Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Adunk egymásnak tippeket? Mi...

Adunk egymásnak tippeket? Mi babád kedvenc étele, hogy készíted?

Figyelt kérdés

Remélem sokan írtok egy-egy(vagy akár több)receptet is,és így egy rögtönzött szakácskönyv összejön :) ,segítve ezzel a tapasztalatlanabbakat(beleértve engem is)

Az én babám 8 hónapos.Egyik kedvence a meggyes rizs:A már 20perce fővő rizshez adom a meggyet,ezzel még 5 percig főzöm.Ekkor elzárom a gázt,és beleteszek a láboskába 1 kanál vajat,és egy banánt.Botmixerrel pürésítem,és kész is.Imádja!

A másik ízletes kaja,ami szintén elég gyakran készül neki,a csirkés zöldségpüré:burgonya,répa,brokkoli,karfiol,zeller és csirkemell az alkotóelemei.Ezeket megfőzöm(minimális sóval),pürésítem,és eheti is.Ezt is szereti.

Lassan kezdek kifogyni az ötletekből,és bár itt a net adta lehetőség,hogy új recepteket kutassak,én mégis titeket kérlek,ha van kedvenc,azt osszátok meg :)


2010. dec. 28. 13:07
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Az én babám kedvence a gesztenye-alma-csirkemell (kecskeméti bébiételről lekoppintott). A csirkemellet külön megsütöm, de lehet párolni is. Az almát megpárolom vajon, ha nem túl édes, akkor rakok hozzá egy kis cukrot, majd beleteszem a sült gesztenyét is. A végén összepépesítem az egészet a csirkemellel. Tényleg nagyon jó íze van. :-)
2010. dec. 28. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Az én fiam kedvencei a tökből készült ételek, főleg a sütőtökből készültek.


Tök rizzsel


Kettévágok egy kisebb sütőtököt és kanállal kivájom a húsát. Közben párolt rizst készítek a szokásos módon, de nem sózom, csak kaporral ízesítem.

Párolok csirkemellet, félig megfőzök egy kevés krumplit. Összekeverem a félig megpuhult rizst, a kivájt tökdarabokat, a csirkemellet, a krumplit, majd olajjal kikenem a kivájt tököt, visszatöltöm bele a tölteléket, lealufóliázom és 1-1,5 órára beteszem az előmelegített sütőbe.


Míg ehetett tejtermékeket, addig egy kis joghurttal elkevertem a maradék tölteléket és az volt az ebéd, az uzsonna meg a tökbe töltött cuccos.

2010. dec. 28. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Szia,nálunk a cukkinis kaja a nyerő:cukkinit meghámozod,kimagozod,répával,krumplival,husival megfőzöd,kaprot szoktam hozzá tenni még.Az egészet leturmixolod és sajtot reszelsz bele még melegen.Nálunk ez a nyerő és pikk-pakk elkészíthető.Aztán másik kedvenc:krumpli,alma és két kocka sütőtök,egy kocka husi,megfőz,turmixol.Isteni!Jóétvágyat hozzá!
2010. dec. 28. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Igazából nincs neve, legyen mondjuk "tészta zöldségkrémmel és darálthússal" :)


Megpárolom a darálthúst. Általában brokkoliból, répából, cukkiniből készítek pürét (de szerintem tök mindegy, ami otthon van, vagy amit a Babád szeret) és ezt összekeverem a hússal. Főzök durum tésztát, arra teszem a húsos pürét.

Fűszerek:pici só, vagy vegeta, ha van snidling, egyéb friss zöldfűszerek.


Nagyon szereti a csajszikám :)

2010. dec. 30. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Tonhalas tészta :) olíva olajas (kevés olajjal) tonhalat összezutyulom kifőtt tésztával. Ez a vészhelyzet kaja, de nagyon szeretjük.
2010. dec. 30. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
paradicsomos krumpli hallal.megfőzöm a halat,(fagyasztott hekk filé,nagyon apróra vágom,így tuti nincs benne szálka) krumplit,beteszem a turmixba,öntök hozzá kecskeméti paradicsomlevet és összeturmixolom.a paradicsom miatt teszek bele egy mokkáskanál szőlőcukrot
2010. dec. 30. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
bocsi, de azét írok, hogy könnyen megtaláljam a kérdést, mi még az elején vagyunk, ezért érdemben nem tudok hozzászólni.Nagyon jó a kérdés s az eddigi receptek.
2010. dec. 30. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Nagyon jok ezek a receptek.Még én is az elején vagyok de tuti el fogom késziteni mindeniket.Bocs az Offért:)
2010. dec. 30. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
ugyanazért irok amiért az elözö :) jó a kérdés,majd tuti hasznát vesszük késöbb a jó recepteknek. köszi...
2010. dec. 30. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Szia!

Tényleg nagyon jó ötlet volt ez részedről!

Nálunk ma brokkoli főzelék volt krumplival és egy kicsi tejfölös habarással. Husit most nem raktam bele, de azzal is nagyon szereti. Uzsonnára sült almát csináltam.

2010. dec. 30. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!