Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A tápszeres babák később...

A tápszeres babák később kezdenek beszélni ?

Figyelt kérdés
Szerintetek igaz ez az állítás? Valahol olvastam hogy a tápis babák arc izmai nem olyan erősek mint azoké akik szopiznak ezért később kezdenek beszélni. Van ennek valóság alapja? Kedves szülők, ti tapasztaltatok ilyet?

febr. 26. 13:49
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
47%
Tápszeres kislány anyukája vagyok. 2 éves kora után 1 hónappal kezdett el viszonylag érthetően 2-3 szavas mondatokat mondani. 2 éve, mióta ezek a hosszabb szünetek vannak a nevelési intézményekben, az otthon töltött 2 hét alatt kezdett el nagyon beszélni. Meg is jegyezték a bölcsiben, hogy nagyot fejlődött. Azóta meg csak mondja-énekel megállás nélkül. Nem tudom, hogy ez későinek számít-e.
febr. 26. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
13%

A beszed kezdesenek nincs koze a szajizmokhoz ( logikus ), viszont az artikulaciohoz, tiszta beszedhez.


Persze mindjart jonnek itt az okostojas nok irni, hogy az o gyereke tapszeres volt es szepen beszel, de ugye fogalmuk nincs mit is jelent a szo, hogy statisztika.

febr. 26. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
0%
Meg is jott az elso 😂
febr. 26. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
82%
Mindkét gyerekem tápszeres volt. A fiam teljesen időben kezdett beszélni. A lányom pedig kifejezetten korán elkezdett beszélni, 2 évesen már folyékonyan, mondatokban beszélt. Szerintem semmi alapja.
febr. 26. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
74%
Nem.
febr. 26. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
65%
Szerintem ez hülyeség. Az enyém cumisüvegből kapott anyatejet végig, most 20 hónapos, és be nem áll a szája. Nem mintha olyan nagy izommunka lenne beszélni.
febr. 26. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
72%

Elcsúszik az ok és az okozat.

Lanyom azért lett tápszeres, mert eleve gyenge volt az izomzata. Hipotón tetőtől talpig. Képtelen volt megfelelő vákuumot képezni, a tejet kinyerni. A lefejtet is csak ún."bocicumival" tudta meginni (kitágított cumifej) és azzal is órákig evett.

Nála bizony csúszott a beszéd is de rendesen, hiába volt az arcizma is kezelve.

Mivel képtelen volt szopizásra, így az se erősíthetett volna rajta.

febr. 26. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

"Nem mintha olyan nagy izommunka lenne beszélni."


Óriási tévedés. Óriási izommunka.

febr. 26. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
40%
Hű, hogy egy kérdésre se lehet úgy válaszolni, hogy ne jöjjön ide a lepontozó társaság....most áruljátok már el, hogy miért haszontalanok a válaszok?
febr. 26. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
45%

Hát engem meglepett a kérdés, a leírás logikusnak is tűnhet, de nem tapasztaltam ezt. Nekem a tápszeres kislányom születése óta nagyon nyughatatlan, mindent akar de már azonnal. Szopni nem volt türelme, inkább ordított. Már a kórházba felírták neki a tápszeres pótlást, onnantól meg se próbált szopni. Első szavak 1 évesen, 1,5 évesen már elég sok szava volt, 2 éves korra folyékonyan beszélt.


A testvére még csak 8 hónapos, de egész nap gagyog, mindenféle hangon. Szerintem ez is van olyan izommunka, mint később a beszéd lesz, persze lehet tévedek. Ő is tápszeres.

febr. 26. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!