Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikortól szabad adni a babának...

Mikortól szabad adni a babának pörkölt alapú dolgot? Olajon párolt hagyma, megszórva pirospaprikával.

Figyelt kérdés

Pl. a csirkepörköltből a hús és krumpli kicsi szafttal. (tejföl nélkül)

Vagy a krumplistészta krumplija.

9 hónapos a lányom, adhatok neki?


2010. nov. 13. 15:59
 1/5 anonim ***** válasza:
Én egy év fölött adtam csak. De ez talán attól is függ, hogy eddig mit adtál már neki...
2010. nov. 13. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Hagymát, fokhagymát 8 hónapostól ehet, mi egy kicsit meg voltunk csúszva a hozzátáplálással, 9 hónaposan adtam neki. A fokozatosság valóban nagyon fontos. Én olívaolajon megpároltam a hagymát, meg a húst, és hozzáfőztem zöldséget. Pirospaprikával nem fűszereztem, csak zöldekkel. Gondolom a lényeg az, hogy adhatsz-e a magatokéból. Egy hozzátáplálási táblázatban találtam meg a pirospaprikát, 10-11 hónapos kortól ajánlja.
2010. nov. 13. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A magyaros alapot 1 év alattiaknak nem ajánlják és közétkeztetésben is csak óvodáskortól alkalmazzák.
2010. nov. 13. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szia. Az én kislányom is 9 hónapos, és én már adtam neki pörköltből husit, egy nagyon minimális zafttal, és krumplival, de többségében a krumpli főzőlevével hígítottam. Imádta. Halászléből is kapott már halat, szintén krumplival, és egy kis lével a halból. Ezt is nagyon szerette, és semmi gondunk nem volt. Én már 7 hónaposan adtam neki egy pici fokhagymát (főzelékbe) és vöröshagymát is. Jelenleg a lisztes, és a tojásos dolgokon kívül szinte mindent eszik. Annyi hogy a tejtermékekből evett már sajtot (bébiételben), joghurtot (szintén bébiétel), csak olyat nem adtam még amit tejjel kell készíteni. Szóval szerintem nyugodtan adhatsz neki, arra figyelj hogy ne legyen zsíros nagyon. Mellesleg én az olajat nem szeretem,tudom azt mondják a babáknak azzal kell kezdeni, de nem egy táplálkozási tanácsadónak az volt a véleménye, hogy sokkal töményebb az olaj(kivéve az olívaolaj), mint a zsír, és sokkal nehezebben emészti meg a szervezet. Bocsi, hogy ilyen hosszan írtam. :-) További kellemes babázást.
2010. nov. 13. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi, lányok!
2010. nov. 16. 13:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!