Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy etessem? 1 éves a fiam 1...

Hogy etessem? 1 éves a fiam 1 nap egyszer elég a fött kaja, mondjuk ebédre?

Figyelt kérdés
pl reggeli,tápszer,meg velem kenyér szalámi,majd tizorai gyümölcs,ebéd,valami fözelék,uzsonna,gyümölcs,vagy tejpép,vacsora kenyér sajttal,lefekvéskor tápszer.jo ez igy?
2011. jan. 9. 19:53
 1/6 anonim ***** válasza:
Szia! Szerintem nagyon jó. Az én kisfiam is 1 éves, de én kétszer adok neki főzeléket, mert egyelőre velünk nem akar enni :-( Kóstolgat ebből-abból, de nem eszik meg olyan mennyiséget, mint a Te babád, amivel jól is lakik. Szóval igyekszem vegyíteni a vacsorát, hogy kapjon mást is, ne csak mindig főzeléket. Minden jót!
2011. jan. 9. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
csak arra gondoltam,hogy elég e a fött kaja egyszer,vagy vacsira is az kellene e?
2011. jan. 9. 20:46
 3/6 anonim ***** válasza:

Nálunk is ebédre van főtt étel, de ha sikerül az ő esti rutinja előtt vacsoráznunk, akkor természetesen abból is kell ennie, így előfordul, hogy kap belőle (főként leves vagy zöldség). Amúgy reggel, este tápszer (250ml körül), de. egy danone joghurt, esetleg valami gyümölcs még. Du. valami gabonás gyümölcsöt szokott kapni. Tejpépért sosem rajongott, így az már rég nincs.

Vajas kenyeret felvágottakkal nem szokott kapni, nem azért, mert nem adnám, hanem, mert mi sem eszünk nagyon kenyeret, a felvágottat magában meg nem adom neki oda.

14 hós fiú anyukája

2011. jan. 9. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Az én fiam is 1 éves múlt és soha nem evett kétszer főtt ételt (mi sem vacsorázunk soha meleget a férjemmel).

11 hónapos koráig tejpép volt a vacsora, lefekvéskor tápszer, azóta szilád vacsora ahogy te is írtad, és lefekvéskor tejital.

Most kb. 81 cm és kb. 11,5 kg a kicsinyem, úgyhogy nem hinném, hogy bármiben hiányt szenvedne.......

2011. jan. 9. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ehet vacsira is főttkaját. De nem törvényszerű. Nekem 13 hós a kislányom és 1 mintanap: reggel 8-kor 2dl tej,9-kor virsli barnakenyérrel. 11-kor gyümölcs. 13-kor főtt kaja(már mindent eszik),17-kor krémtúró v.joghurt, vagy kalács, vagy szendvics. Meglehet, hogy megint főtt kaját eszik. Este lefekvéskor 2dl kakaó 3.5-ös tejből.
2011. jan. 9. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Majdnem teljesen ez az én babám étrendje is. Szalámit mondjuk ő még nem evett, inkább sajtkrémet, margarint, vagy én készítek tojáskrémet, májkrémet.

A vacsora nálunk is gyakran kenyér valamivel, de legalább ilyen gyakran tejbegríz vagy kukoricadara vagy tejberizs és ehhez gyümölcsöt keverek (egyelőre csak rizstejjel készítettem, most próbálgatjuk a tejet). Szóval ilyenkor este is főtt kaja van, de nem főzelék.

2011. jan. 9. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!