Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi lehet a baj?Mit tegyek?

Mi lehet a baj?Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 13,5 hónapos kis babának az alvássa teljesen fel borult és nagyon aggodóm érte már azon gondolkozom hogy el e vigyem orvoshoz esetleg.


6 hónapos volt mikor kiköltöztünk vele Canadába (otthon Magyarországon nem volt gond az alvássával sosem) ahogy ki költöztünk persze gondoltuk hogy kelleni fog neki idő mire át áll ugye az idő eltolodás miatt de a vicc az hogy elejével sokkal könyebb volt körülbelül úgy 9-10 hónapos koráig 9 maximum 10 óra már aludt és maximum egyszer fel kelt enni este és vissza is aludt visszont aztán egyre kesőbb akart el aludni persze tudom minnél nagyobb úgy többet is tudnak ébren lenni napi egyszer aludt egy órát ezzel nem volt gond hogy nappal sokat alszik aztán sajnos ez változott mivel éjszaka kevesett aludt így nappal 3 óra hosszákat is aludt visszont mostmár el juttotunk arra a pontra is hogy rendszerres lett az hogy hajnal 1-2 óra vagy több is olyakor és pl mint ma egésznap csak 30 percet aludt nem tudom mit tegyek egyszerűen napközben maximum 1 órát szokott aludt delútán 1-2 órakor alszik el és onnantól egy óra nagyon kétségbe vagyok esve hogy mi lehet a gond 😔😔 bármilyen tanácsot szívesen meghallgatok és köszönöm előre is !🙏 (Mogorva beszólássokra pedig nincs szügségem előre is !)


febr. 15. 06:56
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem igazán értem a problémát. 13,5 hósan 1x1 órát alszik nap közben. Ez teljesen normális.

Az éjszakai alvásáról meg semmi információ, ember legyen a talpán, aki megérti, hogy mi akar lenni a "

visszont mostmár el juttotunk arra a pontra is hogy rendszerres lett az hogy hajnal 1-2 óra vagy több is olyakor és pl mint ma" katyvasz...

febr. 15. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Elnézést ha esetleg nem érthető a probléma. A probléma az hogy pl fel kel delután 2-kor és csak hajnal 1-2 órakor alszik el de volt esett hogy később.
febr. 15. 07:11
 3/12 anonim ***** válasza:

És reggel mikor kel?

Mivel telik el egy napja?

febr. 15. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Ez miatt sajnos kesőn is kell 10-11-kor kell picit pihen az ágyban mesével 15-20percet aztán reggeli ő eléggé lassan sokáig eszik az kb 30-40 perc aztán mindig fel öltözünk stb játszunk együtt mesézünk mikor mi épp 1,5 óra evés után mindig kap gyümölcsöt aztán alvás előtt hamizunk 1-2 órakor ugye vissza alszik 1 óra fel ébredés után szeretgetés pihenés egy picit utána mindig pakolásza a játékait utána megint hamizunk mesézünk ha engedi az idő picit levegőzünk és így telik igazából egy napunk. (3-4 óránként hamizik) 😀
febr. 15. 07:40
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Korábban keltsd fel reggel és akkor beáll majd.
febr. 15. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Lehet én értem félre,de akkor bocsi. :D Hajnali 1-2-kor elalszik és délelőtt 10-11-ig alszik? Jól értem vagy csak káprázik a szemem? :D Akkor igazából megvan az alvása,csak el van tolódva totálisan. Esti rutin megvan rendesen,nem fárad el? Nálunk 19 hónapos most,még mindig vannak kiugrások,pl mikor fogzik vagy csak éppen úgy áll a hold vagy kitudja. Ő napközbe van,hogy csak 1 órát alszik ebéd után,ritkán 2-t. Minden egyes reggel 6-kor kel,akkor is 6-kor,ha este 11-ig nem bírjuk elaltatni,nem alszik addig. Teljesen mindegy hánykor alszik el,19 hónapja 6-kor ébred,mint egy ébresztőóra. Emellé jön az olyan,mint most éjszaka,hogy felkelt pluszba fél 2-kor is,nem akart visszaaludni,nagy nehezen sikerült. Ezután 6-kor ébredt. De lekopogom,a legtöbb éjjel alszik 6-ig. Segíteni nem tudok,esti rutint átgondolni esetleg.
febr. 15. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

A mesezunk az tevet jelent? Napo 4x? 1 evesen? Meg tudod nekem mondani, hogy miert?


Keltsd fel reggel 9kor eloszor - faradt lesz, szeretgesd meg, reggeli, olvass neki, jatsszatok egyutt.

Delelott levegozes, kirandulas, jatszoter. Lenyeg a termeszetes feny es levego.

Delutani alvas legyen 12-12.30 korul a korai felkeles utan valoszinuleg faradt lesz. Probald visszaaltatni hogy 1,5 ora legyen meg, az sem baj ha tobb. Aludthat levegon is.


Delutan szinten kimehettek, vagy benti kozos program. Formabedobo, labdazas, lovacskazas, hintazas.

Vacsora, meleg furdo es 19-20 korul alvas, elotte meseOLVASAS.

Lehet nem fog tudni rogton aludni, de mar ne hangoskodjatok, jatsszatok legyen nyugi.



1 het utan keltsd 8kor, es 12:30 du alvas; este 19-20 alvas.

febr. 15. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Két három napig keltsd fel minden reggel nyolckor, tedd le délben aludni, hagyd aludni max kettőig.

Este pedig fél kilenckor legkésőbb szintén dugd ágyba.

Nyűgös lesz, de be fog állni az alvása.

febr. 15. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Nagyon Szépen köszönöm mindenkinek !🙏😊Meg fogadom a tanácsokat 😊
febr. 15. 10:41
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Bakker, keltsd fel időben és vidd ki levegőzni is minden nap, alvás előtt kb egy órát.
febr. 15. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!