Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Országgyűlés elfogadta az új...

Országgyűlés elfogadta az új gyes törényt. Tudtok részletet? Egy oldalon olvastam hogy aki idén gyes mellett dolgozik akkor március 31. -ig kap haladékot. Mármint akkor pénzt is?

Figyelt kérdés
Egy oldalon olvastam hogy aki idén gyes mellett dolgozik akkor március 31.-ig kap haladékot. Mármint akkor pénzt is ? Kicsit rosszul érint hogy elveszik ezt a kis pénzt. Romániába most hozták be hogy amelyik kisgyermekes anyuka hamarabb megy vissza dolgozni, azt nagyobb összeggel támogatják. Én sem értem hogy miért nem látják be azt hogy ha valaki hamarabb visszamegy dolgozni akkor hamarabb fizet adót is, minthogy otthon üljön és "tartsa a markát" a pénzért ( remélem tudjátok kikre gondolok )
2010. dec. 23. 21:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
ÉN pont az ellenkezőjét hallottam. Január 1-től, aki heti 30 óránál többet dolgozik, kivéve az otthon végzett munka, az nem jogosult gyesre.
2010. dec. 23. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
50%
Persze de csomóan elmennek dolgozni és ugy is tartják a markukat. Egyébként nem értem, eddig minden nap az volt baj miért vették el. Most visszaadták, de ez sem jó mert nem 8 órában csak 4 órában dolgozóknak. Aki 4 órában dolgozik nyilván kevesebbet keres mint egy 8 órás. Oda jobban kell nem? Józan paraszti ésszel gondolkodva...
2010. dec. 23. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

A törvény 30 órában korlátozza a gyes mellett folytatható keresőtevékenység időtartamát. Az elfogadott javaslat szerint a 2010. december 31-én még keresőtevékenységet folytató gyes-jogosultak egységesen legfeljebb 2011. március 31-ig még a korábbi feltételekkel, azaz munkaidőkorlát nélkül végezhetnek az ellátás mellett munkát.


A törvény kivételt is teremt, mert a tartósan beteg vagy súlyosan fogyatékos gyermek gondozását ellátó jogosult a gyermekgondozási segély mellett – a gyermek egyéves korától – a napi munkaidő-keretre vonatkozó korlátozás nélkül végezhet munkát, valamint az ikrek utáni gyermekgondozási segély teljes munkaidőben történő foglalkoztatás esetén is jár, azonban a törvény értelmében csak egy gyermek után.



Tovább: [link]


Szóval március 31-ig jár a gyes mindenkinek!

2010. dec. 23. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Jaj az ikrek utáni GYES ugyanúgy mint eddig teljes munkaidőben dolgozónak jár.Ugyan miért???Ha van egy 2 és és egy 3 éves gyereked,akkor könnyebb helyzetben vagy???
2010. dec. 23. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

2. válaszolónak: szerinted aki 8 órában dolgozik, az miért dolgozik 8 órában? Nem azért mert oda is kell a pénz? Vagy talán baj, hogy az ember tesz is azért, hogy több legyen a bevétele?


Na mindegy, nagyon szemét módon oldották meg, mert kivételeket képeztek. Szerintetek hányan fognak 8 órában dolgozni feketén? Pont azért vezették be anno a 8 órás munkalehetőséget, mert sokan feketén dolgoztak gyes mellett. És ez ma is így lesz. Csak az jár rosszul, aki nem tudja ezt megoldani. Ő meg majd csak fizeti az adót, és lehet, hogy pont annyit van a gyerekével, mint aki papíron 6 órában dolgozik csak.

2010. dec. 23. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Aki megteheti átjelentkezik papíron 6 órásnak, és ugyanúgy 8 órában fog dolgozni. A kis korkülönbség pedig gyakorlatilag olyan mintha ikreid lennének, csak kevesebb támogatást kapsz rájuk. Én meg a gyerek 2 éves kora előtt mentem vissza dolgozni, és 8 órában, hogy több pénzt kapjak, hogy meg tudjunk élni. Igenis hiányozni fog a Gyes.
2010. dec. 24. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
És mi a helyzet a védettséggel, mert a Gyes mellé az is járt? Most már az se jár a 8 órában dolgozó szülőnek?
2010. dec. 24. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
én is most megyek vissza dolgozni. novembertől és gyerekem csak 15 hós volt. és igen a pénz miatt mert az a 27000 kiteszi azt ami pl. a törlesztő megnőtt. nem tudom miért kell ezt. miért azt sújtják aki dolgozik. azt nem tudom hogy a bölcsöde hová jelenti le a gyerekeket ? mármint ha pl. nagyi igényelné a gyest és járna a gyerek bölcsibe azt honnan tudnák meg ?
2010. dec. 24. 20:37
 9/11 anonim ***** válasza:
23.51-es vagyok, én is lemondtam a gyedem, most mentem vissza nemrég dolgozni, mert kell a pénz, a fiam januárban lesz másfél éves. Családi napközibe adtam őt, gondoltam a gyes majd fedezi részben annak a költségeit (40.000 Ft), mert nincs bölcsi. Ezentúl fizethetem a fizetésemből, amíg oviba nem kerül. Gratulálok annak, aki ezt kitalálta. Ja, és a csana lejelenti a gyerekeket, mert azután kapja a pénzt, gondolom a bölcsi is, úgyhogy a nagymama sem megoldás.
2010. dec. 24. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!Ajánlom figyelmedbe: http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__kisgye..


Elég vegyesek a vélemények:S

2010. dec. 25. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!