Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » HA GYEDen vagyok, érdemes...

HA GYEDen vagyok, érdemes nekem élni a családi adókedvezménnyel (2x10. 000Ft), vagy inkább a férjem vegye igénybe? Vagyis vonnak ennyi adót a GYEDből? Maximumot kapok. , anno bruttó 180ezer körüli bérem volt.

Figyelt kérdés
Olvastam egy év végi kérdést ezzel kapcsolatban, de bevallom, nem egészen világos. Most akkor 2 gyerekkel nem nekem éri meg, hanem Apának? Mert a GYED alapján nem kapok 20.000 adócsökkentést? Aki ért ehhez néiképp, kérlek írjon...
2011. jan. 9. 22:16
 1/6 anonim ***** válasza:
gyed után kell adózni? kérdezzétek meg az Apeh-nél
2011. jan. 9. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Oké, köszi...
2011. jan. 9. 22:26
 3/6 anonim ***** válasza:

Nézd meg a papirodat, hogy kérsz-e adójóváirást. Azt is nézd meg, vonnak-e adót.

Szeritnem a max. gyed után nemigen marad az adójóváirás után fizetendő adó, max. párezer Ft.

De nem értem, a párod jövedelme mennyi? Miért nem ő veszi igénybe MINDENKÉPP és kész?

2011. jan. 9. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Közösen is igénybe vehetitek. Ő a munkaadójánál kitölt erről egy nyomtatványt, amit a Te munkáltatód láttamoztat, s ami arról szól, hogy az az adójóváírása után fennmaradó adójából igénybe veszi a 2x 10.000 forintot, míg te a fennmaradó, esetleges maradékot, ha ő nem tudná az egészet igénybe venni. Mi is így csináltuk, szerintem ez a leggazdaságosabb.
2011. jan. 10. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Megnéztem, a max gyed után neked 20.900 lenne az adód, de az adójóváirás miatt (12.100) csak 8.800 marad belőle. A többit a férjed veheti igénybe, azaz havi 11.200 Ft-ot.

A nyilatkozaton eleve megoszthatjátok, de ha a férjednek van 160.000 Ft-os bruttója, akkor már ő egyedül ki tudja használni teljes mértékben és nem kel megosztogatni, akkor egyszerűbb, ha ő veszi igénybe teljesen és kész.

Ha nincs annyi bruttója, akkor meg kell osztanotok, hogy ki tudjátok használni.

Ird be az adataitokat az adozona.hu adókalkulátorába és minden tiszta lesz.

2011. jan. 10. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, nagyo kedvesek vagytok, s kifejezetten hasznosakat írtatok. Még egyszer köszi!
2011. jan. 10. 12:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!