Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Régen ennyire más lett volna...

Régen ennyire más lett volna a gyereknevelés? “Ne szoktasd rá” tanácsok.

Figyelt kérdés

Megszületett a babánk és bármit mesélek nagyszüleimnek, azt mondják, ne szoktassam rá..


Döcögtetem, ha meg akarom nyugtatni. Sétálok vele, hogy elaludjon. Cicit kap, ahányszor csak kéri. A hasamon alszik.

Én csak örülök, ha valami beválik nála. Nem is értem, ha valami működik, akkor inkább ne is csináljam? Hogy csinálhatták anno?

Anno nem tudták, hogy egy csecsemőnek szükségletei vannak, amiket el kell látni és nem ez a megfelelő életkor a neveléshez?


ápr. 21. 22:07
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
78%

Igen, ennyire más volt.

Nem, nem tudták.

ápr. 21. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
87%

Ezt a részét én sem értem, én is örülök ha végre valami beválik,egy percig se félek hogy rászokik.

Régen más volt a prioritás, arra gondolok hogy a sírni hagyás hamar megtette a dolgát és utána már nem kellett küszködniük, mert nem sírt a kicsi. De ezt is nehéz elképzelni hogy valóban így működött.

ápr. 21. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
74%

Nem tudták, látod, ilyen " tanácsokat" adnak.

Ne vedd fel mert kézbe szokik, hagyd sírni, had erősödjön a tüdeje, adj neki káposztát 3 hósan és a többi bugyuta " tanács".

Nekem senki ne mondja meg hogy neveljem a gyerekemet.Nincs szükségem se anyámra se anyósomra főleg meg nem az ilyen megjegyzésekre, FELKAPATTAD. 😂

Mondjuk hagytak minket ordítani élünk pl. de akkor sem ez a megoldás.Ne is hallgass rájuk, tégy úgy ahogy azt az anyai ösztönöd diktálja.

ápr. 21. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
76%

Nem is plyan rég a babákat érzéstelenítés nélkül műtötték, mert úgy tartották, nem éreznek semmit.

A nagyszüleid idejében valószínűleg az volt a szokás, hogy csak akkor nyúltak a babához, mikor muszáj volt, egyébként 24/7 az ágyában volt.

ápr. 21. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
83%

Ne törődj velük.

Csináld úgy ahogy nektek jó.

Hidd el, a ringatast, a rajtad alvást is elhagyja idővel.

ápr. 21. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:

Úgy csinálok, ahogy nekünk jó 🙂

El sem tudom képzelni, hogy sírni hagyjam.

ápr. 21. 23:00
 7/25 anonim ***** válasza:
89%

Régen más volt a fontossági sorrend. Ma - elvileg - az a legfontosabb, hogy lelkileg és fizikailag is egészséges, boldog baba-gyerek-felnőtt legyen. Régebben az, hogy mondjuk a munkát elvégezzék. Mert a földeken vagy az állatokkal nem lehetett eljátszani, hogy most babázom, később megcsinálom. Ott volt a gödör, de olyat is hallottam, hogy a tornácon kötötték ki a gyereket, pálinkás kenyér, máktea stb. ma ezekért jönne a gyámügy (ha tudnának róla). A II. VH. után pedig fontos lett a dolgozó nő is: gyerek a bölcsibe, ő meg vissza a munkába. Mást is gondoltak célszerűnek és mások voltak a lehetőségek is. Anyukám pont ma mesélte, hogy a testvéremnél 2,5 hónapos korában már javasolták a hozzátáplálást, mert nem volt elég teje. Az sem mindegy, hány gyerek van. 1-nél még könnyebb megoldani, hogy igény szerint szoptatod, felveszed egyből, ha sír és hasonlók, kettőnél már ügyeskedni kell, többnél még nehezebb mindenki igényét kielégíteni.

A "Ne szoktasd rá..." tanácsok között lehet olyan, amit érdemes megfontolni, de sok olyan is, ami ma már túlhaladott.

ápr. 21. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:

Érdekes belegondolni abba, amit írsz.


Mit gondolsz, melyik ne szoktad rá tanács életszerű és melyik életkorban?

ápr. 21. 23:24
 9/25 anonim ***** válasza:
69%

Persze , hogy mas volt, minden mas volt, miert csodalkozol ezen ? Haladunk a korral (szerencsere).

Regen telefon sem volt, meg mosogep.

ápr. 21. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
64%
Attól is függ, hogy mekkora a pici. Egy csecsemőnél el sem tudom képzelni, hogy csak úgy hagyjàk had legyen, amikor általában akkor sírnak ha van valami bajuk. Nagyobb, 1-2 éves gyerekeknél nyilván elkezdi a szülő is adagolni a szabályokat, de ne mások döntsék már el, hogy milyeneket és hogyan, annyian imádnak okoskodni. Próbáld meg ezeket kizárni és ne vedd fel.
ápr. 21. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!