Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tüdőgyulladásos babám második...

Tüdőgyulladásos babám második fajta antibiotikumját kapja 2 hét leforgása alatt, normális ez?

Figyelt kérdés
20 hónapos babámnak március 17-én észlelték a tüdőgyulladást a jobb tüdejében. Kapott 7 napra Amoxacilin szirupot 4ml/3x nap. Hurutosan köhög és ekkor láza is volt azért vittük a sürgősségire. Antibiotikum után ugyan úgy köhögött, elvittem a háziorvoshoz. Azt mondta hörghurutja van. Kapott Aeroszolt és két féle szirupot. Húsvét hétfőn újra belázasodott így vissza mentünk a sürgősségire. Újjabb röntgen kiderült, hogy az sem múlt el ami volt és már a bal tüdejére is átterjedt. Kapott egy másik féle antibiotikumot (Zithromax) 3nap/12kg-ra valót 1x egy nap. Külföldön élünk nem tudom othon mennyire ismerik ezt a gyógyszert. De félek hogy ez sem fog hatni akkor ismét röntgen. Azt pedig nem szeretném😩 3 különböző orvos látta de mindd mást mondd. És ettőt a helyzettől nagyon félek. A ti gyereketeknek volt bakteriális tüdőgyulladása?

ápr. 2. 14:19
 1/10 anonim ***** válasza:
79%

A 20 hónapos, ar nem baba, baxus, hanem egy majdnem két éves gyerek.


Igen, normális, ha nem használ az első, adnak másikat. Külföldön, ha ez a nyugati világot jelenti akkor adnak csak antibiotikumot, ha az valóban szükséges

ápr. 2. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Amikor a lányom volt tüdőgyulladásban kórházban is voltunk, infúzióba kapott antibiotikumot

Először az egyik fajtát majd pár nap múlva a másikat.

Igaz, hogy ő picike volt, négy hónapos, de a nagyobb gyerekeknél is úgy van, hogyha az egyik nem hat, kap másikat

Egyébként a lányom oxigént is kapott.

ápr. 2. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
1#nekem ő még a babám😀 és szerintem az is marad jó darabig. Anyukám is azt mondta csodálja hogy nem kellett bemennem a kórházba vagy nem adták injekció formájában az antibiotikumot. És tényleg félek tőle, hogy ha ez sem használ akkor ismét csak az időt vesztegessük és korházba csak akkor kerülünk ha már nagy a baj. Nézzétek el nekem ha túl aggódós vagyok😖 két vetélésem volt és ő 8 év próbálkozás után született. Tényleg jobban féltem mint kellene tudom de mit tegyek…
ápr. 2. 14:41
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a 10 évesen is a babám, nem tudom mi a gond ezzel 😆

Persze most már nem szolitom így...ez kicsit off volt, de gondoltam leírom.


Kérdező, mindenképpen hagyd a röntgent ha muszáj.

És azzal nagy szerencsének volt, hogy nem kerültek kórházba.

Mi felrekezeles miatt kerültünk be, ha időben észreveszi az orvos, mi sem kerültünk volna oda.

Elvittem mert kohogott, azt mondta légcső gyulladás .

Antibiotikumot írt neki

Meg aznap éjjel arra ébredtünk, hogy furán veszi a levegőt, plusz a mellkasa horpad befelé

Azonnal sürgősségire rohanunk, ahonnan már haza sem mentünk, ottfogtak.

ápr. 2. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
61%

Kisded 1 évtől, nem kisbaba már. 2 éves lesz.


Én is furcsállom, hogy nem vénásan kapja. Ahol dolgoztam sokszor első körbe is úgy adták, ha olyan állapotba volt. Egy hétig minimum, ha nem tovább vénás antibiotikum. Magánorvos akivel át lehet beszélni? De mondjuk nyilván mi innen nem tudjuk. Én is úgy tudom, hogy ott sokszor akkor adnak, ha tényleg nagyon szükséges.

ápr. 2. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Francia országban vagyunk. Mikor másodjára meghallottam hogy tovább terjedt a tüdőgyulladás én is kérdeztem nem kell e injekció. Legyintett, hogy nem kell az. Kap más fajta gyógyszert. Mikor közölte, hogy ez csak 3 napig kell szedni és napi 1x már majdnem rosszul lettem. Hiába is kértem a köhögésre sem adott semmit. Azt válaszolta elmúlik az antibiotikumtól. De itt még bélflóra védőt sem adnak😒 meg is jártam az első antibiotikumos kezelésnél(mert én sem tudtam hogy kell adni mellé soha nem szedtem még antibiotikumos) és tiszta gombás lett a gyerek ott lenn😫 alig lábaltunk ki abból is. Magán orvos nem megy itt hónapokra előre be van telve minden hely. Ezért is megyünk a sürgősségire ha a háziorvos már nem tud tenni semmit😢
ápr. 2. 15:01
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az amoxicillin gyenge tüdőgyulladásra. Amit most kap az azitromicin, sokkal jobb. Bízz benne, hogy ez segít majd. 3 napig kell szedni, de utána még néhány napig tart a hatása.
ápr. 2. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Utolsó nagyon köszönöm a válaszod. Nem ismerem ezt a gyógyszert de most nagyon megnyugtattál🙏 bízom benne akkor, hogy ez végre hatásos lessz
ápr. 2. 18:25
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Hogy vagytok?
ápr. 5. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönjük kérdésed jobban🙏 Láza egyáltalán nem volt, még köhög néha de épp csak egy párszor naponta. Úgyhogy tényleg használt ez a gyógyszer🤗
ápr. 6. 05:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!