Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kislányos anyukák a ti babátok...

Kislányos anyukák a ti babátoknak is piros a nunija?

Figyelt kérdés
Nagyon érzékeny a lányom bőre és születése óta piros a kis nunija, kicsipi a pisi. A dokim azt mondta hogy vannak ilyen lányok és lehet hogy neki ilyen lesz mindig, kenjem neogranormonnal, de csak nem akar elmulni most tíz hós. Szerintetek az fájhat neki? Nincs kisebesedve csak piros. Ha van itt olyan anyuka aki szintén ebben a cipőben jár kiváncsi vagyok ő mit használt? Már próbáltam a canestent is rá de nem használt. Kamillatea is volt már de az szárit.Most minden pelenkázáskor áttörlöm langyos vizes vattával és neogranormozom. Ráadásul fogzik is és ilyenkor erősebb a pisije is. Már nem tudok mit kitalálni.
2009. jan. 21. 21:36
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Próbáltad már a sudocrem-et? Nálunk akkor volt gond mikor a kórházban voltunk és a kenőcsöt használtuk amit adtak, majd ugyanazt irta fel a doki is és láng vörös volt tőle. kb 1 hétig tartott mire rájöttem hogy a kenőcs okozza a bajt, ekkor kezdtem el használni a termékmintás sudocremet amitől rendbe jött a bőre. lekopogom hogy most lesz 7 hónapos és azóta sem használunk semmi féle kenőcsöt mert csodálatos a bőre.

vidd el bőrgyógyászhoz, lehet hogy ekcémás vagy egyszerűen allergiás valamire. lehet hogy pont a pelenka a baj forrása. Milyet használtok? Hugoméknál a pampers üttötte ki a gyereket.

2009. jan. 21. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Már mindenféle pelenkát kipróbáltam, most a liberonál tartunk de még nincs eredmény. Igen ekcémás a lányom, használok is A vitaminos testápolót a bőrére néha kell egy kis szteoridos krém is.Ezt még nem mertem ott kenni neki. A sudokrémmel nem mertem neki ott kenni, nem túl erős? Nekünk is néhe lángvörös néha meg csak piros, de még nem mult el semmitől.

Egyébként a popsijára a sudokrémet használom mert minden mástól pöttyös lesz, igy meg selymes a bőre.

Akkor lehet oda is csak a sudokrém a jó? Holnaptól kipróbálom. Köszönöm.

2009. jan. 21. 23:09
 3/6 anonim ***** válasza:
SZia!Bár én fiús anyuka vagyok de hallottammár én is ,hogy a pelenkákra néhány baba érzékeny.nem mindeg,hogy mivel csinálja a cég azt az anyagot ami a nedvességet felszívja.Erre allergiás lehet.Az én fiamnál a huggies volt a hunyó.Abból is a classic.a pelenka magasságáig vörös völt a bőre.Amúgy nálunk is a sudocrém vállt be az nem olyan zsíros mint a neogranormon,meg hallottam,hogy annak van valami hormon tartalma,nem szabadhasználni.Persze a piacon megtalálható,mert ez is üzlet.A sudocremet próbáld ki az beszívódik és egy finom víztaszító réteget képez.De nem fog elmúlni neki rögtön elképzelhető,mert ha régóta gyulladt a bőre -és allergiás valamire,lehet épp a krémre,lehet hetekbe tellik.Nálunk pl az egyik hóna alja pirosodik ki állandóan.voltunka a Heim Pál Bőrgyógyászatán és azt mondta a dokinő kb 3hét mire elmúlik és egyébként lehet a fogzástól is,tehát nem azért mert én nem jól töröltem ki.De ha nem múlik akkor ekcémás dolog.Kaptunk rá ekcémás kenőcsöt és egy gézlapot oda kell neki tenni,hogy a két bőrfelület ne érintkezzen,mert az is bánthatja.Lehet ez nálatok is ki kellene próbálni,hátha beválna.De mivel fiam van,így nem értek a nunisokhoz:(Bár szeretnék egy olyat is:)De sztem minden képen hagyd el a neogranormont.Mi attól kipirosodtunk.nekem ajánlották még a níveás popsikrémet,de mivel bevált a sudocrém és egy nagy tégely kb 3hónapig elég,így nem variálunk,minek kísérletezzek..Remélem tudtam azért valamit segíteni.6hós baba mamája
2009. jan. 21. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm sokat segítettetek!
2009. jan. 21. 23:19
 5/6 anonim ***** válasza:

Az első válaszoló vagyok. Azt elfelejtettem, hogy én napi 1-2x úgy 10-15 percig hagyom pelus nélkül játszani, hogy szellőzzön a bőre. A sudokrémet nyugodtan használd az egész érintett felületen. Viszont nagyon jól teszed hogy letörlött vizes vattával. Vakargatni vagy dörzsölni nem szokta és pelus cserekor nem sir miatta? mert akkor lehet hogy fáj neki. Hugoméknál a pampers addig ütötte ki a kisgyerek bőrét amig a pelus ért és fürdéskor visitott a melegviz miatt.

A sudocrem egyébként nagyon jól bevált nekem pl háztartási égési sérülésekre is.

2009. jan. 22. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Nem sír és csak a kis nunijánál piros belül.Az egész popsija szép tiszta. Tegnaptól kenem sudokrémmel és ,már mintha látnék egy kis változást, de nem szeretném elkiabálni. Fürödni pedig imád egy szava sincs csak ha ki kell jönni a vízből. Még egyszer köszi a tanácsot.
2009. jan. 23. 07:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!