Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi idő alatt telik meg...

Mennyi idő alatt telik meg újra a kiürített mell tejjel?

Figyelt kérdés
2010. okt. 27. 15:10
 1/6 anonim ***** válasza:
legalább 2 óra
2010. okt. 27. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Teljesen egyénfüggő. Nagy mellnek is lehet kicsi tárolókapacitása, kis mellnek is lehet nagy. Embere válogatja.

Nekem pl. csak éjjel telt meg, mert mindig hamarabb szopizott a fiam, mint ahogy megtelt volna, tehát nálam 3 óra alatt nem telt meg, de éjjel 7-8 óra alatt megtelt, reggel azt hittem leszakad.

2010. okt. 27. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
úgy mondta szoptatási tanácsadó, hogy a tej 2/3-a a két szopi közt termelődik (kb.2,5 óra alatt), az 1/3-a szopizáas közben, tehát sosem üres teljesen.
2010. okt. 27. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Attól függ, általában mennyi idő telik el két szopi között.

Én ha 3 óránként szoptattam, akkor 3 óra után, ha nem szopott éppen a lányom, csöpögött a tej rendesen. Ha meg sírt már, mert éhes volt (csak mondjuk pelusoztam), akkor meg folyt! :)))

Már 8 hónapos, és nem igazán érzem hogy "tele" lenne. Csak annyit érzek, hogy nem üres. De van benne elegendő tejecske, mert 4 óráig nem éhes szopi után.

2010. okt. 27. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Így van, utolsó mondja helyesen! Csakis a szoptatás gyakoriságától függ! Ha óránként szoptatsz, akkor szoptatás után 1 órával lesz tele a mell, hiszen erre "állítódott be". Ha 3 óránként szoptatsz, akkor 3 óra múlva lesz tele. Ha pedig már csak reggel és este szoptatsz, mint én, akkor napközben puhák és üresek, de estére megtelnek.
2010. okt. 27. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én is úgy tudom hogy a szoptatás gyakoriságától függ. Én fejem a tejet a kezdetektől, s amikor már tele volt a fagyasztó tejjel, akkor ritkábban fejtem, direkt. Kevesebb is volt és nem csöpögött a tej. A baba napi 6x eszik, beálltam napi 3x-i fejésre. Most már 4 hónapos a kislányunk, többet eszik, próbáltam gyakrabban fejni, napi 5x, és mindig sikerült. Tehát a szervezet igazodik az igényekhez.
2010. okt. 27. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!