Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mandarint vagy narancsot...

Mandarint vagy narancsot mikortol ehetnek a babák? és hogyan? 10 honapos a fiam

Figyelt kérdés
2010. okt. 30. 08:01
 1/10 anonim ***** válasza:
Nekem 7hós a fiam még nem adtam neki narancsot,de a védőnö azt mondta h keverjek össze banánt pépesre és narancs levét és ugy adhatok neki.
2010. okt. 30. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
18%
Az én fiam 3 hósan már szopogatott a kezemből mandarincikkecskékből levet, aztán fokozatosan egyre többet kapott. Imádja, a narancsot is, most 13 hós, minden reggelt frissen facsart narancslével kezd 8 hós kora óta. Természetesen makk egészséges! Ha kívánja, szívesen eszi, add neki nyugodtan. Régen, anyáink korában a narancslevet ajánlották első nem anyatej-alapú italnak.
2010. okt. 30. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Szia. Szerintem ez mindenkinél más időpont. Mármint a védőnők, dokik szerint. Nekünk például azt mondták 1-1,5 éves kor előtt még véletlen se, mert a citrusfélék allergizálhatnak. Nah az én lányomnak volt egy időszaka 5hónaposan, hogy csak akkor tudott kakilni, ha narancslét ivott. És semmi baja nem volt. Én kezdetnek most vettem mandarinos kecskeméti bébidesszertet. Először ezt próbálom. Ja de trópusi gyümölcsdesszertben már végül is evett. Mivel abban is van. Most 9 hónapos. Szerintem próbáld az üvegessel, aztán ha semmi gond, le kell szedni a "bőrét" és mehet a turmixba, vagy esetleg gyümölcsfacsaróba, akkor nem kell leszedned azt a hártyát.
2010. okt. 30. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Kisfaim lassan 9 honapos es en 8 honapos kora utan kezdtem neki adni a narancsot. Lehuztam azt az atlatszo hartya szeruseget rolla (bocsi nem tudom a nevet) es kis cikkekbe leraktam ele az eteto talcajara, o meg felcsipegette (az elejen kicsuszkalt a kezebol de mara mar egesz ugyes).
2010. okt. 30. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
08:33-as vagyok, figyeld majd, hogy nem-e csipi ki a popsijat mert a citrus fele tenleg eleg savas. Nallunk nem volt gond, csak mondtak, hogy figylejek erre oda.
2010. okt. 30. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

"Régen, anyáink korában a narancslevet ajánlották első nem anyatej-alapú italnak."


nem tudom, hány éves vagy, de ugye tisztában vagy azzal, hogy amikor kommunizmus volt, akkor nem nagyon volt ám narancs...

2010. okt. 30. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

"Régen, anyáink korában a narancslevet ajánlották első nem anyatej-alapú italnak."


Régen sajnos nagyon sok marhaságot csináltak még a gyerekekkel, gondozás címszó alatt.

Az én fiamnak kicsípte a száját és a popsiját a mandarin 7-8 hós korában, de imádta. Kiszívogatta a cikkekből a nedvet. Egyet-egyet megkóstoltattam vele, de aztán picit elnapoltuk a citrusféléket. De ez gondolom egyénfüggő is.

2010. okt. 30. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Narancs már mehet 7 hónapos kortól, a mandarint később 18 hó) ajánlja Vida Ági.


[link]


Én 1-2 gerezd narancsot összeturmixolok almával, banánnal... A hártyát lehúzom az oldaláról, úgy.

Meg egy gerezdet a kezébe adok, és csócsálhatja :)

2010. okt. 30. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
6hónapos kora ota adom neki.Előszőr csak a narancs levét,majd lehuztam a hártyák és ugy.Imádja a mai napig.Semmi baja nem volt tőle.
2010. okt. 30. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

huh jol benéted ezt a vida ágis dolgot....



Melyik mikortól adható?

7 hónapos kor alatt egyáltalán ne adjunk citrusféléket, mert hasfájást, emésztési zavarokat, allergiát okozhatnak!


7 hónapos kortól adható mandarin, citrom


8 hónapos kortól adható narancs


Másfél éves kortól adható grapefruit

2014. nov. 4. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!