Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szoptatott babák anyukái, ha...

Szoptatott babák anyukái, ha betegek voltatok elkapta a kicsi?

Figyelt kérdés

Sajnos kapar a torkom, és náthás vagyok.

Van egy 2,5 hós babám félek,hogy elkapja,de a védőnő szerint megvédi a tej.Aki beteg volt és szoptatott elkapta tőle a kicsi ?

Maszkot tettem a szám elé,de azért félek,hiszen éjjel nem abban alszom, a kicsi pedig mi szobánkban alszik.


2010. dec. 19. 09:17
 1/9 anonim ***** válasza:
Sajnos tőlem mindig elkapta a lányom a náthát, amig szoptattam, de ez gondolom immunrendszer-függő is. Sajnos ő egyébként is sokat betegeskedett babakorában.
2010. dec. 19. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Szia! Az én babám koraszülött volt. Minden nap vittem be neki a tejet. Egyik alkalommal beleestem a náthába. Kérdeztem, hogy így vigyem e a tejet. Azt mondták persze, csak vegyek fel maszkot. Szóval inkább kapja el a náthát a légúton keresztül, mint a tejből....
2010. dec. 19. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nem kapták el,szájmaszkban szoptattam,de amúgy sem voltak még sohasem betegek,13 hósak.Újszülöttként az apjuk meg nagymama volt beteg,akkor sem volt semmi baj.Valóban immunfüggő.
2010. dec. 19. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Vilcsianyuja ***** válasza:
én ha meg is taknyosodtam, a lányom már előttem pár nappal beteg lett, viszont mire én is megbetegedtem, ő arra már meg is gyógyult. talán egyszer volt olyan, hogy én beteg voltam, de ő nem kapta el tőlem. vagyis: az a veszélyes, amit mástól kap el, azelőtt, hogy én is elkapnám és adnám neki az immunanyagokat a tejemben. úgyhogy én hiszek a tej immunizáló erejében!
2010. dec. 19. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Tőlem nem kapta el szerencsére soha. Mi is egy szobában alszunk. Ha köhögtem és tüsszögtem akkor maszkot vettem.

A tejben levő antitestek adnak egy védettséget.

2010. dec. 19. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Soha és ez a csoda az anyatejbe :)
2010. dec. 19. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Volt amikor elkapta és volt, amikor nem. Azért az anyatej sem véd meg mindentől. Tegyél meg minden óvintézkedést annak érdekébne, hogy a lehető legkisebb esélye legyen, hogy elkaphassa, de ennél többet úgysem tehetsz. Pl. a maszk az nagyon jó ötlet.
2010. dec. 19. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Érdekes tőlem soha nem kapta el,de ha apa volt beteg tőle mindig.
2010. dec. 19. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
eddig egyszer voltam beteg, de nem kapta el akkor, náthás voltam, fájt a torkom. csak annyi, hogy nem puszilgattam az arcát-kezét, többször mostam kezet, arcot, többször mostam az ő kezét arcát, és nagyon sokat szoptattam, nehogy elkapja....
2010. dec. 19. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!