Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ma mit főztök ebédre babátokna...

Ma mit főztök ebédre babátoknak? Én a spenótra gondoltam. Hogy szoktátok elkészíteni? Tojást most akarok tenni bele először,10 hós.

Figyelt kérdés
2010. nov. 9. 11:02
 1/7 anonim ***** válasza:

ma: gesztenye,alma,körte,csirke

spenót: egy szem krumplit megfőzök,és ehhez teszek valamennyi spenótot.Anyatejjel vagy tápszerrel hígítom,nem a főzőlével.

tojást még nem adtam,7 hónapos

2010. nov. 9. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

En spenotbol eloszor uvegeset adtam neki (alig talaltam olyat, amiben nem volt tejtermek), mert nem tudtam szerezni friss leveleket, de nem izlett neki.

Sajna a soska sem, pedig en csinaltam.

Ma sutotok-krumpli-almas fozeleket fog enni husival.

En a soskaba is probaltam a tojast, illetve brokkoli-sargarepa-krumpli fozelekhez. Izlett neki. :-)

2010. nov. 9. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Latom 10 hos a babad. Akkor tehetsz a spenotba pici joghurtot is. Nekem a soskahoz ajanlottak - hogy edesebb legyen - hogy tegyek bele banant. Talan a spenothoz is stimmel. Igaz, az en fiamnak ugysem izlett. :-(

9 hos a fiam.

2010. nov. 9. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
2010. nov. 9. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

ma rizottó lesz pipicicivel

A spenótot úgy készítem neki, mint magunknak, csak nem tejjel, hanem tápszerrel hígítom. Csinálok egy kicsi rántástolajjal, liszttel, egy fél gerezd fokhagymával. beleteszem a kiolvasztott spenótot és felöntöm elkészített tápszerrel. Addig kavargatom, míg összerottyan és felfő. Nagyon finom, még én is megenném.Tojással, sajttal adom. 9,5 hónapos.

2010. nov. 9. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nallunk is spenot lesz. :) En igy szoktam csinalni. Megmosom a leveleket es odateszem foni (kb.3-4 percig fozom forrastol szamitva). Aztan leszurom es felapritom jo aprora (amig pici volt turmixoltam). Odateszek egy kis olajat es lisztel osszekavarom. Leveszem a tuzrol es hozza adok egy pici hideg tejet es nyomok bele egy foghagymat. Visszateszem a tuzre es bele az osszevagott sepnotot es szepen lassan engedem fel tejjel, amig olyan surusegu nem lesz amilyet szeretnek pici sot is lehet bele tenni az ize miatt en nem szoktam csak miutan kiszedtem a babam reszet. En igy 8 honapos kora ota adom. Nallunk nem okoz gondot a tehentejjel valo fozes (itt kulfoldon lehet) de tudom sokan nem ertenek vele egyet. Te majd eldontod. Amig pici volt csak siman leturmixoltam a fott spenotot, foztem melle egy krumplit, osszetortem villaval egy kis oliva olajjal es fozovizzel es ehez kevertem a leturmixolt spenotot.
2010. nov. 9. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nálunk tegnap volt spenót, főtt tésztával (most evett először), csirkemájjal, 2 gerezd fokhagymával, icipici sóval. Nagyon ízlett neki.

A mai menü sütőtök céklával, nagyon finom, a fiam imádta. 10,5 hós.

2010. nov. 9. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!