Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lehetséges, hogy a mandarinra...

Lehetséges, hogy a mandarinra nem, de a narancsra meg allergiás a lányom?

Figyelt kérdés
Múltkor kapott mandarint, semmi baja nem lett tőle. Viszont tegnap evett narancsot, most meg tele van pöttyökkel a nyaka és a háta.
2010. okt. 30. 16:43
 1/9 anonim ***** válasza:
0%

Sem a mandarin sem a narancs nem allergizáló hatású.

Valami mástól lehetnek a pötyök.

2010. okt. 30. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Én is csodálkoztam, hogy az egyiktől semmi baja, a másik meg igy kiüti. Már arra is gondoltam, hogy nem-e volt túlöltöztetve a sétánál. Mert az álla és a háta felső része pöttyös.
2010. okt. 30. 17:03
 3/9 anonim ***** válasza:

na én megoldom a rejtéjt neked

hülyeség h a mandarin és a narancs nem allergizálő,pl. én is allergisá vagyok rá..

Allergia általában a második evésre/gyógyszer szedésre jön elő,igy ezért most jött elő a citrus félékre..

2010. okt. 30. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
rejtélyt
2010. okt. 30. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Hát az első nagyon okos...

Ponthogy a citrusfélék a leginkább allergizáló gyümölcsök, ezért nem is lehet adni 1 év alatt.


Mellesleg, én citrus allergiás vagyok, se citrom, se narancs, se mandarin, se grapefruit se semmi ilyesmit nem ehetek:(

2010. okt. 30. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
De nem egyszer, s nem kétszer kapott már mandarint, kb. egy hónapja adom már neki, s eddig semmi tünete nem volt, hogy allergiás lenne rá. Amúgy 12,5 hós a lányom, s ez az egyedüli gyümölcs, amit elfogad. És ha allergiás lenne, akkor nem kellene a kiütéseknek az egész testén jelentkeznie? Nem értek hozzá, kérlek írjatok még!
2010. okt. 31. 08:23
 7/9 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok.

Én 28 évesen lettem citrus allergiás. Nekem csak egy helyen jönnek a pöttyök, amik borzalmasan kellemetlenek:(

2010. okt. 31. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Az én lányom tejallergiás és pl. a túrótól csak az arca lett kiütéses de az 3mp alatt. A különböző tejtermékektől pedig a nyakszirt, vállak, mellkason ütötték ki. Így derült ki az allergia.

Gondolom nálatok is csallánkiütés. Mond el adokinak. Nálunk ha véltlenül tejtermék vagy tejszármazék kerül az ételébe és jelentkezik a kiütés akkor a fenistil csepp használ.

2010. nov. 1. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Igen, lehet narancstól is allergiája, az én kisfiamnak is az van.
2010. nov. 2. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!