Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1 éves borzasztóan anyás?

1 éves borzasztóan anyás?

Figyelt kérdés
13 hónapos kisfiam eszméletlen módon anyás. Kb 1 hónapja kezdődött és csak egyre rosszabb. Konkrètan senkivel nincs el, állandóan sír utánam, 5 percre nem tudok "eltünni". Nem veheti fel senki más, csak én, egyből vágja magàt és nyújtózik utánam, ha felmeri más venni. Nem játszik el senkivel, mert engem keres, még sétálni se akar senkivel, mert csak én foghatom a kezèt. Ha elmegyünk valahova ahol pl 1 asztalnál kell ülni, akkor is csak az én ölemben hajlandó lenni. Eszmétlenül elfàradtam már ebben. Az apukájával sincs el, bármennyire is próbálja lefoglalni. Van erre bármi "gyógyír"? Normális ez egyáltalán, hogy ilyen szinten anyás?

ápr. 23. 18:27
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
90%

Jönni fognak itt azzal, hogy anya vagy, ez a dolgod, viseld el.


Az más kérdés, hogy mentálisan mennyire terhes meg téged ez, hogy 24/7 te vagy szolgálatban, senki más nem jó.

Ha bírod, akkor nincs gond, idővel elmúlik ez az időszak.



Viszont, ha úgy érzed, neked ez sok, az is rendben van! Nem vagy rossz szülő, mert néha szeretnél egyedül lenni, esetleg "felnőtt programot" csinálni, élni olyan luxussal, mint mondjuk elmenni inni egy kávét a barátnőkkel, sportolni, masszíroztatni...

Ebben az esetben igenis szokja meg, hogy néha apa/mama/papa, akárki van ott és ő fogja megnyugtatni. Ne ugorj azonnal, hidd el, a sírás abba fog maradni egyszer. Lehet, nem olyan gyorsan, mintha te lennél vele, lehet, hogy elsőre fél órán át fog üvölteni lila fejjel. Legközelebb már csak 20 percet, utána már csak 15-öt és így tovább.

ápr. 23. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Szepa egyik hullama,nalunk is most ez van akkor, ha en ott vagyok. De ha elmegyek a hazbol, akkor mondjuk elvan az apjaval, nagyszulokkel is, csak ha en ott vagyok, akkor rajtam log. Ezt probaltad mar?
ápr. 23. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
35%
Teljesen normális. Én azt javaslom, hogy amennyire lehet, legyél állandóan vele, a közelében, beszélj hozzá, hogy később ez a most megalapozott biztonságérzet segítse őt az önálló lépéseiben.
ápr. 23. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
35%

A postashoz kotodjon, ő hianyozzon neki, ha ő éltünk az töltse el szorongassal vagy mit szeretnél? Add meg neki a biztonságot és elegitsd ki a szükségleteit, legyél val

aszkesz és akkor hamarabb tapasztalja, hogy minden rendben, túl kész rajta könnyebben.

ápr. 23. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Termeszetesen életem vègèig is csinálnám ezt, nem erről van szó. Csak nem tudom ilyenkor mit kell csinálni, kielégíteni az igényeit vagy ahogy más is írta, hagyni sírni egy kicsit és "leszoktatni" rólam?

A szepa nem 8hósan és kb 1,5 évesen jelentkezik? Màr arra is gondoltunk a férjemmel, hogy érte valami trauma. 1 hónapja bekellett vinni a kórházba éjszaka, mert fulladt és ott sajnos le kellett fogni, hogy megtudják vizsgálni és az inhaláláshoz is. Azóta vettük észre ezt a szintű ragaszkodást.

Próbàltuk, hogy elmegyek itthonról, nagyszülőkkel egyàltalán nem vàlt be, férjemmel néha igen-néha nem.

ápr. 23. 19:24
 6/18 anonim ***** válasza:
86%
Nálunk is volt, pont ebben a korban, csak fele ilyen durván, de az is elég volt. Kitartás, el fog múlni ez a korszak is. Nálunk előbb kezdett működni az, ha az apja/nagymama/akárki elvitte, mintha más otthon marad vele és én megyek el. Mikor erre rájöttünk, rögtön így szerveztünk mindent, akkor is, ha igazából én mentem orvoshoz stb.
ápr. 23. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Na igen, ezt is próbáltuk, anyukámnál ott hagytam, én meg leléptem, de amint leesett neki, hogy eljöttem, rá is zendített.


Nálatok meddig tartott ez az időszak? Én azt olvastam, hogy 1-2 hét, de mi már azon bőven túl vagyunk...

ápr. 23. 20:53
 8/18 anonim ***** válasza:
54%
3 hete ez van nálunk is, 13 hónapos a fiam. Aludni se hajlandó már nélkülem, átszokott a mi ágyunkba, pedig eddig sose volt gond. Nem tudom mikor lesz könnyebb, jelenleg így iszonyú nehéz. Ha főzök kapaszkodik a lábamba, ha WC-re megyek is mászna az ölembe stb.. várok türelemmel. Neked is kitartást 😊
ápr. 23. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Ugyanez nálunk is. Konkrétan rajtam alszik még az ágyban is. Neked is kitartás!
ápr. 23. 22:12
 10/18 anonim ***** válasza:

Szerintem lehet a kórházi dolog miatt is.... Elmulik.... Sok mindent nem tudsz csinálni, nekem a nehéz időszakokban sokszor az segített, hogy beletorodtem, hogy most ez van.... Mert amikor elfogadtam, nem tiltakoztam belül ellene, akkor könnyebben vettem...


Az én fiam 21honapos, sokszor van, hogy sír, ha csak a furdoszobaba megyek, pedig ott árad vele az apja.... Viszont megfigyektem, hogy sír 1-2percet, utána meg megy az apjával boldogan játszani, csak előtte fel kell dolgoznia, hogy eltűntem.


Egyébként ha pár órára megyek el, Pl moziba, és a nagyszülők vigyáznak rá, én sose csinálom, hogy csak úgy se szó - se beszéd eltűnök. Lehet, hogy akkor nem sír, de később, ha észreveszi, hogy nem vagyok ott, akkor meg - szerintem - az rogzulhet be neki, hogy anya bármikor szó nélkül lelép.... És ez a bizonytalanság szerintem a legrosszabb. Ezért én mindig elbucsuzok, nem drámaian, de adok egy puszit és elmondom, hogy most elmegyek, játszik egy kicsit a nagyival, vacsiznak együtt aztan lefekvesre itthon vagyok és együtt alszunk majd... Akkor is elmondom, ha nem figyel, Pl játszik...mert így legalább tudja, hogy most elmegyek, de visszajovok...

Tudom, hogy most nem ezt kérdezted, csak a jövőre nézve jónak találtam megjegyezni.

ápr. 24. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!