Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Karácsonykor mit adtok a 16...

Karácsonykor mit adtok a 16 honapos babátoknak? Azt amit föztök, ünnepi fogásokat, vagy akkor is fözeléket?

Figyelt kérdés
inkább olyan anyukák válaszoljanak, akik most is nagyobb részt még fözeléket adnak a babájuknak. köszönöm.
2010. dec. 20. 12:39
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Bocsi én nem olyan anyuka vagyok, de egy 16 hónapos babónak már nyugodtan adhatod az amit ti esztek minden nap, kivéve talán a bab és a kukorica. Nyugodtan ehet bármit ha nem fűszerezed meg annyira. Az én lányom 1 éves lesz 2 nap múlva és szinte mindig azt eszi amit mi, pát kivétellel.

Kell nekik a változatosság nem ehet mindíg főzeléket..

2010. dec. 20. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Én sem olyan anyuka vagyok, aki csak főzeléket ad a 16 hónaposának, de azért válaszolnék.

Én biztosan adnék neki az ünnepi fogásokból, természetesen, ha csak nem túl fűszeres. Húsleves, raguleves vagy ki mit főz ilyenkor ezeket simán megeheti már, és a másodikból köret+husi vagy zöldség ugye kinél mi a szokás, szintén adnék neki. Halból viszont csak olyat, ami tutira szálkamentes.

Ha nem tolakodó a kérdés, miért kap nagyrészt csak főzeléket a babád?

2010. dec. 20. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Kisfiam 18 hónapos,ő is inkább még főzelékeket eszik. Kínálom én neki a mi ételeinket is,de nagyon kevés dolog van amit megeszik,nem nagyon vevő az új dolgokra. 24-én délben főzeléket fog kapni,úgy mint máskor. Vacsira megpróbálok neki az "ünnepi fogások" közül választani, de ha nem eszi meg akkor természetesen kap valami olyat amit szeret.25-én és 26-án rokonlátogatóba megyünk, ott is lesz sok finomság kiváncsi leszek mi fog majd neki ízleni. Természetesen viszek magammal tartalékba főzeléket,végső esetben azt adom oda neki.
2010. dec. 20. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Én is kb 1 éves koráig adtam főzeléket,azóta azt eszi amit mi.Hagy ismerkedjen a kicsid az ízekkel, 16 hósan már nagyon unalmas az állandó főzelékevés.
2010. dec. 20. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
16 hónaposan már nyugodtan eheti a ti ételeiteket is, pl húsleves jó sűrűn, hússal, az is jó, vagy ha vevő a darabosabbra, akkor húst körettel.Mi is 16 hónaposak leszünk nemsoká, de már rég nem csak főzeléket eszik, ma is pl. a mi levesünkből evett, jó sűrűn, jó sokat, bár hús nem volt hozzá, de ha egy egy nap k imarad húsevés nélkül nem nagy gond azért.A fiam még nem nagyon szereti a szárazabb ételeket, mint pl a rizs, tészták, inkább leveses és főzelékes.Karácsonykor is tuti lesz neki húsleves, meg esetleg ha lesz pörkölt a szafjtából is adok neki kenyérrel, mert úgy szereti.De azért nem tervezem el ennyire hogy mit fog enni, majd ahogy jön.
2010. dec. 20. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Ja, és a sütiket is meg fogja tuti kóstolni:-)
2010. dec. 20. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Nekem 15 hónapos most a kisfiam, egyszerűen nem hajlandó normális mennyiséget megenni darabos ételből. Így nem is tudom igazán bevezetni neki a saját ételeinket. A főzelékeinket, leveseinket össze tudom neki pürésíteni, de azért a rántott halat és a rizst nehezen menne. Én biztos, hogy megetetem a szokott főzelékével, és ahogy mindig is szoktam, most is megkínálom a saját ételeinkkel utána.

Nem szeretem ezt a lehurrogó, ennyi idősen már azt kellene ennie, amit mi stílust, minden baba más, más- más igényekkel. Az én kislányom egy évesen egyszerűen nem volt hajlandó megenni a főzelékeket, neki a kedvenc a rántott hús, rizzsel volt, na meg a pörkölt tésztával. Ugyan azokkal az elvekkel, módszerekkel nevelem mind a kettőt, a fiam mégsem hajlandó rágni még. Ez van, én elfogadtam, nem láttam még óvodást, aki zöldségpürén élt volna. Majd megunja ő is.

2010. dec. 20. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
0%

16 hós babának még van olyan aki csak főzeléket ad? Aztán sokan csodálkoznak,h később válogat a gyerek! Vajon miért!

Le lehet nyugodtan pontozni,de ez a véleményem!

2010. dec. 20. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
köszi azért a válaszokat.igen, vannak még anyukák akik 1 héten többször is adnak fözeléket a babájuknak.itt olvastam a kérdéseknél.nyilván eszik már huslevest, hus, krumpli, zöldség, tészta kevés lével. rakott karfiol, rak. krumpli, stb..de azért java részt többször fözeléket. HOGY MIÉRT KAP TÖBBSZÖR FÖZELÉKET? A SZOMSZÉD ANYUKA BÖLCSIBE DOLGOZIK. HOZOTT 1 HAVI ÉTLAPOT, MIT ESZNEK AZ 1-3 ÉVES GYEREKEK. HETENTE AZ 5 NAPBOL 4 NAP FÖZELÉK.HÁT EZÉRT.
2010. dec. 20. 16:48
 10/13 A kérdező kommentje:
Meg adok még neki, pir. griz megyszosszal, husival is.meg a védönöm is mondta,(idösebb korosztály)hogy hagy egyen még ilyenkor sok zöldséget, meg mindenféle fözeléket. 2 éves kor után javasolják heti 1-2x a tésztás ételt. bár pörk. tés evett, és nagyon szereti.VISSZATÉRVE A BÖLCSIBE VAJON MIÉRT MÉG JAVARÉSZT CSAK FÖZELÉKET KAPNAK?DE MINDENKI MAGA TUDJA. MINDEN ANYA UGY CSINÁLJA, AHOGY NEKI JO. azért is irtam ki, hogy inkább olyan anyukák válaszoljanak, mert kerülni akartam a konfliktust. de nem volt bánto hozzászolo.
2010. dec. 20. 16:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!