Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Normális, hogy túró, joghurt...

Normális, hogy túró, joghurt fogyasztása után savanykásan büdöseket kakál másnap a babám?

Figyelt kérdés
Allergiagyanús, azért kérdezem. 14 hós, kb. másfél hónapja kezdtük bevezetni a tejtermékeket, mert ekcémája volt korábban. A sajttól nem ilyen büdi a kaki, de a túró és a babajoghurt után annyira, hogy három réteg nadrágon keresztül is érezni. Amúgy nem megy a hasa, semmi ilyesmi, talán csak egy kicsit lazább ilyenkor a széklete. Ezen kívül megjelent egy pici ekcéma-féleség a kézfején is, de az meg lehet, hogy attól, hogy az utóbbi időben már szappannal mosunk kezet. Segítenétek, tejallergiás babák anyukái? Ezek lehetnek az allergia tünetei, vagy ne parázzam túl?
2011. jan. 4. 22:29
 1/3 anonim válasza:
0%
Azonnal vidd el orvoshoz! Ez most komolyan mondom!
2011. jan. 4. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Mintha én írtam volna a kérdést, de akkor fel sem teszem. Én is várom a válaszokat. Nekem egy éves múlt a fiam, és régóta az ebéd közbeni/utáni széklete általában nagyon laza, annyira, hogy betölti az egész pelust, sokszor valahol ki is szivárog belőle. Ekcémája is volt. Ezért a doki tejmentes étrendet javasolt, gasztrora február végére kaptunk időpontot. Már 3-4 hete nem evett tejterméket, és még mindig voltak ilyen trotykós kakái, és egy nap 3-4 széklete mindig van. A többi normál, palacsintaszerű :o)

Bő egy hónap után már nem nagyon volt ilyen, sőt keményebb volt a széklet, de tápszert akkor is kapott, hol HA-t hol, ha nem volt itthon recept, simát. Szóval elmúlt, most próbáltam megint adni neki túrót tegnap, ma minden pelenkában az a laza büdi széklet volt 4-szer. A pofija is kipirult. Nem tudom, ez a fogzásnak is a tünete, de már hónapok óta 8 foga van, egy sem jött ki, bár nagyon nyálzik megint. Székletvizsgálatot csinálunk majd, meg a gasztro.

De már most nagyon unom, hogy alig tudok neki uzsira adni, állandóan gyümölcs, gabonával stb... meg már a tápszert sem bírjuk nagyon anyagilag. Jó. Ha kell, hát kell, persze, de így? Hogy lehet, hogy attól, de nem biztos, és 3 hónap múlvára kapunk vizsgálati időpontot... röhej.


Egyébként én is ekcémás voltam, nagyon durván, anyukámnak szerinted mondta bárki is, hogy talán a tejtermék? Hogy ne igyak tejet, kakaót? Nem értem, hogy mi ez az "azonnal vidd el orvoshoz" hozzáállás. Miért? halálos betegsége van? Én elvittem orvoshoz, mégis 3 hónap múlva derülhet ki valami ha kiderül..... Szóval azért van egy gyanúm nekem is, hogy a tejtermék, de hogy 1 hónapig nem ette, és nem múlt el, csak bő egy hónap múlva, ez is fura. Kijönni egyből kijön, elmúlni meg hetek alatt? Na, jó hosszú lettem, pedig érdemben nem is tudtam válaszolni, bocsi....

2011. jan. 4. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Azért köszi, segítettél, megerősített abban, hogy elnézzünk a dokihoz, ne várjuk ki a következő rutinvizitet, ami február közepén lesz. Én is tejfehérjeallergiás voltam gyerekkoromban (nálam bőrkiütéses tünetek voltak), máig erős pollen-és egyéb allergiáom vannak (az ételallergiát szerencsére kinőttem). Szóval igencsak rizikófaktorban van a kislányom is, de eddig reménykedtem, hogy talán megússzuk, az első kóstoltatásoknál úgy tűnt, nem reagál a fehérjére.
2011. jan. 5. 10:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!