Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor állt fel a babátok...

Mikor állt fel a babátok kapaszkodva, kapaszkodás nélkül és kezdett el járni?

Figyelt kérdés

7 hónapos korában kapaszkodva felállt,8 hónaposan magától és 9,5 hós korától magától kapaszkodás nélkül totyog.

A védőnő szerint korán ült,korán mászott,korán állt.Minden fázisnál azt mondta,hogy nem kellene még,mire mondtam neki,hogy akkor kötözzem le?


2010. nov. 3. 09:16
 1/6 anonim ***** válasza:
2 hósan forgott-6,5 hósan kapaszkodva 11,5 hósan egyedül elindult,mi nem sétáltattuk soha.Nekünk is hamar mozgott,beszélt stb...
2010. nov. 3. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Mi most 9 hósak vagyunk. hat hónapos kora óta mászik (éppen alig töltötte be) alig volt 7 hós mikor kapaszkodva felállt egyik reggel a kiságyban. most próbálgat kapaszkodás nélkül állni pár másodpercig sikerül is neki.

A mi védőnőnk azt mondta, hogy a 3 hónappal haladja meg a korát mozgásfejlődésben. Csak lesett mikor jött hozzánk és állva fogadta picur a járókában. :-)

2010. nov. 3. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Az én fiam is 7 hónaposan állt fel kapaszkodva először. Előtte persze már mászott, stabilan ült. nekem senki nem mondta, hogy ez korai lenne, a doki is csak annyit mondott, hogy milyen ügyes. Miért lenne gond, ha hamarabb érik meg valamire, mint amit a nagy könyv ír? Szerintem ez teljesen rendben van épp úgy, mint az, amikor egy baba csak 10 hónaposan áll fel. :)
2010. nov. 3. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Na, akkor mi vagyunk a másik véglet :) Nálunk ezek mind később, későn indultak be. Elég nagy baba volt, azért valószínűleg. Ő 7 hónapos múlt, amikor átfordult, 9 hónaposan kezdett mászni. 10 hónapos volt amikor kapaszkodva felállt, és 13 hós múlt amikor elindult önállóan, kapaszkodás nélkül. Eleinte aggódtam, épp amit ti is írtok, hogy olyan korán kezdte a többi baba, de már tudom, felesleges volt, mert minden a legnagyobb rendben van :)
2010. nov. 3. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A lányom 5,5 hósan ült, viszont "csak" 7,5 hósan kúszott majd 9 hós volt mikor mászni kezdett!DE kapaszkonca felállt 6,5 hósan 7 hós korától kapaszkodva közlekedett és 9 hósan lépegetett,de pont egy hónapra rá indult el igazán 10,5 hósan (október 21-én),és azóta nem ül le!:)Már kint is sétálni akar állandóan!nekünk is mindenre azt mondja hogy korai!én sem erőltettem semmit!

A lányom későn kezdte a mocorgást,(akkor persze az volt a védőnő baja,hogy miért nem) de nagyon hamar megtanult mindent utána!

Szóval ne foglalkozz a védőnővel!Amit nem erőltetsz az nem káros!

2010. nov. 3. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Kisfiam 7,5 hónaposan állt el és kapaszkodva a bútorok mellett jött-ment! 10 hónaposan indult el egyedül!
2010. nov. 3. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!