Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tehetnek, ha bababarát...

Mit tehetnek, ha bababarát kórházban ("bevitt") tápszert adok a kicsinek?

Figyelt kérdés

Nem ellenségeskedést és ítéleteket várok, -ugyanis ezt tervezem, de okkal. Természetesen az elsődleges a szoptatás lenne, de ez hosszú történet.

Ahol az 1. babámat szültem, ott még a cumisüveget sem "engedték" a lefejt tejnek, és a felicitas csomagból is kivetették a cumit. Csinált már valaki hasonló "merényletet", mit amit én tervezek?

Csak az ő válaszukat várom!


2011. jan. 3. 22:26
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
100%

Ahol én szültem, ott senki nem nézte, mit adok gyereknek, adhattam volna nyugodtan tápszert is.

Sőt volt is bekeverve. meg ki volt rakva cukors lötty.

Nem szóltak bele.

Volt aki kért tápszerreceptet, mielőtt hazament.

Ez a Margitban volt, nem tudom az milyen kórház, bababrát vagy sem.


(mondjuk én szoptattam)

2011. jan. 3. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
100%

Én vittem cumisüveget magammal, és bizony jól tettem, mert a kórházi orvosságos üveg, meg a ráhúzható rusnya sárga "cumi", amin akkora lyuk volt, mint a kisujjam (kis túlzással persze) egyszerűen alkalmatlan volt arra, hogy a gyereket abból etessük. De a dél-pestiben nem szóltak ezért, próbálták volna meg...

Viszont a csecsemőosztályon hihetetlen bunkók voltak a nővérek... császároztak, tejem nuku. Mondják, hogy ejnye, baj lesz, vészesen fogy a gyerek, így nem mehetünk haza. Mondom mitől hízna, ha nincs tejem, hiába lóg a cicin egész nap, nem jön belőle semmi?? (Már vérhólyagot szívott rá.) Végül adtak ott tápszert, valami Aptamilt vagy mit, amit egy nagy túrógalacsinban kihányt a kisfiam. Szóval ezzel az erővel akár saját tápit is bevihettem volna, mert nem álltak ott az ágyam felett, hogy mit adok neki oda és hogyan.

2011. jan. 3. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 A kérdező kommentje:

Hát, ez egy súlyosabb hely. Tápszerreceptet én is kértem hazamenetelkor, ill. még 2 rámenősebb családtagom, de nem adtak. Az én gyerekem is sokat esett vissza a súlyából és besárgult. És éjjel-nappal ordított az éhségtől. A tejem meg egyáltalán be sem lövellt. A tápszerért meg sírva kellett könyörögni, akkor talán adtak :( Szóval lesz, ami lesz, én ezt mégegyszer nem csinálom végig, viszek be HA tápszert.

Köszönöm a válaszaitokat!

2011. jan. 3. 22:43
 4/38 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk ha bababarát kórház, akkor a szoptatásban miért nem segítettek?
2011. jan. 3. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 A kérdező kommentje:

Ja, és ott "helyi" cumisüveg sincs. Kiskanál viszont van. Meg lehet ám pohárból is itatni az újszülöttet, bizony! Félre is nyelte a kis mohóm a kikönyörgött tápszert.

Jajj, már másfél éve volt, de a dühöm nem szállt el :S

2011. jan. 3. 22:46
 6/38 anonim ***** válasza:
100%

Abszolút kórháztól függ.Jó lenne tudni hogy hol szülsz,és arra fókuszálva tájékozódni hogy hogy megy ott az ilyesmi.

Nálunk teljességgel kizárt lett volna ilyesmit csinálni,se cumisüveg,sem cumi,mellszívó is csak a legvégső esetben volt engedélyezett,mikor már begyulladt a cici.Olyan viszont volt,hogy egyik anyukának annyi teje volt,hogy titokban megszoptatta a másik babát,rendszeresen,így szabadultak haza.Esetleg ha összebarátkozol vkivel,lehet ennek esélye.Amúgy meg szerelkezz fel,aztán majd meglátod.

Sok koraszülött osztályon eleve tápszerrel etetik a piciket.

2011. jan. 3. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
95%
Basszus, segíthetnek a szoptatásban, ha nem lövell be a tej... ez nem a segítségen múlik sajnos. Én tapasztaltam. Ittam teát, szedtem homeós bogyót, és semmi. Tudod mikor jutottam el odáig, hogy már spriccelt a mellemből a tej? 7 hetes volt a gyerek!! Addig örültem, ha cseppecskék jöttek belőle. Pedig a babám egész nap rajtam "lógott", masszíroztam, fejtem, szaporító fejést csináltam, stb. Szóval ez tényleg nem azon múlik, hogy segítenek vagy sem.
2011. jan. 3. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
100%

én ugyan nem csináltam ilyen "merényletet" de legközelebb megtenném ! :)

bababarát kórház, császár, nehezen induló, mondhatni nulla tejtermelődés

babám ordított, én bőgtem, könyörögtem a nővéreknek hogy adjanak neki vmit, azt mondták nem lehet sajnálják, hívattam az orvost, ugyanezt mondta, összevesztem vele, rám akarta hívni a gyámügyet!!!!

tehetetlen voltam, de ha most lennék ott nem lennék az! igenis vinnék be tápszert, vannak szülői jogok,amiket nem tagadhatnak meg tőlünk, csak azért mert bababarát a kórház

ahol én szültem, még a bimbóvédő használatát sem engedték!

elhiszem hogy jó dolog ez a babbarát izé, meg a szoptatás is fontos, de véleményem szerint kezdenek átesni a ló túloldalára

2011. jan. 3. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:

22:33 és 22:45-ös

Ez melyik kórház?

2011. jan. 3. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 A kérdező kommentje:
22:45: mert nem volt idejük... Csak néha annyira, hogy belenyomják a kicsi szájába a nem éppen szopásra alkalmas mellbimbómat. (Kicsi a mellbimbóm, meg alig keményedett, ha értitek.)Na persze arról nem beszélve , hogy tej az amúgy sem "igazán" jött belőle.
2011. jan. 3. 22:50
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!