Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kettő (vagy több) gyerekes...

Kettő (vagy több) gyerekes anyukák, válaszolnátok ezekre a kérdésekre?

Figyelt kérdés

Az 1. és a 2. gyerek ellátásának különbségeire lennék kiváncsi.

Másként csináltad ezeket:

1. Mit meddig sterilizáltál?

2. Meddig mostad külön a baba ruháit?

3. Mennyit sétáltatok?

4. Mennyire vitted közösségbe (itt kifejezetten az első hónapok érdekelnének) ?

5. Mikor kezdtétek a hozzátáplálást és milyen ritmusban történt?

6. Ha szoptattál, volt-e különbség?

7. Ha tápszert ettetek, akkor a 2-diknál "könnyebben vetted" már ezt érzelmileg?

8. Kézben altatás, ringatás és egyéb "kényeztetésekben" különbség?

9. Bármi különbség, ami eszedbe jut és te csináltad, irányítottad, tehát nem a babák különbségeire gondolok.


Köszi ha válaszolsz!


2010. nov. 10. 14:54
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Lányom 8 éves a fiam 7 hónapos!

1.egy éves koráig sterilizáltam a lányomnak az üvegeit,a fiamnak is eddig 100% hogy fogom.

2.A baba ruhákat soha nem mostam külön és nem is fogom!

3.Jó időben napi 2szer vagy 3szor 1-2 órát,ebben az időben egyszer egy órát ha nem esik az eső,akkor gyalog megyünk a lányomért. Ha esik akkor csak annyit vagyunk ,,kint" amig a nagy lányomat visszük suliba meg érte megyünk.(Kocsival)

4.Közösségbe csak annyit voltunk az első 3-4 hónapban amig esetleg boltba voltunk,bár ez annyira nem számit közösségnek.

5. Szoptatni sajnos egyik gyereket sem tudtam csak 1 hónapig. 4 hónapos korig csak tápszer.utánna elkezdtük a kostolgatást alma barack banán...aztán zöldségek..

6.Az alatt az egy hónap alatt nem vettem észre különbséget.talán a fiam egy kicsit lustább volt szopizni.

7.Igen.könnyebb volt mert megnyugtattak már az elsőnél hogy a tápszerbe is bent van amik kell(Bár tudom hogy az anya tejnél jobb nincs)

8.A lányom nem volt hajlando egyedül aludni 6 éves volt hogy leszokott az altatásról..addig mellé kellett feküdnöm.a Fiam vacsi után 10-15 perc nyüglödés után magátol alszik!

9.Talán erre annyit tudok mondani hogy valoszínü a fiamat egy kicsit szigorubban fogom nevelni..bár ebbe közrejátszik az is hogy apa itt van. a lányomat 2 éves kora ota egyedül neveltem és probáltam neki mindent megadni ezért egy kicsit el van kényeztetve.:)

2010. nov. 10. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
93%

Szia!


1.Én a cumikat és a cumisüveget csak első használat előtt főztem ki, utána csak simán mosogattam ( 6 hónapos korig nem is kellett használni őket).


2.Soha nem mostam külön a babaruhákat , csak arra vigyáztam , hogy ne fogják össze más ruhák illetve a babaruhákat még egyszer pluszban kiöblítettem mosás után.


3.Elég sokat sétáltuk , sokszor voltunk a játszótéren a nagyobbal és volt , hogy ott is szoptattam meg , ha nem voltak sokan.


4. Már a második héttől vittem magammal a kicsit mikor mentünk a nagyobbért az óvodába , egy kis náthán kívül sose volt semmi baja a kicsinek.


5.Az első gyereknél 4 hónaposan , a másodiknál csak 6 hónaposan kezdtem a gyümölcsöt adni . Az elsőnél narancslével kezdtem a másodiknál viszont azt mondta a védőnő , hogy egy éves korig nem ajánlott a narancs , így almalevet adtam.


6.A szoptatásban nem volt különbség.

