Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan lehet a bölcsit és a...

Hogyan lehet a bölcsit és a munkaidőt összehangolni, hogy mindenkinek elfogadható legyen?

Figyelt kérdés

Kisfiam 16 hós, most kezdjük a bölcsit, de egyelőre reménytelennek tűnik, hogy időre érte tudjak menni és még le is dolgozzam a 6 órát. Hogy csinálják, akik 8 órát dolgoznak?!

Kisfiam 8-9 között kel fel. Ha hamarabb felkeltem, akkor nyűgös és nem bírja ki alvásig, tehát ez nem megy. Így viszont fél10-10 között érünk a bölcsibe. Ha azonnal munkába rohanok és tegyük fel 10kor elkezdek dolgozni és nem ebédelek, akkor 4ig kéne dolgoznom. De a bölcsiben azt mondták, hogy 3 körül vigyem már haza, max 4kor.

A férjem 8ra megy dolgozni és este 7 körül ér haza, más nem tud besegíteni :(. Tudom, hogy egy Anya általában elég kreatív és önfeláldozó, de itt még nem látom a megoldást...


Köszi minden tippet és ötletet!


2011. jan. 7. 13:48
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem tudsz mást tenni, mint korábban felébreszteni és mondjuk 8-ra vinni.

Mi egy hónap múlva kezdjük a bölcsit, nekem azt javasolta a gondozónénim hogy szoktassuk rá az este 7- fél 8 körüli fekvésre. Így 6-kor ébred, ami pont jó, mert bölcsibe fél 7-kor indulunk majd. Én 8 órában dolgozom, egy másik városban (25 km).

Bár nekem könnyű, mert délután a nagyszülők elhozzák.

2011. jan. 7. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Kisfiam 2 évesen fog menni bölcsibe. Ő is 8-9-ig alszik, ma pl. fél 10-ig. Én bankban dolgoztam, ahol bizony nyitvatartási idő van, fél 8-ra bent kell lenni. Szóval a nyáron el fogom kezdeni rászoktatni, hogy egyre korábban keljünk, így valószínűleg korábban is fog lefeküdni.

Én csak azt tudom mondani Neked, hogy próbáld meg fokozatosan egyre előbb letenni, hogy ne aludjon olyan sokáig. Ha napi 10 perccel előbb is teszed le, akkor csak 10 percet ugyan, de nyertél egy kis időt. Természetesen nem fog egyik napról a másikra menni a dolog, de szerintem fokozatosan megoldható.

2011. jan. 7. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem csak az lesz a megoldás ,hogy rászoktatod a hamarabbi kelésre.
2011. jan. 7. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és tőlünk kérdezték, hogy hányszor alszik még napközben, itt nem gond, ha még kétszer, megoldják. Tehát ha korábban megy be, akkor legfeljebb délelőtt is szundizik egyet.
2011. jan. 7. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Mikor jelentkeztetek bölcsibe,mikor volt beiratkozás,hogy most kezditek?Az nem egy évben egyszer van?Lehet évközben is?
2011. jan. 7. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Öazintén: sehogy


Nagyfiam már sulinál tart, álandó rohanás volt, koránkelás, monjuk én fél 8-ra jártam 4-ig.

Szeptembertől akicsi lesz bölcsis, dettó uuyganez lesz.

Xar ügy.


Ja és autó nélkül nem ment volna, létszükséglet.


Amúgy nem tudom hol lehet 6 órát dolgozni, nálunk nem.

2011. jan. 7. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

nálunk kb. úgy lesz, hogy apuka (elvileg) 8 órában (gyakorlatikag 10) dolgozik, anyuka (majd akkortól) 12/24-ben. apuka megy gyesre, különben anyuka nem keres majd sz@rt sem (egészségügy)


reggel apuka viszi a gyereket, anyuka otthon sincs, vagy alszik, délután anyuka, vagy nagymama megy érte.


nálunk az alvás a kisebb gond, mert kel rendszeresen 6 elött...

2011. jan. 7. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Hű, hát nem lepett meg, hogy vannak nálunk rosszabb helyzetben lévők is... Óriási mákom van, hogy 6órában dolgzhatok, mégsem tudom összekoordinálni.

Próbáltam tegnap, hogy korábban fektetem a kicsit - fél 8 helyett már fél 7kor fürödtünk. 9helyett már 8kor aludt. erre reggel fél órával később kelt, mint szokott. 12.5 órát aludt.

De ha működne is, az a baj, hogy ha ilyen korán lefektetném, Apával csak hétvégénként találkozna a kisfiam, ezt meg egyikük sem bírná ki szerintem.


Kipróbáljuk majd az ébresztést is - jobb híjján :)


Köszi és mindenkinek kitartást!

2011. jan. 7. 14:51
 9/13 A kérdező kommentje:

Ja, arra vonatkozóan, hogy altatják őket többször is nap közben, csak ennyit: nálunk is kérdezték, azt mondták, ha kell többször altatják. A gyakorlat, amit most a héten láttam: majd összeesik olyan álmos a kislány, de nem fektetik lefél 11kor, mert már kibírja a 11 órási ebédig, és majd alszik utána. Délután meg már 3kor remélik, hogy elviszik őket, szóval a kutya nem teszi le a gyerekeket kétszer, vagy többször. Csak a megszokott időben.

Így sem tudom, hogy ha a fiamat fél12-12 között fogják altatni, hogy bírja majd ki este fürdésig..., pláne ha még ébresztem is reggel.

Elég fura ez a napirend :( nekem legalábbis.

2011. jan. 7. 14:54
 10/13 anonim ***** válasza:

szerintem csináld azt, hogy mondjuk holnap felkelted 8kor és 1 órával előbb teszed le délután majd este is 1 órával korábban fekteted le. ezt csináljátok 3-4 napig, addigra megszokja és vissza tudod tenni a déli alvást. az esti korai lefekvést pedig hagyjátok meg.

egyébként se tartom rossz dolognak, hogy már most megszokja a 7-8 órás kelést, később nem lesz vele gond :)

2011. jan. 7. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!