Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért elítélendő, ha a baba...

Miért elítélendő, ha a baba körül anya-apa együtt csinálnak mindent, nem csak az anya van 0-24 készenlétben?

Figyelt kérdés

Mi már a terhességem előtt, alatt beszéltünk róla, hogy a szülőséget hogyan képzeljük el. Ebben az is benne volt, hogy nem szeretnék kb. egyedülálló anyukaként mindent megoldani a gyerek körül, a férjem pedig mondta, hogy nem az az apuka szeretne lenni, akit a gyerek az esti alvás előtt lát fél órára, vagy aki kétségbeesik, ha egy délutánt vigyázni kell rá.


A babánk 8 hetes koráig itthon volt velünk, azóta is 5-6 órákat dolgozik csak. Velünk, a babánkkal tölti a legtöbb időt. Van, hogy itthon vagyunk, csinálja ki-ki a maga dolgát, van, hogy hármasban megyünk valahová, programozunk, de igen, arra is van példa, hogy ők kettesben mennek sétálni, vagy itthon vigyáz rá, én pedig "énidőzöm", ami lehet akár edzés, barátnős kimozdulás vagy annyi, hogy egy jó könyv társaságában habfürdőzöm 1-2 órát.

Nekünk ez a rendszer bevált eddig, de sokan meglepődnek, mert "ez mind az én dolgom lenne". Hétvégén babalátogatóban volt nálunk egy baráti pár, közben a pici felébredt, mondta a férjem, hogy elviszi tisztába tenni, megetetni. A vendégeink meg csak néztek, hogy miért ő, a nő meg is jegyezte, hogy én ezért kapom a "fizetést", ez az én dolgom lenne. Hát, nem akartam mondani, hogy abból a hatalmas pénzből, amit kapok az államtól, nem megyünk messzire.


Anyósom is megjegyezte, hogy nem kéne a fiának ennyire papucsnak lenni, hogy ugrik a gyerek minden nyikkanására... De tényleg az a gond, ha egy apuka tud gondoskodni a gyerekéről, nem esik kétségbe, ha éppen pelenkát kell cserélni, vagy ha megéhezik, tudja, mit tegyen?


máj. 14. 19:09
1 2 3 4 5
 1/50 anonim ***** válasza:
90%
Te is tudod, hogy nem gond, hanem ez lenne a normális.
máj. 14. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/50 A kérdező kommentje:
Nem, őszintén kérdeztem, mert itt is olvastam például, hogy az anyuka "ezért van otthon" és valakinek nem lenne pofája még munka után a férjet ugráltatni a gyerek miatt.
máj. 14. 19:24
 3/50 anonim ***** válasza:
90%
Hűűű, akkor az én férjem is egy papucs :D Nálunk pl ha itthon van, minden kakis pelus az övé, ő jobban bírja :D (És a gyerekeim rendesek, mert szinte mindig akkor kakilnak, ha apa itthon van XD )
máj. 14. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/50 anonim ***** válasza:
75%
Tudod egy átlag apuka nem 5 órát dolgozik hanem 8 vagy sokszor 12.
máj. 14. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/50 anonim ***** válasza:
23%
Hát figyelj, ha te is dolgozol akkor ez teljesen rendben van. A férjed is habfürdőzhet órákat meg eljárhat a haverokkal? Melóba, kinti munkákban ugyan annyira besegítesz neki mint ő neked?
máj. 14. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/50 A kérdező kommentje:

Nálunk az esti fürdetés+altatás fixen az övé, igazából nem direkt alakult így, csak az elején rettegtem fürdetni a picit, hiába volt mindenféle extra a fürdetéshez (szivacs, újszülött szűkítő stb). Féltem, hogy elejtem, mikor veszem ki a babakádból, vagy kicsúszik a kezemből.

Aztán ez így maradt, ez a kettejük rituáléja már.

máj. 14. 19:32
 7/50 A kérdező kommentje:

7 hónapos jelenleg, még 2-3 évig nem tervezzük, hogy én is visszamegyek dolgozni.


De a férjemnek is ugyanúgy megvan a "saját szabadideje", eljár sportolni, találkozik/találkozunk a barátainkkal, vannak hobbijai, amiket szívesen csinál. Nekünk fontos volt, hogy a pici születése ne legyen egyenlő azzal, hogy mi, felnőttként megszűnünk létezni. Ő nekünk a legfontosabb, az első a fontossági sorrendben, de attól még ugyanúgy tartjuk a kapcsolatot a barátainkkal, foglalkozunk a hobbijainkkal, szakítunk időt egymásra is, hogy kettesben is tudjunk lenni.

máj. 14. 19:35
 8/50 anonim ***** válasza:
89%

Egyáltalán nem elítélendő, de ahogy előttem is írták, az nem átlagos, hogy valaki csak 5 órát dolgozik.

Az én férjem felsővezető, reggel fél 8-kor ment el, még nincs itthon. Nem minden nap van ez így, de 5 órát sosem dolgozik.

máj. 14. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/50 A kérdező kommentje:
Igen, szerencsések vagyunk ilyen szempontból, az biztos.
máj. 14. 19:36
 10/50 anonim ***** válasza:
91%

Kérdező, nálunk majdnem minden úgy van, ahogy nálatok. Pont jól jött ki a szabadsága, miután megszületett 6 hétig itthon volt velünk a férjem. Heti 3 nap home officeban van, akkor egy csomó mindenben tud segíteni, mert készenléti jellegű a munkája, nem kell 8 órát konkrétan dolgoznia. Nálunk is ő fürdető, de mi ezt előre megbeszéltünk legyen apás program, kisfiunk van, én a fiú részek tisztításától paráztam... Nyilván már nem, de már apás program. Fele cici felé tápszeres, így nyilván cicit csak én tudok adni, de a tápszeres etetés néha a férjemé. Hétvégén éjszaka ő kel hozzá. De nálunk ez már gyerek előtt is így volt, házimunka is közös, a mosogatás pl az övé, én mosok, főzök, vasalok. Kinti munka nincs, mivel lakásban élünk. Amikor én is dolgoztam konkrétan heti 8 órával többet dolgoztam mint a férjem, ha azzal a logikával megyünk, hogy ki dolgozik többet, akkor gyerek előtt a férjemnek kellett volna minden házimunkát csinálnia...

Ha azt nézzük miért fizetnek, én az első 3 hónapban napi 8 órát csak etettem a gyereket, én csak azzal letudtam bőven a "fizetett munkaidőmet", hiszen etetni hétvégén is kell a gyereket, nem csak hétköznap. Így még jó, hogy az etetésen túli feladatok közösek.


Ha minden férfi ilyen lenne, mint a mi férjeink hiszem, hogy kiegyensúlyozottabbak lennének az anyák és tartósabbak a párkapcsolatok.

máj. 14. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!