Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Minek mondják, hogy legalább...

Minek mondják, hogy legalább hathetes koráig a babának szüksége van a nyugodt családi légkörre, csak mama és papa társaságára, ha valaki már pár hetesen ide-oda viszi és úgysem lesz semmi baja a picinek?

Figyelt kérdés
nekem ez annyira fontos volt, mást meg nem érdekel a baba szempontja, a műkörmös fontosabb neki. és a babája ugyanúgy fel fog nőni, akkor mi a különbség?
2011. jan. 3. 10:01
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Én nem hallottam még ezt, de épeszű ember az első pár hétben nyilván nyugodt környezetet biztosít.
2011. jan. 3. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
nyilván nem hurcolászod, bár szerintem inkább az anyukának fontos. nem hiába hívják ezt az időszakot gyermekÁGYnak.
2011. jan. 3. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
53%

Szerintem leginkább azért mondják ezt a 6 hetes dolgot, hogy megóvják a babát a fertőzésektől. Minél kevesebb ember van körülötte, annál nagyobb biztonságban van. De szerintem egy anyatejes baba sok mindent kibír. Nem azt mondom, hogy az egy hetes gyerekkel éld úgy az életedet, mint a szülés előtt, de ne is aggódj, ha mások is a közelébe kerülnek.

Néha ez nem is a saját döntésünk, hanem az élet hozza, meddig tudunk "bezárkózni". 2009 nyarán született a 4. babám, két általános iskolás és egy középsulis gyerkőc mellé. Gondolhatod, mekkora átjáróház volt nálunk:) Apa akkoriban vizsgázott, és mivel boltba csak autóval tudok bejárni, 4 naposan már vittem magammal, mert muszáj volt. Persze nem lett semmi baja. A nagyszülőket sem könnyű kordában tartani, általában jól megsértődnek, ha arra kéred Őket, várjanak még a látogatással. Nekem nem érte meg ez a sértődés: jöttek, láttak, győztek...

2011. jan. 3. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Mi előszőr 5 hetesen vitük el 35km-re vásárolni, mert éppen babakocsit kellet venni neki, és nem let semmi baja, a másik dolog meg h nem hagytam volna senkire az 5 hetes babámat semmi pénzért.
2011. jan. 3. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
A mi babánk 2 hónapos koráig csak evett és aludt. Ha valaki jött látogatóba, többnyire észre sem vette. Nyáron született, szép időben mi is elvittük a mamájához, mert ő nem tudott hozzánk eljönni. Ettől még számomra is elsődleges fontosságúak a babám érdekei. Amúgy nagyon babafüggő a dolog, mert néhány pici baba nagyon sokat sír, vagy éppen folyamatosan szopizik. Ha nálunk is ez lett volna, nyilván nem vittem volna sehova.
2011. jan. 3. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
52%

A lányommal tavaly a családi karácsonyon részt vettünk, akkor volt 3 hetes, pont szenteste! Kis utazás volt csak!6-an voltak rajtunk kívül szóval összesen 9-en voltunk!És ha emlékeztek tavaly szenteste nagyon jó idő volt!Vagyis tavaly előtt! :)

Ők már amúgy voltak látogatni,sőt vigyázni is rá,mert sajnos orvoshoz kellett rohangálnom komplikációk miatt! :(


De semmi baja nem lett!Már elmúlt 1 éves de én még nem voltam műkörmösnél,sőt a keresztlányom festi a hajam!Sőt mikor a szeparációs szorongása volt nem is volt szívem magra hagyni,mert megtehettem,hogy vele vagyok!De szerintem attól ha mész valahova ÉS viszed magaddal az nem baj!Amikor normális idő van és Te is úgy látod, hogy Őt sem zavarja!Bár magára én sem bírtam hagyni! :)

2011. jan. 3. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

A kicsi 2 hetes korától már mi hoztuk-vittük a nagyot az oviba, mert a párom 7-5-ig dolgozik.

Nem a legszerencsésebb, de muszáj volt, nem akartam, hogy a pici miatt 1/2 7-től 1/2 6-ig legyen oviban a nagy...

2011. jan. 3. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Elnézést,de én tőled kérdeznék kedves utolsó!

Mi kedden leszünk két hetesek,és hétfőtől apa dolgozik...

A szitu ugyan az,mint nálatok volt!Nagy oviban és hozni-vinni kellene.Milyen idő volt mikor ti kimentetek?Sajna jövőhétre megint rossz időt mond.... :(

Köszönöm előre is a válaszod!

2011. jan. 12. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Nov. 10-én született a kisfiam amúgy.

Ha jól emlékszem, akkor eleinte még nem volt olyan hideg, kb. 10 fok körül lehetett. Volt egy vékonyabb overálja, azt adtam rá a rugi fölé + betakartam, amikor kimentünk és levettem róla a plédet, ahogy beértünk az oviba, így nem izzadt be soha a hordozóba.

Ja, mi kocsival járunk, mert elég messze van az ovi.

Amikor hidegebb lett, akkor a vastagabb overált adtam rá és alá egy kardigánt.

Azért nem jó túlzottan beöltöztetni, mert szegény totál beizzadna, amíg a nagyot átöltöztetem, én ezért szoktam betakarni addig, amíg kint vagyunk.

Amikor jobb idő lett és sétáltunk (1,5 óra oda-vissza), akkor meg még egyszerűbb volt.


Bocsi az off-ért, kedves kérdező! :)

2011. jan. 12. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!