül más rendben van, értelmes, ügyes, megért mindent amit mondunk neki, egyedül eszik, fogat mos, kezet mos séta után, próbálkozik egyedül megfürödni, csizmát tudja felvenni egyedül stb. De ez az egy dolog aggaszt.

Csinált más gyereke is ilyet?

Ha segít, van egy rövid videóm, privátba esetleg el tudom küldeni (ha egyáltalán lehet vidit küldeni)

Remélem úgy ahogy érthetően írtam és köszönm előre is a válaszokat.



febr. 8. 21:28
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
A sikongatás, szaladgálás szerintem valahol rendben van, de a fejütés miatt én is aggódnék. Ha ijesztőnek érzed, lehet érdemes elvinni egy vizsgálatra, csak hogy megnyugodjatok, mert a többi dolog alapján, amiket amúgy írsz, tényleg kis ügyes, okos manónak tűnik! Lehet,hogy van egy átmeneti kis furcsasága, unokahúgom például két évesen notóriusan kidobálta rendszeresen a kiscipőit a szekrényből, ha kellett 120x, senki nem tudta rá a magyarázatot,ha nem dobálhatta őket, őrjöngött, aztán most meg okos, ügyes hétéves iskolás, az ég adta egy világon semmi baja!
febr. 8. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ, kicsit megnyugtattál. De lehet mégis elviszem kivizsgálni, biztos ami biztos.

A fej ütögetés az inkább olyan mint amikor valami butaságot csinálsz és kézzel fejbeütöd magad, hogy “jaajj de buta vagyok”, és mellé mosolyog/nevet. Nem tudom jobban elmagyarázni 😅

febr. 8. 21:50
 3/5 anonim ***** válasza:
Szia. Én voltam ilyen mint a lányod. Most fiatal felnőtt vagyok és epilepsziás. Más gondom nincs.
febr. 8. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Az én lányom is ütötte a fejét ha felbosszantotta valami. Ha amúgy minden rendben van, nem kell ezen aggódni. Két évesen vannak még fura dolgaik, autisztikus viselkedés, normális gyerek is csinálja (ezért nehéz diagnosztizálni az autizmust ilyen fiatalon).
febr. 8. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Abból ítélve, hogy egyedül mos fogat, és ilyen szintű, erre a korra még nem igazán elsajátított dolgokat csinál meg, tényleg lehet hogy enyhén autista, de ez nem probléma, ez még egyáltalán nem biztos. Nekem is van ilyen ismerősöm, kisebb korában kicsit problémásabb volt, de most már teljesen kezelhető. Nagyon okos, zseni. Ha híres példákat nézel (pl. Einstein) is valószínűleg autista volt, de nem hiszem, hogy ez ilyen szintű lenne.

Szóval semmi baja szerintem, de egy kivizsgálás nem árthat.

ápr. 4. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!