Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért nem kell a K vitamin,...

Miért nem kell a K vitamin, ha már nem csak anyatejet kap a baba?

Figyelt kérdés
Néha teát is kap a kisfiam mert hasfájós,és a védőnő azt mondta akkor már ne adjam neki.
2009. jan. 21. 21:15
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Akkor nem kell már K vitamint adni,ha már szilárd ételt is kap.(gyümölcs,főzelék).Szerintem ne hallgass a védőnődre és inkább a gyerekorvost kérdezd meg.Ezt azért tudia kéne a védőnőnek.
2009. jan. 21. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom akkor nem kell k-vitamin, ha más forrásból hozzájut. Teában nincs. De szerintem pl almában, vagy krumpliban sincs. Ezt én sem értem.
2009. jan. 21. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Most jut eszembe,hogy nem is csak a teára mondta. Kétszer adtam a kicsinek friss almalevet,mert nem kakált. Na mindegy adom neki,baja nem lehet havi 1 ampulla vitamintól.

Köszi a válaszokat! :)

2009. jan. 21. 21:27
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Add csak tovább! Akkor kell elhagyni majd, amikor normál mennyiségben és rendszeres eszik majd mást.
2009. jan. 21. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
nekem azt mondták ez a vérhígítás miatt kell..én pont tegnap jöttem rá,hogy már vagy egy hónap kimaradt...de azért beadom neki,mondjuk mi már 2.5hónapja eszünk mást is,sztem nem gond..6hós baba mamája
2009. jan. 21. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
mi ez a K vitamin? en Angliaban elek, es itt nem adnak a babaknak.
2009. jan. 21. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
A K vitamin havonta kell itt nálunk adni a babának. Ez felelős a véralvadásért (pont nem vérhigító).
2009. jan. 22. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nekünk azóta nem kell, mióta tápszerezünk. A tápszerben uis van.

A teában valszeg nincs, az almaléről sem vagyok meggyőződve...

Inkább az orvost kérdezd, a védőnő néha olyan baromságokat tud mondani nálunk is, h a hajam az égnek áll tőle!

2009. jan. 22. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
A K vitamint nagyon könnyű ám túldadagolni. Ha valami mást is kap a baba amiben ez a vitamin megtalálható akkor nem kell neki adni.
2009. jan. 22. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Pont ez az,hogy ő nem kap,csak néha teát amikor fáj a hasa,és kétszer kapott 1-1 mokkáskanál almalevet a kakahiányra. 4 hónapos lesz a jövő héten.
2009. jan. 22. 12:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!