Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Meddig használjátok a légzésfi...

Meddig használjátok a légzésfigyelőt?

Figyelt kérdés

Lehet, hogy én vagyok túl parás, de legszívesebben 18 éves koráig használnám:))

10 hónapos múlt a babám, de részt vettem egy elsősegély tanfolyamon, ahol közölte az előadó (doktornő, mentős), hogy voltak kint egy 14 hónapos "babánál" amelyiknél légzésmegállás volt a probléma. Én úgy gondoltam, hogy egy éves koráig elég használni.


2010. dec. 5. 21:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Mi csak 4 hónapos koráig használtuk. Igaz, nem saját volt, hanem a védőnő adta. Nem ő kérte vissza, mi adtuk vissza.
2010. dec. 5. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
11 hónapos koráig. Azóta csak a bébiőr részét használjuk, ha szükséges (kertes ház).
2010. dec. 5. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként annál a 14 hónapos babánál azért nagy valószínűséggel komoly gondok lehettek... 11 hónaposan 10,5 kg körül volt már a kisfiam, el nem tudtam volna képzelni, hogy ekkora, erős, makk egészséges babának légzéskimaradása lenne...
2010. dec. 5. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Azért az nagyon-nagyon ritka lehet, hogy akkora babával van gond. Maga a légzésmegállás is ritka, de hogy ilyen nagy baba esetében!

Mi még a 11 hós bébinél használjuk, bár sokszor érzem, hogy talán ez már túlzás. De olyan jó, hogy amikor felkelek, látom a kis villogást. Engem megnyugtat és nem nagy dolog bekapcsolni, pár havonta meg 1 új elem.

Nem tudom még biztosan, hogy meddig, de 1 éves koráig azért biztosan használni fogjuk.

2010. dec. 5. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó: nekem is az a kis villogás hiányozna, amikor felébredek:)

Pedig egy kis erő baba, nem volt még eddig beteg, 41. hét után született...

Majd lassan szoktatom magam a gondolathoz, hogy elhagyjuk.

2010. dec. 5. 21:43
 6/12 anonim ***** válasza:

Sziasztok!


Az én babám 10 hónapos, és pont a múlt héten volt egy riasztásunk. szerencsére mire átértem abba maradt. nekem külön szobában van, de így legalább nyugodt vagyok. szerintem még pár hónapig mi is használjuk.

2010. dec. 5. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Bea24 ***** válasza:
A kislányom 16 hónapos, de nála nem használtam légzésfigyelőt,sokszor felébredtem, néztem, nincs-e gond, mindig szívbajos voltam, de valahogy mindig elmaradt, hogy vegyek. A kisfiam most 3 hós, de nála használok, nem akarok megint egy évig ettől rettegni. Úgy gondolom, hogy egy éves koráig használjuk és igen, engem is megnyugtat a villogás, mikor felébredek. :)
2010. dec. 5. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
54%
Mi 10 hós koráig használtuk, de utána felállt, és sokszor kihúzta a zsinórt, ami miatt lélekszakadva rohantunk be délután a szobájába, ő meg a dugóval a kezében vigyorgott.
2010. dec. 5. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Én is voltam azon az elsősegély tanfolyamon, engem is beparáztatott az a liba :D


Addig használod, ameddig téged megnyugtat, szerintem. De 1,5 éves korára mindenképp kinövi azt a lehetséges fejlődési rendellenességet, ami miatt az apnoé kialakulhat.


Nekem 26 hétre született a babám, az első 3 nap lélegeztetőgépen is volt, és utána többször produkált a kórházban légzésleállást. Ki sem adták, míg nem igazoltam, hogy elvégeztem az újraélesztő tanfolyamot és megvettem náluk a légzésfigyelőt. Ezért aztán a világon semmi gond nem volt a légzésével, a légzésfigyelő viszont hetente 2-3x ránk hozta az infarktust, de csak azért, mert az anyám sose kapcsolta ki, ha kivette a ygereket a kiságyból :D

2010. dec. 6. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
3 hónapos koráig használtuk.
2010. dec. 6. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!