8. Sajnos a másodikat jobban felkapattam , többször kivettem éjszaka is és ennek nem lett jó vége.

2010. nov. 10. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

1. Az elsőnél 7-8 hónapig, de ő kapott tápszert is. a 2.-nál az első hetekben, míg fejtem, ő kizárólag szopizott fél éves koráig, cumija se volt.

2. Mindegyiknek 1-1,5 éves koráig külön mostam.

3.. Kertes házunk van, így ritkán mentünk sétálni, csak akkor, ha a nagyért mentünk az oviba (3 év van köztük) vagy volt valami elintézni valóm a városban, ha piacra mentünk.

4. A nagyot 2 hetes kora után vittem mindenhová magammal (szopizott).A lányom aug. 11-én született, a nagy szeptemberben kezdte az ovit. Mindennap együtt vittük oviba a tesóval... Nem féltettem a picit attól, hogy bármi baja történhet (igazam volt).

5. Amikor a nagy fiam volt pici, még az dívott, hogy 6 hetesen almalé, 3 hónaposan főzelék... A lányomnál én döntöttem úgy, hogy fél éves koráig csak szoptatom (A fiam 18, a lányom 15 éves).

6. Bizony hatalmas különbség volt! Az elsőnél a kórházban tele etették, mielőtt szopizni hozták, alig mutattak meg valamit, emellett én is bizonytalan volta,, így már 4 hetesen pótlást kapott a fiam. A lányomnál sokkal tudatosabban, magabiztosabban csináltam mindent. Így lehet, hogy a nagy csak 7 hónapig szopott, a lányom meg 25 hónapig....

7. Az elsőnél adtam tápzert, mert nem volt elég és megfelelő információm, a 2.-nál nem volt rá szükség.

8. Egyiket se hagytam soha fölöslegesen sírni, pedig a fiam borzasztóan sírós, hasfájós volt. A lányom nyugodt, kiegyensúlyozott volt, de imádott ő is a mellkasomon aludni... Amíg szüksége volt rá, hagytam így elaludni, utána tettem le... Egyik se lett elkényeztetett gyerek...

2010. nov. 10. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

1. Elsővel egy évig, de tápszeres volt. Második csak anyatejes, sose kellett sterilizálni, mert cumija sem volt.

2. Egyiküknek sem mostam külön.

3. Napi 2x 2-3 órát mind a kettővel.

4. gyerekközösségre gondolsz? Az elsőt semennyire az első hónapokban. A kicsit igen, mikor mentünk a naggyal zenebölcsire, tornára. 1 hóstól kb.

5. 4 hóstól, az előírások szerint az elsővel, a kisebbikkel 6 hóstól, 9 hósig lassan, az előírások szerint. Akkor viszont megmakacsolta magát, csak azt hajlandó enni, amit mi.

6. A nagyot sajnos nem tudtam csak 3 hósig (akkor hallgattam a védőnő hüje tanácsaira, amitől el is ment a tejem :P) A másodikkal semmi szoptatási gond nem volt sose.

7. Ez nem merült fel, de szerintem ugyanúgy megviselt volna.

8. Ez nálunk érdekesen alakult, a nagylány sose igényelte, a kisebbik igen. Ringatás nincs, de ölben, szopival alszik el.

9. Nem jut eszembe. A szoptatás volt, amire nagyon törekedtem, hogy most menjen, sikerült is. Nagyon különböző a két gyerek nálunk, mindenben (természetben, de még alkatilag is) szóval a legtöbb különbözőség nem az én érdemem.


11 hós, és 3 (most töltötte be) éves lányaim vannak.

2010. nov. 10. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

1. Elsőnél 1 éves koráig tányérkát, kanalat, cumisüveget, itatót, kis cumiját, még a játékait is!!

másodiknál ciki, nem ciki semmit...6 hónapon keresztül csak anyatejet kapott, semmi más nem érintette a kis száját, cumit nem kérte, cumisüveg nem kellett.

2. 2 hós koráig teljesen. Mostmár a bodykat alvós rugikat tehát ami inkább fehérnemű azt a fiaméval együtt mosom tehát a felnőtt ruhával nem mosom azért össze még.

