71 cm 1 évesen?

Figyelt kérdés
Kicsit aggódom a fiam miatt, az 1 éves státuszon 9kg és 71 cm volt. A 9kg-t még nem is annyira kevesellem, átlagosnak mondanám, de enyhén szólva meglepődtem, hogy csak 71 cm. Itthon olvasgattam, hogy mekkorák az átlag 1 évesek, és kb 75 centitől kevesebbet sehol nem láttam. A 71 cm jóval a vörös percentillis görbe alatt van. A doktornőnk nem mondott semmit az égvilágon, hogy ez gond lenne, engem mégis aggaszt. Szerintem nem mérték el, mert én itthon is megmértem és én is annyit mértem, illetve a 80-as nacik lógnak rajta...

ápr. 17. 23:28
 1/9 anonim ***** válasza:
87%

Az aggódástól megnő?

Vagy kicsi lesz, vagy később indul be.

Az átlagba belefér, törpenövéstől messze van.

ápr. 18. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Megnéztem az alkalmazásban, amit én használok, és ott a 71 cm 10 percentilis felett van valamivel, a 72 cm meg majdnem 25 percentilis. Ez alapján semmi gond nincs, csak nem túl magas, legalábbis egyelőre. Ez az alkalmazás a WHO adatai alapján számol, elvileg, nekem mindenesetre bevált.
ápr. 18. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

70,5 cm 7700gr volt a lányom 1 évesen. És igen minden értéke az alsó határnál viszont ha egybenézik akkor még teljesen arányos.

Nem kell ezen aggódni. Ha nálatok valaki kicsi akkor már a genetika is ott van.

ápr. 18. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

A "piros" percentilis nem jelent rosszat, csak egy szín. Lehetne kék, sárga, hupilila is.

Csak azt jelzi, hogy a lakosság hány százaléka tartozik oda.

Az én lányom is alacsony, 2,5 éves, és 80-86-os méretet hord. Másfél évig hordott 74-es méretet. Barátnőm fia 3 hónappal idősebb, ő 4 hónaposan hordott 74-est, ma már másfél fejjel magasabb az enyémnél. A bölcsis csoportban is ő a legkisebb, pedig nem ő a legfiatalabb.

Nem aggódok ezen, az apja is, és én is kicsik voltunk kisgyerekként. Mindketten kamasz korban nőttünk sokat, és a tornasor végéről az elejére kerültünk. A férjemet konkrétan azért akarták visszatartani az oviban, mert olyan pici volt, hogy eldőlt a táskával.

ápr. 18. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Az átlag a 75 cm. Ez azt jelenti, hogy vannak ennél alacsonyabbak és magasabbak is.
ápr. 18. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Lányom (50cm és 3240g-al született), 1évesen 68cm és 8kg volt.

Most 2,5 éves, 81-2cm és most érte el a 10kg-t.


Teljesen tökéletes így is. (a dokik szerint is)

ápr. 18. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Az én fiam se magas. Genetika tud meglepetést okozni. A fiúk behozhatják később. Lassan 6 éves a fiam és alacsonynak számít. Érdekes, mert a lányom eddig minden mérésnél magasabb (1 éves múlt). Majd alakul. Nem lehet előre tudni mekkora lesz a végleges magasság.
ápr. 18. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszi a megnyugtató válaszokat!


A genetika biztosan közrejátszik, apuka 170 cm, én 160. A tornasor végén voltunk mindketten mindig.


Remélem tényleg nincs semmi gond vele, azt én sem gondolnám, hogy törpenövésű lenne 😁


A gyerekorvos soha nem mondott rá egy rossz szót sem, mondjuk ez is megnyugtató valamelyest.


Egyébként formás, arányos baba. Vagy bár nem is annyira baba😊

ápr. 18. 11:34
 9/9 anonim ***** válasza:
Semmi gond nincs. Miért lenne?
ápr. 18. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!