Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi húst kéne ennie egy 18...

Mennyi húst kéne ennie egy 18 hónapos babának?

Figyelt kérdés
Szeritem nagyon kevés húst eszik, kiköpi. Egy héten egyszer kétszer ha megeszik egy darabot akkor az már jó. Mivel lehetne esetleg pótolni vagy egyéb praktikák is érdekelnének.
2010. dec. 8. 11:46
 1/4 anonim ***** válasza:

Nálunk heti 3x van hús kétszer szárnyas egyszer sertés.

kb. 5 dkg- ot étkezésenként.


Pótolni? nem tudom . ehet még halat is.

hogy készited? van elég foga hogy megrágja?

én lesütöm kicsire felvágom és főzelékre szórom v. minifasirtokat sütök azt nagyon szerette.

2010. dec. 8. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az én lányom sem egy húsimádó, inkább a zöldség, gyümi megy nála. De azért ennie kell azt gondolom azt is.

Amit megeszik: paprikás lisztben sütött hal, pici fasírt golyók.

Ezen kívül sokszor csinálok olyan ételt, amibe darált hús kell, azt nem tudja kiválogatni. (rakott kel, paradicsomos húsgombóc, stb) a főzelékhez ha hús a feltét összevágom nagyon picire(szinte turmixolva van), és akkor megeszi.

Próbálkozz ilyenekkel. Leglábbis én így tudom "becsapni".

Pótolni a hús egyéb állati fehérjékkel lehet, de nem lesz tökéletes a pótlás. (na majd a vegák leszólnak).

Tehát tejtermékek, tojás, stb.

Ja, még szereti az iglo 100% halrudacskákat is.

2010. dec. 8. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én mindennap készítek levest, benne husi, csirkemell, van hogy csak 1 fél csirkemell, de mindig teszek bele. Vagy májat, de valami mindig van benne, mondjuk csirkemellből megeszik 1-2 kockát (kockára szoktam vágni). Persze nem ezt eszünk mindennap, de ha épp nincs nagy főzés, ilyen akkor is van az asztalon. Így gyakorlatilag mindennapra jut pici husi. Ha véletlen mégsem, egy kiskanálnyi étolajat teszek bele. Ezt orvos tanácsolta, még akkor amikor nem ehetett hust.
2010. dec. 8. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
7 foga van elől megy egy hátul. Megpróbálom turmixolva, mert a nagyon apró sem jött be, kiköpte.
2010. dec. 8. 15:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!