3. Hát annyit nem mint az elsővel (márhogy ami kifejezetten sétáltatás.) általában elrohanunk a boltba meg intézkedni, meg a nagyért az oviba.

Itthon mondjuk gyakran vannak kint a nagyobbal az udvarunkon, (amíg világosabb volt, főképp)

4. Már 5 naposan kint voltunk, 1-2-3 hetesen órákat sétáltunk ( nagyobb gyereket nem aszalhattam idebent hetekig).

A nagyobb mikor született vele még betartottuk a 2 hetet, a fokozatosságot mindent:)

Közösségbe is vittem, volt ovi látogatás, ovis program ahova a nagyom ment így a kicsi is, plusz járunk Ringatóra.

A nagyobbal anno csak Ringatóra jártunk és azt is csak olyan 8-9 hós korától.

5. Hozzátáplálás: az első babával hajszálra kivártam a 6 hót és mindent úgy csináltam ahogy a nagykönyvben, hát nem tudom h ezért e de sokáig nem volt hajlandó rágni. Próbáltam betartani a tej tojás glutén mentességet és HA-s cuccokat emiatt semmit se mertem a kezébe adni (babapiskóta, kiflivég, kenyércsücsök) így csak pépeseket evett a fiam, amitől tökre ellustult. Megfogadtam h a másodiknál nem így csinálom.

Így neki 6 hós korától kezébe adtam a háztartási kekszet, a banán darabot, a kenyér csücsköt alma darabot. (persze felügyelettel) Ennek köszönhetően sokkal ügyesebben eszik már régóta, és szeret egyedül enni nagyon, míg a fiamat még 2,5 évesen is etetni kellett...Már 8 hós kora előtt simán ette ( a kisebb) a 8 hósoknak sőt a 11 nek való darabos kaját is.

6. Szoptattam mindkettőt de a nagynál egy szenvedés volt nehezen indult a tejem igény szerint állandóan cicin lógott amitől fájt a hasa üvöltött stb. Nagyon fájt is hónapokig a szopi pedig jól volt mellretéve.

A kicsinél már semmi baj nem volt, szépen szopizott kezdetektől 4 óránként nem is akart gyakrabban egy álombaba volt :)

A nagyobbnak 6 hós koártól kellett tápi kiegészítés, a kisebbnek nem. Viszont mindkettő csak 1 éves koráig szopott, akármit is csináltam, tovbább nem hajlandóak :(

7. Emiatt nem éreztem lelki furdalást. Örültem hogy 6 hóig nem kellett ( a nagynál).

8. Nem volt kézben ringatás egyiknél se. Együtt alvás se,pedig azt szerettem volna néha :)) De nem alszanak úgy el, vagy csak zavarjuk egymást.

9. A fiamat sokkal görcsösebben neveltük, a lányt ezerszer lazábban :)


3 éves a nagy , 1 a kicsi.

2010. nov. 10. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Van egy 6 éves egy 4 éves,egy 1 éves és egy pocaklakó.

1.Általában 7 hónapos korukig sterilizáltam,sterilizáló folyadékkal.A kicsi még cumizik,neki az üvegét és cumiját még most is szoktam de csak ritkán.

2.A baba ruhákat sosem mostam külön.

3.családi házban lakunk,amig picik voltak és nem volt időm sétálni menni akkor az udvarra toltam ki őket az alvás idejére levegőzni,amugy a nagyokért ha jó az idő akkor gyalog megyünk a kicsivel együtt.

4.Mi jóformán azonnal mentünk jobbra balra mindegyikkel,boltba,családba jobbra ballra,és hozzánk is jöttek a családtagok rendszeresen.

5.Az elsőnél 6 hónaposan a másik kettőnél már 5 hónaposan elkezdtük,és utánna már hamar ráálltunk a házi kosztra,mindemellett a két nagyobbik kb másfél éves koráig szopizott a kicsi sajna csak 5 hónapos koráig.

6.Szoptatásban csak annyi hogy a legkisebbnél 5 hónaposan el kellett hagynunk a szopit mert olyan gyógyszert kellett szednem.

