Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mindenki átáll a 4 óránkénti...

Mindenki átáll a 4 óránkénti etetésre?

Figyelt kérdés
Kisfiam 7 hónapos, de még mindig 3 óránként etetem. Aki 4 óránként etet, annak, hogy néz ki a napirendje?
2009. febr. 2. 16:21
 1/9 anonim ***** válasza:

Nagyon jó kérdés! Az én kislányom 3hónapos, de 2 napja az orvos azt mondta, hogy 4 óránként etessem. Eddig 6 szor ettünk, most csak 5 ször.

Nos az eddig mosolygós babám - síró babává változott.

Még pár napig próbálom,de ez a helyzet igy borzasztó.

És nem tudom meddig bírom, hogy sírdogál.

2009. febr. 2. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én még mindig igény szerint szoptatom a babámat. Csak a szilárd étkezések visznek valami rendszert az evési szokásokba! Ő ebédre kap főzit, du. gyümölcsöt, és este tejpépet! És annyiszor cicizi, ahányszor szüksége van rá, hiszen ő ezt még mindig nem csak evésre használja! :-)

2009. febr. 2. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó vagyok: boldog, kiegyensúlyozott! Nekem már rég 4 óránként kellene etetnnem, hiszen már 8 hós, de ő ezt igényli, és én alakalmazkodom! :-)
2009. febr. 2. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Az en babam 6hos szopik meg es akkor kap tejet amikor csak szeretne,nalunk is csak a szilart etkezes van idohoz kotve(10orai,ebed es vacsi)
2009. febr. 2. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
3x-os tapasztalatból mondom: Nem mindenki. Az enyémek végig 3 óránként ettek, amíg csak folyékonyat ettek. csak azután álltak át, mikor már főleg szilárdat ettek. Persze ez is mint minden, babafüggő. Most kíváncsi vagyok, hogy a negyedik babám mit lép..:) Bár eddig általában 3 óránként eszik:)
2009. febr. 2. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Az én kisfiam 10 hónapos és 3 óránként eszik.

A doktornő nekem is mondta,amikor 8 hónapos volt,hogy adjak neki többet enni és majd csak 4 óránként fogja kérni.

Sajnos az a 40 ml amivel többet adtam neki az kijött belőle.

Így maradtunk a 3 óránkénti etetésnél,de nekünk így jó.

Szerintem majd a babád tudja mi neki a jó.

2009. febr. 2. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Az én babám 8 és fél hónapos és SOHA nem evett 4 óránként. Amíg csak szopizott, akkor 3 és fél óra volt a maximum, amit kibírt, de inkább 3 óra volt a jellemző maximum. Egyszerűen ordított, ha éhes volt.

Most, hogy már naponta többször eszik szilárdat is, látom a mennyiségeket és világos, hogy ő olyan típus, aki egyszerre nem eszik sokat. Ettől még szépen hízik és rengeteget mozog is.

Szerintem ne erőltetsd a 4- óránkénti evést, ha nem bírja ki a babád.

2009. febr. 2. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
53%
akkor etesd, amikor éhes. nekem emiatt apadt el a tejem, mert a sok hülye belémbeszélte a 3 óránkénti etetést. az én fiam most 8,5 hónapos és van amikor 2,5 óránként eszik. és egyáltalán nem kövér. mi is akkor eszünk, amikor éhesek vagyunk, nem 4 óránként. ez a 70, 80-as évek agyament gyermeknevelési módszerének csúcsa.
2009. febr. 2. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, nekem jobban bejött a 3 óránkénti etetés, és így megvan az 5 étkezés, ami amúgy is kell egy fejlődő szervezetnek.
2009. febr. 3. 09:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!