Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » December 14-én lesz a kisfiam...

December 14-én lesz a kisfiam 5 hónapos, és már elkezdtük a kóstolgatást! Alma, sárgarépa, zöldborsó, narancs, sütőtök. Ti mikor kezdtétek el a hozzátáplálást?

Figyelt kérdés
Ja és délben szoktuk neki adni, és 4x tápszer
2010. dec. 2. 19:19
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
4 hónapos korban kezdtem.Anyatjes a babám!De tudomásom szerint zöldborsót csak 8 hónapos kora után szabad,narancsot meg csak 1 éves kora után:S
2010. dec. 2. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Szia, én 4 hósan kezdtem el, akkor már félig tápszeres is volt. Én adtam neki zöldborsóból is keveset és a mandarin és narancs az elsők között volt. Semmi baja nem volt tőle, már 15 hós.
2010. dec. 2. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat, csak kellett egy kis megnyugtatás hogy nem lesz baja a babámnak mert a védőnők azt mondják hogy 6 hónapos koráig semmiképp sem szabad nekik adni.
2010. dec. 2. 20:55
 4/10 anonim ***** válasza:

A védőnők jól tudják, és ma Magyarországon az a hivatalos szakmai ajánlás, hogy 6 hónapos korig csak anyatej vagy tápszer.


[link]

Hat hónapos kor elõtt a csecsemõ emésztõrendszere még éretlen az anyatejen kívül egyéb táplálék feldolgozására. A tápszeres kiegészítés, a mesterséges táplálásra való átállás és a szilárd táplálék korai bevezetése következtében gyakrabban alakulnak ki felsõlégúti megbetegedések, középfülgyulladás, hasmenés, húgyúti fertõzések, ekcéma, asztma, allergia. Az allergiára hajlamos családokban az anyatejes baba érzékennyé válhat a tehéntejfehérjére, ha az újszülöttosztályon az elsõ három nap során akár egyetlen üveg tápszert is kapott (véletlen, szükségtelen vagy szándékos kiegészítés során).


Sokan gondolják, hogy a tápszerrel táplált babáknál már 4 hónaposan el kell kezdeni a szilárd táplálék bevezetését. Ez egy óriási tévhit! A tápszeres babák emésztõrendszere semmivel sem érettebb anyatejes társaiénál, ráadásul a tápszer nem tartalmazza azokat az emésztõenzimeket, amelyek az anyatejben megvannak és segítik a szoptatott babát abban, hogy könnyebben megbirkózzon az elsõ falatok feldolgozásával. A tápszeres babák szervezete amúgy is ki van téve a fajidegen fehérje bélrendszerre gyakorolt negatív hatásainak, így különösen fontos, hogy megvárjuk a féléves kort, mielõtt újabb ételekkel ismertetnénk meg.

2010. dec. 2. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

én elfogadom ha valaki 4 hónaposan kezdi a hozzátáplálást, de ha ilyen korán elkezdi, tényleg ésszel kell csinálni mert még fejletlen az emésztőrendszere.

a narancsot szerintem hanyagold, nem is ajánlják egy éves korig de egy 4 hónapos baba pocakja nem tud vele mit kezdeni és könnyen allergiás lehet rá emiatt. a zöldborsó meg puffaszt, azzal is várnék a helyedben pár hónapot.


amit nyugodtan kóstoltathatsz: alma, körte, meggy(mirelit), szilva, banán (vagy üveges vagy vágd ki a magokat a közepéből)

répa, krumpli, sütőtök, gesztenye, cukkini, rizsnyák


tejpépeket is adhatsz neki, nagy a választék.

lényeg a fokozatosság, hetente csak egy új ízt vezess be, ha türelmetlen vagy akkor kettő de nem minden nap mást


apró magvas dolgokat, csonthéjasokat ne adj neki egy éves koráig


(én amúgy 5 hónaposan kezdtem almával aztán répa, krumpli és sütőtök volt a menü, mire ezeket végigkóstolta már 6 hónapos volt :))

2010. dec. 2. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Mindkét babám tápszeres volt, 4 hósan kezdtük a hozzátáplálást.

DE krumpli, répa, alma volt eleinte. Ezzel állítottam be a teljes adagot.

Borsó 8 hó után, héj nélkül.

Narancs 1 év felett, max a levét facsarhatod ki neki, de azt is 8-10 hótól.

Sütőtök mehet, én krumplival sűrítettem.


Azért tényleg figyelj oda, hogy miket adsz neki.

2010. dec. 2. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
citrusféléket nem szabad adni 1 éves korig,könnyen allergiás lehet rá.és a brsóval várnék még,a lányom kb 2 hete kapja,akkor volt 8 hós,és akkor is az igló zöldborsóját-a doktornénink szerint ez annyira zsenge,hogy nem kell passzírozni.még adok neki:krumpli,cékla,padlizsán,tök,sütőtök,répa,paradicsom-magok,és héj nélkül,a többivel összefőzve,csirkehusi,alma,banán,szilvameggy,barack,és nemsoká körte,de azt reszelés után még szitán átnyomom.
2010. dec. 2. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
persze nem is kapkodunk a kajával, azokat kapja amik vannak bébiételek az üzletben. Ott is van zöldborsó. Csak nem tudom hogy változott meg a világ, mert régen amikor mi kicsik voltunk akkor az volt hogy 2 hónaposan gyümölcs 3 hónapostól bébikaja.
2010. dec. 3. 07:54
 9/10 anonim ***** válasza:

Azt soha ne tartsd szem előtt, hogy üveges bébikajaként mit ehet, mert azok totál más eljárással készülnek. Kivonják belőlük az allergén és a puffasztó anyagokat.

pl alma-eper 4 hótól. Mert a spéci eljárással úgy csinálták meg, hogy ne legyen benne allergén anyag. Ennyi.

2010. dec. 3. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2010. dec. 3. 22:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!