Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy vehetem észre ilyen...

Hogy vehetem észre ilyen picibabánál aki csak anyatejes, hogy tejfehérje, vagy tejcukor allergiája van?

Figyelt kérdés
mik a tünetek?Mert 4hónaapos a kisfiam,de másfél hónapja állandóan csak sir minden cicizésnél,nem akar szopizni,megfesziti magát,"hátra dobja",és ordit.Van valami vizsgálat,amiből ez kiderülne?
2010. dec. 12. 20:15
 1/9 anonim ***** válasza:

Vannak erre vizsgálatok persze. A tej allergiánál feltűnő a habos, hasmenéses széklet, melyet jelentős mennyiségű bélgáz kíséretében űrít a baba rendszeresen. A szopis és hasfájós babáknál szokott az is gond lenni hogy sokat szopik az előszőr ürülő laktózban gazdag tejből ( főleg ha erős a tejleadó reflex )és eltelítődik vele, és nem szopizza ki a dús "hátsó" tejet, és a laktózban gazdag tejcsi megterheli az emésztőrendszerét, nem elég laktató mert híg, és puffadást, szélgörcsöket, és pocakfájást okoz.

Ha nagyon gyakran kéri a cicit akkor érdemes kipróbálni hogy 1-1,5 órán belül ugyanarra a cicire tenni és 3-3,5 óránként váltani.

2010. dec. 12. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Én úgy vettem észre, hogy a karján és a lábszárán foltokban száraz volt a bőre, mikor a doki ránézett, rögtön mondta, hogy egy tejérzékenységtől van.
2010. dec. 12. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nálunk ekcémás lett a kisfiam bőre, az orvos el is tiltott rögtön a tejtermékektől.
2010. dec. 12. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
a lábszára neki is nagyon száraz,pedig rengeteg krémet kipróbáltam,de ott akkor is olyan marad...nagyon hasfájós(már minden ki lett próbálva),és rettenetes szélgörcsei vannak...nagyon sokszor pukizik,de mire"megszüli"azokat,kinkeservesen sir...a szopit már mindenhogy próbáltuk,sehogysem jó.4óránként eszik már 1hete,előtte 3óránként evett.A széklete is mindig hig,van hogy nyálkás,de a védőnő azt mondta hogy ez normális...de én már nem birom ezt igy tovább,nem igaz hogy senki nemtudja mi baja a gyereknek,miért üvölt már lassan 2hónapja,minden normális,akármit mondok...de már nem csak szopizáskor sir,hanem egész nap szinte,nem lehet tőle semmit csinálni...pár napja van hogy 5percenként üvöltve kel....külön szobába aludt,de 2napja velünk alszik,mert nem birom hogy fél percenként szaladgáljak át...igy is jó ha alszok 2-3órát összesen,már kivagyok....úgy sajnálom,mert fogalmam nincs mi baja,és nemtudok segiteni,de már kikészültem én is sajnos...hol lehet erre a vizsgálatra menni?Vagy mi kell hozzá?Beutaló..stb?
2010. dec. 12. 20:48
 5/9 A kérdező kommentje:
az ekcémáról jut eszembe,hogy 2hónapja olyan a gyerek feje,amire mindig azt mondja a háziorvos,hogy kenjem neki a szteroidos krémmel...persze,kenem,csak 1hétnél tovább nem is lehet használni,meg amint abbahagyom,rögtön kijön a fején....akkor élete végéig kenjem szteroiddal?Komolyan orvost fogok váltani,mert ez nem normális dolog....a feje tetején,már jó tenyérnyi helyen piros pöttyös-foltos,aztán már száraz,eleinte "csak"kb 2cm helyen volt,de most meg már szegénynek az egész feje teteje...minden xart megvetetett velem,a babé sampontól a nemtudom miig,de hogy elküldjön valami vizsgálatra,áá...minek...
2010. dec. 12. 20:52
 6/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Sajnálom a kálváriádat!

Az én lányom 4 és fél hónapos, nekünk 2 hónapja jöttek ki rajta kiütések, persze mindenki azt mondta, tejkiütés.

Aztán már a hajas fejbőre, az egész arca, karja, pocija, lábai, egyszóval mindene pöttyös volt.

Elmentem egy magán bőrgyógyászhoz, akinél kb. 5 percet voltunk, mert levetkőztettük a gyereket, ránézett, és közölte, hogy egy seborrheás dermatitisz. Kaptunk kenőcsöt külön a hajas fejbőrre, külön a kis testére, fürdetőt, testápolót írt fel. Este bekentük a krémmel, és esküszöm, reggelre egy pöttye sem volt! Hozzáteszem, addig szinte egész nap üvöltött! Utána semmi baja nem volt!

A krémet most is használom néha, mert néha még most is kijön rajta egy-két pötty.

Érdemes lenne neked is elvinni bőrgyógyászhoz, hidd el, megéri a pénzt!

Kitartást kívánok!

2010. dec. 13. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Unokahúgomnak enzimhiánya volt, nem tudta emészteni a tejet, és szó szerint végigmarta belül a tej.nyelőcsőtől végbélig...aztán kapott egy szójás tápszert(11 éve ez volt az egyetlen ilyen, ma már szerencsére vannak jobbak is...ezt a fajtát ki is vonták a forgalomból), amit már meg tudott emészteni, viszont az agyi fejlődése visszamaradt, és azóta is tanulási nehézségei vannak. De ha nem váltanak orvost, akkor a gyerek hónapokig szenved, mert a doki csak annyit mondott, h nagyon hasfájós.simogassák a hasát. Szerintem nézesd meg másik orvossal is a picit, hátha mond valami használhatót.
2010. dec. 13. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
köszönöm nektek.De hol lehet ezeket a vizsgálatokat megcsináltatni?Amikből kiderül tejcukor-tejfehérje allergiája van e?Sima allergológusnál,vagy hol?
2010. dec. 13. 11:29
 9/9 anonim ***** válasza:

Nálunk Pécsett 1 éves kor alatt nem csinálnak allergia vizsgálatot. Mint már írtam le kellett állnom minden tejtermékkel, nem ehettem semmit amiben tejpor vagy tejszármazék van (böngészni kellett a címkéket). 1 éves koráig csak tejallergia gyanús volt a kisfiam. 6 hónapos koráig kizárólag anyatejes volt, utána Sinlacot kapott a tejtermékek pótlására. 13 hónaposan csináltak nála egy tejterheléses vizsgálatot, hivatalosan akkor mondták ki a tejfehérje allergiát.

Viszont ezen az oldalon olvastam, hogy van ahol vérvétellel állapították meg pár hónapos babánál az allergiát, de állítólag az nem ad megbízható eredményt.

Azzal mindenesetre nem vesztesz semmit ha hanyagolod a tejtermékeket.

2010. dec. 13. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!