Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi a különbség az igény...

Mi a különbség az igény szerinti és a három óránkénti etetés között?

Figyelt kérdés
A gyerekorvosunk nagyon ellenzi az igény szerinti etetést, pedig a kislányom nagyon nehezen bírja ki a 3 órát az etetések között. Most 3 hónapos. Mit tegyek?
2009. jan. 11. 22:43
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
87%
IGÉNY SZERINT SZOPTASD!!!
2009. jan. 11. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
87%
Megerősíteném az előttem szólót: IGÉNY SZERINT!!!
2009. jan. 11. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
89%

igény szerint,ne kinozd a kicsit ha nem bírja

majd átáll ha szeretne.

2009. jan. 11. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
67%
Egyetértek. Én akár óránként is szoptattam.
2009. jan. 11. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Szió!


A mi gyerekorvosunk és vele együtt a régi védőnőnk is a három óránkénti szoptatás hívei. Most ezt tartják jónak, mivel hivatalból ezt kell nekik. Lehet, hogy 2 év múlva már az igény szerinti szoptatás hívei lesznek, mert a "nagy könyv" erről fog szólni.


Én a lányomat igény szerint szoptatom, és így maga alakította ki a napirendjét: akkor evett, amikor éhes volt, és nem 3 óránként "tömtem" meg - ha éhes volt, ha nem. Biztos, hogy utóbbinak is van előnye, de engem meggyőztek a környezetemben lévő kismamák. Az ő babáik kiegyensúlyozottak, szépen fejlődnek az igényszerinti szoptatást alkalmazása mellett.


Ha úgy látod, hogy a lánykád nehezen bírja ki a 3 órát, akkor etesd meg, amikor igényli és nem foglalkozz mással!


Zita

2009. jan. 11. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

A 3 óránkénti etetés fogalma szerintem egyértelmű.

Az igény szerinti: amikor a babád jelzi, hogy éhes.

Én is csatlakozom az igény szerinti etetők táborához, ugyanis nekünk könnyű, mi akkor megyünk a hűtőhöz ha éhesek vagyunk, nem nézzük az órát, hogy még nem szabad. A kicsi erre még nem képes, és fölösleges órákig hagyni, hogy sírjon.

2009. jan. 11. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
82%

Te, ha mardos az éhség, nem eszel? és gongütésre éhezel meg?

A babádnak 1 nap élete 90-ed része. mint neked 4 hónap.

Akkor 1 óra úgy esik, mint neked 4 nap. ki lehet bírni, csak minek? Csak arra vigyázz, hogy ne etesd meg, csak ha éhes! Ha fázik, álmos, viszket, unja akkor arra reagálj!

Találsz a neten (is) irodalmat, aki arra biztat, hogy a gyerekedhez igazodj, ne órarendhez.

Majd beáll a gyerek saját rendje,azt figyeld meg! Lesz benne rendszer.És mi is van hogy renhagyó időben bekapunk vmit.Csak bátran, Te ismered a saját babád. A 3 óra, az olyan kb irányadó. (én is 3 óránként eszem :) legalább)

2009. jan. 11. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Én nem várnám meg a 3 órát, viszont ha lehet, akkor 2 óra alá sem mennék nagyon, bár gondolom 3 hósan nincs igénye 2 óra alá menni.

Ha éhes, akkor tedd cicire, tök fölösleges kiborítani őt egy ilyen 3 óránkénti rendszerrel, ha ő mást igényel.


A 3 hós kor még nem az az életkor, amikor be kell vezetni egy totál rugalmatlan rendszert: előbb éhes, adj neki előbb vagy nem éhes 4 órát, akkor se erőltesd előbb, erről szól az "igény szerint" :D

2009. jan. 12. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Igény szerint etesd, ő tudja hogy menyire van szüksége. Mi is hallgattunk a védönőre és a dokinőre kiprobáltuk hátha lehet de órdítás volt ezért csak ugy mondtam mikor kérdezte akkor helyeseltem hát persze igen úgy ahogy mondja. Persze ez hülyeség lenne kínozni és szenvedni hagyni a picit meg te sem bírnád sokáig az órdítást.
2009. jan. 12. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm lányok, megkönnyebbültem. És az normális, hogy óránként, akár félóránként is képes enni? Adjak neki?
2009. jan. 12. 15:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!