Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A babád hány hónapos korától...

A babád hány hónapos korától mosod a fogát, s mikortól használtok fogkrémet is?

Figyelt kérdés
Milyen fogkrémet használtok, s napi hányszor?
2011. jan. 9. 21:21
 1/10 A kérdező kommentje:
Az Elmex Kindert mennyi idős kortól ajánlják?
2011. jan. 9. 21:22
 2/10 anonim ***** válasza:
56%

8 hónaposan lett két foga, azóta kap fogkefét, akkor minden kanalas étkezés után odaadtam neki, hogy szokja.

Most 13 hós lesz, 6 foga van, esténként fürdetés után mossuk, már nyitja a száját ha meglátja a kefét.

Én jól megsikálom neki, aztán ő is 'sikál'.

Fogkrémet nem használok, de még nem is tervezem, akármilyen gyerekbarát is, nem szeretném ha lenyelne belőle.

2011. jan. 9. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Az elmex gyerekfogkrém 2 éves kortól ajánlott - amikortól nagyjából már ki tudják köpni a gyerekek.


Mi Nenedent fogkrémet vettünk a DM-ben (600 Ft), ez fluoridmentes, rá is van írva, hogy nem baj, ha a baba lenyeli, mert nem tudja még kiköpni.

Egyébként azóta mossuk neki, amióta 4 foga van, előtte ujjra húzható, benedvesített fogtörlő textillel törölgettem neki.

2011. jan. 9. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
76%
2 hónapos korától "mosom" esténként a fogát masszírozós fogkefeszerűvel, amióta foga is van, azóta másikféle gumikefével dörzsölöm. Most 8 hónapos. Fogkrémet nem használunk... van valami tabletta, ami fluoridot tartalmaz, babáknak van direkt, olyanoknak akiknek még nincs vagy 1-2 foguk van. Fel kell vzben oldani, és megitatni. Orvos ajánlja.
2011. jan. 12. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
76%

10 hónaposan kezdett fogzani, akkor vettünk neki fogkefét.

Eleinte csak megkapta fürdéskor, rágcsálta, látta, ahogy én is mosom a fogam, ő meg röhögött rajtam és ő is "mosta" a sajátját. Aztán 4 fognál már én is megmostam neki fürdés végén. Most 15 hónapos, most kezdtünk fogkrémet használni, Nenedentet, de nem jött be neki. Amióta azt is teszek a fogkefére, nem akar annyira fogat mosni. Pedig épp hogy csak egy lehelletnyit teszek rá. Úgyhogy hanyagoljuk még a fogkrémezést.

2011. jan. 12. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
76%
attól a naptól kezdve, ahogy kijött az első foga mosni kell neki, mivel onnantól kezdve változik a szájflórája, és a lepedék azonnal (!!!) megtapadhat, ezért is kell babafogkrémmel mosni, amit gyógyszertárakban, dm ben is lehet kapni pl. Olyat kell venni, amit nem baj, ha lenyel a baba. Ilyenkor elég egy minimális pici mennyiség is, nem kell neki egy nagy adagnyit kinyomni...
2011. jan. 12. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
83%
Amióta van foga,ápoljuk.Fogorvos mondta,hogy mikor bújik a fog,akkor az ujjadra nyomd a fogkrémet,és azzal "kend"be a fogacskát,napi egyszer.Ez elég védelem,és mikor már akkora,hogy mosható,babafogkefére nyomott kevéske babafogkrémmel kell mosni.így nem kell a fluor tartalmú tabletta,mert a fogkrémből megkapja ami kell.Az Elmex 0hónapos kortól-t ajánlotta.Mi ezt használjuk.
2011. jan. 12. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

Fura népek járnak erre mostanság....

Vajon miért csak 40%-ban hasznos amit írtam? Mi rossz van benne?

Sosem fogom megérteni egyesek lelkivilágát........

2011. jan. 12. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
off! lehethogy azért, mert nem használtok még fogkrémet?:D amúgy már minden miatt lepontoznak... sehogy se jó...
2011. jan. 12. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Én nem pontoztam le senkit. Köszönöm a válaszaitokat!
2011. jan. 12. 18:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!