Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mik az autizmus jelei csecsemő...

Mik az autizmus jelei csecsemőkorban?

Figyelt kérdés

Több frissebb interjúban, előadásban elhangzott már, hogy ha egy szülő tudja, hogy mire kell figyelnie, akkor már csecsemőkorban felismerheti az autizmus jeleit. Csak épp ezeket a figyelem felhívó jeleket nem mondják el.

Tud valaki ajánlani hiteles forrás, ahol ennek utána tudok nézni.


És/vagy érintett szülőkhöz szólok! Te egyet értesz ezzel, utólag látod már hogy mik voltak az autisztikus jelek vagy akár már csecsemőkorban láttad, hogy valami nem stimmel? ha igen, mik voltak azok?



ápr. 17. 20:09
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:
78%

30!


Tapasztalat alapján írom: minél előbb mondod el neki,annál jobb a gyereknek! Nekem volt olyan 18 év feletti ismerősöm, akinek nem mondták el a szülei,mi baja van.


Azt a szenvedést nem tudod elképzelni, amin ez a férfi átment. Csinálta volna ugyanazokat a dolgokat,mint mások,és nem tudta! És feszült volt és ideges volt,hogy ő miért más,mint a többi. Mert belül minden gyerek tudja a saját hibáit. Érzi. Nem lehet eltagadni semmit. A súlyosságát sem.


9 éves a gyermeked. Tudod,mekkora csalódás lesz neki,ha egyszer csak előállsz ezzel a diagnózissal? Vagy véletlenül mástól megtudja? Iskola, tanárok, fejlesztőpedagógus, aki jár hozzá, egy jól értesült ismerős, egy rokon..egy orvos, védőnő... akárhol elhangozhat egy elejtett szó.

Ne akard ezt neki. Játssz nyílt lapokkal. Joga van tudni. Nem véded meg ezzel. Ez egy hamis védőlufi,amit körévontál. De ki fog pukkanni,és valaki nagyot fog esni. Vagy ő,vagy ti, a szülei.

ápr. 18. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 anonim ***** válasza:

28! A lányom 2 éves kora előtt már kapta a fejlesztést a Szakszolgálattól és a kórházban is.

Ennyit rólad.

ápr. 18. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 anonim ***** válasza:
29%
31, a pszichiáter tanácsát követem, aki azt mondta, hogy AKKOR kell elmondanom, ha felismeri, hogy nem úgy más, mint a többiek. Addig nem.
ápr. 18. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 anonim ***** válasza:
56%
Jobb, ha tudja a gyerek. Ùgy nőttem fel, hogy làttam, hogy ,,fura" vagyok, de nem tudtam mièrt pontosan. A gyerekemnek elmondtam, neki így talàn könnyebb. Nekem is könnyebb, felnőttkènt, miòta tudom magamròl.
ápr. 18. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 anonim ***** válasza:
74%
33, mert pont el fogja mondani a gyerek, ès nem hallgat szègyenèben...
ápr. 18. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 anonim ***** válasza:
29%
Mert PONT el fogja mondani. Bizony el.
ápr. 18. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 anonim ***** válasza:
53%
35! Ez az...
ápr. 18. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 anonim ***** válasza:
77%

Csecsemőkorban?


10 hónapos kora óta járkálunk a lányommal a szakszolgálatokhoz, fejlesztésekre, felülvizsgálatokra, utoljára már magánpszichiáternél voltunk...


6 éves lesz az idén, konkrét diagnózisunk még mindig nincs, ősszel nézik újra.

ápr. 18. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!