Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Baj ha nem nőtt a babám...

Baj ha nem nőtt a babám frjkörfogata 3 hónapja?

Figyelt kérdés
Nektek mekkora volt a fiú babátok feje? Nálam 41 cm pontosan ugyan akkora mint 6 hónaposan. Most 9 hónapos. A gyerek orvos meg a védőnő nem foglalkozik ezzel. Azt mondták nincs baj.
márc. 15. 18:56
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
80%

Ha azt mondták nincs baj, akkor valószínűleg nincs is

Ha baj lenne, vagy a későbbiekben baj, akkor biztosan szólni fognak.

Vagy szerinted ha baj lenne direkt nem szólnának?

márc. 15. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Nem igazán tudom mert elviekben nőnie kéne annak a fejkörfogatnak havonta. A mellkasát le sem mérték.
márc. 15. 19:04
 3/15 anonim ***** válasza:
80%

Nálunk sosem mérik a mellkasát, szóval az nem hiszem, hogy baj ha azt nem mérik.

A fiam 5 hónapos 45 centi a fejkörfogat, de az nem nőtt neki sem olyan sokat az elmúlt két hónapban. Hosszra viszont nőtt már 70 centis. Nem vagyok szakember, de szerintem nem baj, ha pár hónapig stagnál és nem nő a feje.

márc. 15. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
82%
Szakemberként jelezném: ha fél éves kora óta nem nőtt a fejkörfogata egyetlen centit sem három hónap alatt, az vizsgálatot igényel, és komolyan kell venni. (És a mellkaskörfogatot is rendszeresen kellene mérniük.) Kérlek, kérj egy másodvéleményt egy másik gyerekorvostól, vagy a legközelebbi kórház gyermekosztályán.
márc. 15. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
69%
(Kérlek, jelezz majd vissza, mi a helyzet.)
márc. 15. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Nézesd meg.
márc. 15. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha valóban 41 cm, és nem mérési hiba, akkor én mindenképp kérnék másodvéleményt sürgősen. Az is aggasztó, hogy nem nőtt 3 hónapig, de a 41 cm 9 hónaposan már a normál tartomány alsó határa alatt van, így ezt is vizsgálni kellene. Lehetséges, hogy családi vonás, mert nem extrém kicsi érték, de mivel stagnál, ezért jó lenne ha látná szakorvos.
márc. 15. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Mindenképp el viszem másik orvoshoz. Annyira ideges vagyok. Milyen centivel mérik a fejkörfogatot? Ruha centivel is lehet mérni?
márc. 16. 10:02
 9/15 anonim ***** válasza:
a védőnő azzal méri nálunk.
márc. 16. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Az van nekem is meg nézem akkor.
márc. 16. 10:42
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!