Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 20 hónaposom nem növekszik...

20 hónaposom nem növekszik "rendesen"?

Figyelt kérdés
2 éves kisfiam 13.2kg, ami nem adna okot aggodalomra, megnéztem néhány görbét és bizony jó súlyban van... de a hossza csak 79cm. A görbén ez súrolja az alsó határt. Egy évvel ezelőtt, azaz 10 hónaposan volt 70.5cm. Aggódjak miatta? Nézegetem a vele nagyjából egy korúakat, látok egy fejjel nagyobbat is köztük. Ilyen pici korban ez nagy különbség.
2010. dec. 4. 21:40
 1/4 anonim ***** válasza:
Ti ilyen magasak vagytok? És a nagyszülők? Lehet, hogy ilyen géneket örökölt. Tényleg nem tartozik a magas gyerekek közé, de még beindulhat a növekedése. Volt egy ovisom, aki 3 évesen kereken 1 fejjel volt alacsonyabb a legmagasabb gyerkőcnél, nem volt még 90 cm se... Most már 20-22 éves lehet és bőven 180 cm fölött van ...
2010. dec. 4. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Pontosan mennyi idős? Mert háromféle hónapot írtál.

20 hónapos

2 éves

10 hónaposan, azaz egy évvel ezelőtt: 22 hónapos


Ki mérte?

20 hónaposan nem vészes, 2 évesen kicsit alacsonynak tűnik

2010. dec. 4. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem túl vészes sztem, lehet,hogy egyszer csak majd nagyot nő. Tesóm a legkisebb volt az osztályban 8.-ban, szakközépben meg már a legmagasabb. Egyébként az én lánykám 86 cm, ma éppen 21 hónapos,de ő meg magasabb,mint a többiek. (Legalábbis akiket ismerek)
2010. dec. 4. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Alacsonyabb az atlagnal bar a sulya tenyleg jo. Doki,vedono mit mondott ra?

Arra tudok meg esetleg gondolni en is amit az egyik valaszolo irt,hogy ti a szulok mekkorak vagytok mert sok fugg a genetikatol is.

Pl. 17 honapos fiam 16 honaposan volt 86 cm es 10,2 kg. Az O magassaga a felso hatart meg epp surolja ami normalis ennyi idos korban. De nem aggodunk mert a ferjem ilyen 192 cm de ehez eppen 80 kg.

2010. dec. 6. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!