Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 7 hónapos ikreim még nem...

7 hónapos ikreim még nem forognak. Járunk Dévény tornára. De csak heti 1*. Nem kevés ez? Már majdnem egy hónapja járunk, de én változást nem látok. Voltunk neurológián, ott semmi eltérést nem láttak.

Figyelt kérdés
A heti egy órában mindkét babával foglalkozik de így is a végére sírnak. Mikorra látok javulást? 🙁37 hétre születtek, azt is mondták ezt is vegyem figyelembe.
febr. 19. 13:33
 1/10 anonim ***** válasza:
92%

Majdnem egy hónapja jártok, heti 1-szer.

Tehát max háromszor voltatok eddig

Mit vársz ettől a három alkalomról?csodát?

febr. 19. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
46%
És mit mond a Dévényes miért nem tudnak forogni? Mert az hogy 7 hónaposan nem forog, az már komoly lemaradás. Még ha egy hónappal korrigáljuk is a születési időt.
febr. 19. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Mi nem Dévényeshez jártunk, hanem sima gyógytornára, de kb. 3 hónapos kortól (és nem csak a torna végére sírt a fiam, hanem végigbőgte az egészet az első pár alkalommal, sőt, az otthoni tornáztatást is).

Viszont 4 és fél hónaposan forgott mindkét irányba, 7 és fél hónaposan ült és mászott stb. (Ő is a 37. héten született, 2 napon múlt, hogy nem lett hivatalosan koraszülött).

Szóval nem tudom mi a diagnózis (nálunk feszességet állapítottak meg), de egyrészt lehet kicsit későn kezdtétek, másrészt tényleg idő kell ennek. Otthon kell velük tornáznod, masszírozni? Mert ha azt rendesen csinálod, akkor sokat dobhat a mozgáson, hisz a heti egy alkalom tényleg nem olyan sok.

febr. 19. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

A nem forognak mit jrlent? Nem tudnak vagy tudnak de nem akarnak? Az enyem pl meg tud fordulni de mivel hason van, mostanaban meg maszik nem igazan fordulgat. De tud, csak ha haton van rogton hasra fordul es ennyi.

Esetleg vidd el masik szakemberhez is.

febr. 19. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
1-es, nem egy hónapja, bocsánat hanem 2 csak elírtam! 7* voltunk eddig. Most lesz a 8. alkalom.
febr. 19. 13:56
 6/10 A kérdező kommentje:
A Dèvènyes azt mondja, mehettünk volna korábban. Igen én jeleztem is 4 hónapos korukban, a háziorvosnak stb...de 5 hósan 'hitt' már nekem. Mire időpontot kaptunk is eltelt kb 3 hét. Itthon masszírozom őket és pár tornát is csinálunk. Forgunk is....de nekem olyan haladatlan...
febr. 19. 13:59
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

"Forgunk is....de nekem olyan haladatlan..."

Ez mit jelent?

febr. 19. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Most akkor forognak vagy nem forognak?
febr. 19. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Szerintem a kérdező forgatja őket, nekünk is adott ilyen házit anno a gyógytornász.
febr. 19. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
87%-os: ha 7 hónaposan nem forog magától azt minek neveznéd, ha nem lemaradásnak? Ha 8 hónapos koráig nem kezd kúszni, már azt is lemaradásnak mondják egyesek...
febr. 19. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!