Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem nagyon szeret fogat...

Nem nagyon szeret fogat mosni. Mit tegyek? 15 hónapos,5 foga van és nem nagyon engedi, ha odaadom akkor sem mossa, vagy csak néha.

Figyelt kérdés
Próbáltam már mindent. Fogkrémmel (nenedent), anélkül, Ő mossa, játékosan persze mindig, én is mosom az enyémet, vagy megmossa az enyémet is....stb nagy taps és ováció ha engedi vagy megmossa magának, de 10-ből 8szor nem akarja.
2011. jan. 9. 21:26
 1/5 anonim ***** válasza:
Ne erőltesd. Lássa, mikor te mosod magadnak mindig. fogkrémet még ne tegyél rá. Kaja után add a kezébe, hadd játszon vele, megszokja majd.
2011. jan. 9. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Az elsővel egyetértek, azt kivéve, hogy ne tegyél rá fogkrémet. A Nenedent fluoridmentes, szóval nyugodtan!!!

Nálunk úgy zajlik a fogmosás, hogy apa egy kicsit megsikálja neki, közben mondani kell, hogy sika-mika-sika-mika, ezen mindig vigyorog. Aztán kikapja apja kezéből a fogkefét, és még rágcsálja egy kicsit. Ez tökéletesen elég arra, hogy szokja. Ahogy értelmesebb lesz, egyre jobban el fogja fogadni, hogy márpedig fogat mosni kell.

2011. jan. 9. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szerintem meg ne ad neki oda játszani mert az én kisfiam is esett egyet a szájába a fogkefével.Volt ám rémület és sírás......

Mi úgy szeretettük meg vele hogy segít megmosni az én fogamat majd én is az övét.Sok sikert:D

2011. jan. 9. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szerintem tarts egy kis szünetet, adj neki étkezések után egy cikk almát, h harapja, mert az is tisztítja a fogat.

2-3 hét múlva próbálkozz újra.


Én a fogorvosomnak panaszkodtam, ő ajánlotta. Aztán egyszer megtanította a fiamat fogat mosni, azóta egyedül mossa. 3 éves.

2011. jan. 9. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. Na igen, úgy nem adom oda hogy a szájában azzal rohangáljon, azt nem engedem mással sem.


Erőltetni nem fogom, nem akarom hogy megútálja a fogmosást. Remélem idővel majd megszokja.

2011. jan. 10. 08:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!