Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tejérzékeny a 4 hós babám...

Tejérzékeny a 4 hós babám szopi mellett kapja a tápszert, nekem is kell tejfehérje diétáznom és mi a különbség a tejfehérje és a tejcukor érzékenység között esetleg tünetben?

Figyelt kérdés
Már írtam régebben, a horvos nem ért annyira hozzá, szakorvoshoz időpontot dec 1.-re kaptunk, milupa pregomilt ettünk, de keserűt büfizik tőle, meg utálja, úgyhogy most fogom kipróbálni a peptit. De nem tudom én ihatok-e tejet stb... Nem tudom hogy a fehérje és a tejcukor érzékenység között mi a különbség...
2010. nov. 4. 13:32
 1/5 anonim ***** válasza:
Van tejfehérje, és van tejcukor (laktóz). Aki tejcukor érzékeny, az ihat laktózmentes tejet. Aki tejfehérjére allergiás, annak szigorú tejmentes diétát kell tartania, és laktózmentes dolgokat sem ehet.
2010. nov. 4. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Egyébként az is kérdés, hogy a babád tejfehérje-allergiás, vagy laktóz-intoleranciás? Miből derült ki, és honnan tudjátok, hogy az?
2010. nov. 4. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

még annyi, hogy aki a laktózra érzékeny, annak emésztési gondjai lehetnek, a tejfehérje-allergia is okozhat hasmenést, de amellett majdnem mindig kiütést, ekcémát is.

van allergiás a családban amúgy? mert a hajlam örökölhető.

2010. nov. 4. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Szia, az apukája allergiás egy csomó fűre fára porra...

Viszont neki bűzös puki, széklet, bukás, ekcéma jellegű piros, meg fehér volt volt az arcán, a fehér inkább mint amikor nagyon száraz a bőr, a füle mögött is...

Azért kérdezem, mivel szopizik is, és én ihatok-e tejet? mert simán lemondok a tejtermékekről, ha neki így jó...

2010. nov. 4. 21:50
 5/5 anonim ***** válasza:
Próbáld ki, hogy teljesen tejmentes kajákat eszel. Ha ezzel elmúlik, akkor megvan a megoldás. De a szakrendelésre mindenképpen vidd el, mi nem vagyunk orvosok. :(
2010. nov. 5. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!