Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikortól ehetnek a babák kivit?

Mikortól ehetnek a babák kivit?

Figyelt kérdés
2010. nov. 28. 22:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
37%
Én úgy tudom, hogy 2 éves kortól, mint minden apró magvas gyümölcsöt, mert addig allergiát válthat ki!
2010. nov. 28. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
80%
A lányomnak 1 éves kora után adtam, először csak negyedet, később felet, aztán egy egészet. Imádja, semmi baja nem lett, de nem is allergiás semmi másra sem.
2010. nov. 28. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!!
2010. nov. 28. 22:27
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

A védőnő azt mondta 8 hós korban próbáljam meg, lereszelni és átpréselni hogy a magok ne legyenek benne. Nagyon egészséges, sok C vitamint tartalmaz.

A babám kb 9 hós kora óta kapott, tavaly télen. Nem is volt beteg.

2010. nov. 28. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
48%
Akáér két éves kor alatt is. Aztán ha nem olyan, mint a második és a harmadik kérdező gyereke, hanem allergiás lesz rá, akkor megszívta.
2010. nov. 28. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
5%
Ha allergias lesz ra, akkor 2 eves kor felett is az lesz. Amugy a magokat ki kell vagni belole, es csak a husosabb kulso reszt add oda a gyereknek.
2010. nov. 29. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Én is kb. 8 hónapos korától adtam egy-két alkalommal, és a magja nélküli külső részét csak. A bébiételekben is vannak aprómagvas gyümölcsök, magvak nélkül. A kivi miért lenne más, magvak nélkül??? Én epret is adtam már így a kisfiamnak, levágtam a külső részét, ahol a magok vannak, és csak a húsát adtam. Ugyanilyenek az üveges bébiételek is, csak a gyümölcshús van benne!
2010. nov. 29. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
A kiskönyv hozzátáplálási útmutatója szerint 1 éves kor után kaphat. A napokban próbáltam adni a 14 hósomnak, de sajnos nem ízlik neki :(
2010. nov. 29. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Én is adtam már 8 hónaposan, természetesen mag nélkül és először csak kóstoltatva, okoz-e problémát.

Azóta is imádja a fiam, semmi baja tőle, pedig ő eléggé kényes fajta. Én szoktam neki joghurtba is beleszórni kividarabkákat és azt is nagyon szereti!

2010. nov. 29. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Én majdnem egy évesen adtam először, de csak a külső részét vágtam le, a magház mellett. Banánba meg almába tettem, így nem tudom, hogy ízlett e neki. Magában még nem adtam.
2010. nov. 29. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!