8.a két nagyot kézben altattuk még majdnem 2 évesen is,ölbe baba volt mindkettő,a kiságyukban jóformán nem is aludtak,csak köztünk.a kicsi egyedül alszik el,nagyon ritkán alszik közöttünk(csak ha beteg),és ritkán van kézben,és ezt igy tervezem a pocaklakóval is majd ha megszületik.

9.a két nagy(pedig egyik fiú másik lány)egészen más természet volt babának is mint a legkisebb.

2010. nov. 30. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

1.az elsőnél szinte 3 naponta a cumit,aztán mikor valami új(rágóka.kanál)azt is sűrűn.a másodiknál már csak a cumikat,és azt sem olyan sűrűn,a rágókákat csak lemosom.

2.az elsőnél majdnem addig míg meg nem született a kicsi,vagy egy kicsivel előbb.és akkor a makacsokat áztattam,forráztam,most nem.sőt csak az első 1-2hónapban mostam a kicsiét a nagyéval egyben,aztán 3.hónaptól már szépen egybe mindent.a miénket az övékkel,színek szerint...

3.szinte állandóan.eleinte babakocsi fellépő,majd babakocsi motor(néha utána kötöm),és tündérputtony motor

4.a nagyot már 5naposan levegőztettem,a kicsivel 9napot voltam kórházba szülés után,és őt is pikk pakk kivittem,de szervezés miatt amúgy is csak 3-4hónaposan jutottunk el közösen a babafoglalkozásra.amúgy meg közös kis barátokkal sétáltunk.

5.a naggyal 3hónaposan és 3hetesen kezdtük a kóstoltatást,és pikk pakk ment minden,9hónapig szopott. a kicsivel nehéz,4,5hónaposan kezdtük,akkor egész jól ment,most 6hónapos és küzdünk.

6.igen,a nagy lusta volt szopni,max 5-7perc alatt végzett.a kicsi igény szerint szopik,és szerintem emiatt nehezebb a hozzátáplálás,nem "éhezik" ki rendesen.a nagyot szinte csak fekve és külön szobában,míg a kicsit szoptatós párnával,és nyáron volt hogy az udvaron is :-)

7. -

8.a nagy hasfájás miatt kézben altattam,állandóan ringattam.és most 2 évesen is ülhetek az ágya mellett míg el nem alszik.a kicsi is hasfájós volt,de minden csodaszert kipróbálva sikerült egy hónaposan következetese egyedül elaludnia.ő amúgy is kevesebbet van kézben.

9.pl az öltözködésben a naggyal praktikusabb voltam,a kicsivel már nehezebben feladható cuccokat is bevetettem.vagy a fürdetés,a naggyal sokáig gyógyszertári,a kicsinél csak 4hónapig azóta egyformát használnak.más lett a kicsi babakocsija,neki lett bölcsője,a nagy mindig a szobájában aludt,a kicsi a nappaliban is szokott.a naggyal szedtem terhesvitamint a szoptatás alatt a kicsivel nem

most ennyi

2010. nov. 30. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

1. egy éves koráig a lányomnak és a fiamnak is.

2.még most is külön mosom.

3.1-2 órát naponta ha nem esik az eső.

4.Mind a kettőt mindenhova vittem első perctől ahogy hazajöttünk a szülészetről.Semmi bajuk nem lett.A nagy 3és fél éves a kicsi húsz hónapos.

5.A nagylányomnál 6 hónapostól kezdtük ,éppen ezért lett válogatós de volt tejem is úgyhogy nem volt gond.A fiamnál nem volt tejem csak olyan 2 hónapig na akkor kezdtük a gyümit de mai napig mindent megeszik kis vasgyúró.

6.A lányom rövideket szopizott gyakran (Óránként evett),a fiam nyugisan és sokáig de már sajnos 6 hétben nem volt elég tejem.

7.Nem vettem könnyebben mert nem tudtam elfogadni hogy akarok szoptatni és nincs tej.

8.mind a kettő szeretett a mellkasomon elaludni.

2010. nov. 30. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!