Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1 éves kisfiam miért csak...

1 éves kisfiam miért csak tejitalt reggelizik+vacsorázik? Szilárdat nem! Bőv. Lennt:

Figyelt kérdés

Gondban vagyok mert itt már mindenki szilárdat ad/szendvics,virsli,rántotta stb./

Az én babum meg megissza a tejital felét 100 ml.és ennyi,nem éhes.

Próbálok neki mást is adni,de nem kell neki.

A tejitalt ne adjam? Nem tudom ti hogy vagytok vele de úgy látom a fiamnak sok a tejital+szilárd reggeli! A vacsi ugyanez!

Rosszúl csinálom?


2010. dec. 30. 12:00
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekünk elmúlt 13 hónapos a kislányunk,de ő sem eszik kenyeret,felvágottat,kalácsot stb.Csak az alsó két foga van kint,lehet hogy ezért nem eszik rendes kaját. Reggel szopizik,de 1 óra múlva már éhes ilyenkor gyümölcsöt kap.Este tejpépet,vagy tejberizspépet kap utána szopizik.Most akarok neki tejitalt adni,hogy ne csak tejpépet egyen.Viszont a mi kajánkból sem akar enni,hogy egy kis darabot adok neki elkezd nagyon öklendezni.Én is tanácstalan vagyok...lehet hogy én is elrontottam valamit.

2010. dec. 30. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
De aranyos vagy! Nem tudom,hogy elrontottuk-e? De olyan furi olvasni a többi ilyen korú babák anyukáit,hogy már miket esznek!
2010. dec. 30. 12:30
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Kisfiam 15-én volt 1 éves,reggel és este tejpépet eszik,mert a tápszer már nem kell neki.Van,hogy kér ami ételünkből is,de abból csak pár falatot eszik,avval nem lakik jól.Kenyértől öklendezik,pedig már 8 foga van.

Főzelékből is még a püréset eszi,nem szereti,ha darab van benne.Viszont ha levest eszik,azt megeszi darabosan.

Elég érdekes dolog ez.

Szerintem nem csinálod rosszul,majd eszik darabosat is,ha megérik rá.

2010. dec. 30. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Probald meg pici kockara vagni a kenyeret es letenni ele az asztalra hogy o csipegese fel,vagy a kanalra rateszel egy kis tejfolt odaadod neki a kanalat es o maga lenyalogassa.mas otletem nincs en ezeket csinalom,nalunk a turelemmel van a gond,egy ket falat es mar ordit mert unakozik ha igy csinalom akkor eleg sokat megeszik.
2010. dec. 30. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem kell erőltetni, tudja Ő mennyit akar enni reggelire. Ha elég Neki a tejital, akkor elég. Ne aggódj, nem rontottál el semmit. Mi úgy csináljuk, hogy reggel a tejitalt megkapja az ágyban, majd vagy visszaalszik még egy fél órára vagy nem. Átlag fél 9-kor reggelizünk mind, együtt. Kiflit eszünk, Neki is adunk egy felet. Elrágycsálja, de nem nagy adagokat evett 1 évesen. Most már többet eszik belőle, sőt pár napja a sajtot is eszi hozzá amit odarakok kistányérra kockázva. Mindig adtam neki, aztán vagy megkostólta vagy nem. De nem erőltettem. Vacsizni nem nagyon szokott, max este kekszet majszolgat. Azt sem erőltetem, megkínálom, aztán majd megszokja. Fürdés után az ágyban megissza a tejitalt.

Most lesz 15 hónapos.

2010. dec. 30. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!