Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyivel nehezebb két gyerekk...

Mennyivel nehezebb két gyerekkel, mint egyel? Mikor érdemes a tesót bevállalni? Most nagyon nullán vagyok.

Figyelt kérdés

Másfél éves a lányom, igazi tipikus kényelmes egyke gyerek, mindenhol első unoka. Nyárra gondoltunk, hogy elkezdünk a tesóval próbálkozni, de már nem vagyok biztos a dologban.

2 hete nagyon beteg lett a kicsim és majdnem megfulladt a sok váladéktól ami a hörgőiben lerakódott. Rohammentővel vittük a kórházba, de Hála Istennek nem tartottak bent minket, de a következő néhány nap nagyon kemény volt.

Felmerült bennem, hogy akkor mi lenne, ha lenne egy másik pici babám is. Az ilyen helyzeteket hogyan oldanám meg.

Nagyon ideges típusú embert vagyok egyébként is, főleg ha a gyerekről van szó.

Tudom, hogy másnak sokkal nagyobb problémái vannak az életében, de nekem ez az időszak a legnehezebb eddig.

Nekem még ugyan lenne időm, hogy várjak a következő babával, mert még csak 24 vagyok, de a férjem rágja a fülem, hogy ő már nem nagyon akar éveket várni, mert 10 évvel idősebb nálam.

Most úgy érzem, hogy elszállt minden erőm, csak azon jár az eszem, hogy nehogy a kislányom megint beteg legyen és éjszakánként semmit nem alszom mert csak idegeskedek. Annyit fogytam az utóbbi hónapokban, hogy mindenki csak hüledezik, milyen gebe vagyok. Lehet,hogy most jön ki rajtam a szülés utáni depresszió? Szóval tapasztalatokat, tanácsokat várok, hogy egy kis erőt merítsek.


2010. nov. 2. 14:17
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem várjatok még kicsit a tesóval, 1-2 éven már nem múlik. Hasonló okok és érzések miatt Én "hagytam" (húztam az időt), hogy legyen legalább 4 év különbség a tesók között. Hát, nem bántam meg, nagyobbik gyerkőcöm már egy igazi kis önálló emberke volt, mikor a tesója megszületett, ráadásul még tök sokat segített is körülötte.
2010. nov. 2. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha ennyire bizonytalan vagy, és nem érzed a vágyat a 2. gyerekre, akkor még VÁRJ!!!

Tényleg fiatal vagy, sőt a párod is. 1-2 év nála sem számít.

Nálunk 22 hónap különbség van a két gyerek között, nem csinálnék máshogy semmit, de sokszor nagyon nehéz... A nagy dackorszakát éli, a kicsi meg csak szimplán kicsi, ha nem tetszik valami vagy baja van sír. Van, hogy egyszerre ordítanak. Éjszaka hol az egyik ébred, hol a másik...

Persze aranyosak is, édesek, szereti valók, de én azt mondom, hogy kicsi korkülönbséggel csak az vállaljon gyereket, aki elég erősnek érzi magát mind fizikailag, mind idegileg.

Az írásodból azt veszem ki, hogy te jelenleg nem vagy az. A nyár még messze van, addigra talán változik a helyzet és máshogy gondolod. Egyenlőre szerintem ne agyalj ezen!

És remélem több betegség nem lesz!!!

2010. nov. 2. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia!


Hasonló szituban vagyok én is. Nagyon szerettem volna 2. babát korán az első után, de nálam meg az az érzés van, hogy az apja -bár nagyon szereti, neveli, nekem segít- valahogy nem érti meg hogy én picit máshogy kötősöm a gyerekhez, mint ő. Így ha történik valami a picivel, vagy beteg én kétségbeesek és ilyen "idegbeteg" leszek.(szerinte) Két gyereknél háááát.......én még várok és lelkileg erősödök a dologra......

2010. nov. 2. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nekem 8 hónapos a babám, de nem tudom elképzelni hogy 1,5 év mulva én bevállaljak még egyet. Minden figyelmemet még csak rá akarom fordítani és a nevelésben is csak rá akarok összpontosítani. Kb 5-6 év mulva szeretnék kistesót. Akkor leszek 31 éves és már Iza baba is tud segíteni illetve ő már elindul iskolában és szintén tudom a kicsire szentelni az eneriámat legalább iskola idő alatt.

Ne vállald be ha igy érzel!

2010. nov. 2. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!