Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Babam 6 hetes, es borzasztoan...

Babam 6 hetes, es borzasztoan hisztis, nyugtalan, mitol lehet?

Figyelt kérdés

Eszik rendesen, van eleg tejem, sokszor mellre teszem, hogy megnyugodjon, meg hogy megbizinyosodjak rola, hogy nem ehes(tobbszor csak cumizik). Amint nagy nehezen elalszik, ra 10-20 percre mar torka szakadtabol uvolt... Raadasul olyan hirtelen, ijedten ebred meg...

A szobaban jo a levego, se meleg, se hideg, zaj csak minimalis, szokasos, tisztaba van teve, tele a poci... akkor megis mi baj lehet?

Orra nem csorog, nincs laza... nem ugy nez ki, mint aki beteg... csak olyan nyugtalan... ez kb tegnap ota tart...


2011. jan. 18. 21:14
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
6 hetesen még nem hisztis, hanem valami baja van. Talán a pocakja fáj. Az nem jó, ha mindig mellre teszed, amint megnyikkan. Vagy lehet, hogy csak hiányzik neki az anyja és a közelségedre vágyik.
2011. jan. 18. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

lehet az időjárástól, de lehet, hogy fáj a pocakja. egy tuti! 6 hetes gyerek még nem hisztizik. problémája van, amit így közöl.

ha rángatja a kis lábait, feszes a pocakja, nehezen pukizik vagy kakil, akkor a hasa lesz a gond. fektesd az alkarodra a hasára és úgy próbáld ringatni. hasfájásra ezer tippet találsz itt. infacol, espumisan, gripe water, aloe activator, melegítőpárna, pocakmasszírozás, tornáztatás, hason fektetés. hirtelen ennyi jut eszembe.

ha csak tegnap meg ma volt rosszabb napja, akkor lehet ettől a hülye időjárástól is.

remélem kicsit tudtam segíteni. kitartás és ok-sok türelem! :) szeretgesd, babusgasd sokat! :)

2011. jan. 18. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy kólikás.

Azaz hasfájós a baba.

Nem tehetsz igazán semmit, neki fáj, és ordít, neked meg el kell viselni.


Egy vizit a dokinál nem fog ártani, vagy egy konzultáció a védőnővel.

2011. jan. 18. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
A cicizés nem mindig megoldás. Szerintem a pocija fáj. Óvatosan tedd a térdedre, simogasd a hátát, nagyokat fog pukizni. Utána szuperül fog aludni. Sok sikert!
2011. jan. 18. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

biztos, hogy nem hisztizik, ahhoz még nagyon picike!

én is a pocifájásra gyanakodnék! mennyit büfizteted?


igyál sok édeskömény teát, át megy a tejbe, lehet az segíteni fog. vagy próbálkozhatsz infacollal, angolvízzel.

2011. jan. 18. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Nem tudom, sokszor ugy erzem nem letezik, hogy hat hetes, mivel mar tudatosan mosolyog batyam hulyesegein(szombaton vettuk ezt eszre), meg ilyen zenes rezego mutyuknek is orul, vigyorog, oldalrol hatra, hatrol oldalra fordul, egy hete elkezdett gugyoreszni, 5 het alatt nott 6 cm-t... szoval olyan gyorsan ero babanak tunik, ezert is merem kijelenteni, hogy hisztis.

Latszik az egy baban, amikor baja van, vagy mikor hisztis. Ugy nyekereg, nyafog... Tudom milyen a sirasa ha baja van, vagy milyen, ha nincs baja... s most nem tunik ugy, hogy baja lenne. Egyszeruen hisztis, de miert? Ha ott fekszek mellette is csak mondogatja, fel-fel nyafog...


A pocija mikor faj allandoan huzogatja a labat, de most semmi. Volt ma kaki 2szer, pukizott is akkor rendesen, de meg se nyikkant kozbe... Altalaban oldalt alszik, ma is mar mindent kiprobaltam...

Most ugy aludt el, hogy simogattam a kezet...


Anyumnal lakunk, igy o sokat segit, ert a babakhoz, de ma o is tehetetlenul nezett, amint fogom az olemben es csak nyekereg...


En az idojarasra gondoltam, de az ennyire kihatassal lenne ra?


Amugy koszonom a tippeket, tanacsokat, segitseget!

2011. jan. 18. 21:35
 7/9 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom, az én lánykám 5 hónapos, de ma azt hittem, kitérek a hitemből! Nyafizott egész nap, aludt 1 órát egész nap, most este a szokásos időben lefektettem, erre rá egy órára már felébredt, ordítva. Nem a foga, nem fáj semmije, minden ok.

Védőnő azt mondta, hogy az időjárás, meg a közelgő telihold az.

Átérzem a helyzeted, kitartás!

2011. jan. 18. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Eddig evett meg aludt, most meg ha megpróbálod letenni sír?

Mennyit alszik nappal és mennyit éjszaka?

2011. jan. 18. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

2. válaszoló vagyok megint. nézd, akármilyen koránérő, hiper-szuper gyermeked van, akkor sem hisztizik 6 hetesen. ha tetszik, ha nem, ez az igazság.


ha ki tudtad zárni a hasfájást, akkor mindenképp az időjárásra gondolok. nekem 9 hós a fiam, mostmár nem annyira rossz, amikor front van, vgy hideg idő jön, de 4-5 hónapos koráig, nagyon durva volt ő is, amikor változás volt az időjárában! voltak napok, mikor semmi sem volt jó neki. nem jó a közérzete, és tényleg ennyire tudja befolyásolni őket ez is és a hold változása is!

ha nem jó az ember közérzete, akkor nyafisabb, lehangoltabb, hát még egy pici baba! sehogy máshogy nem tudja magát kifejezni, csak így, nem tudja közölni veled másképp, hogy anya, ma ngyon sz@rul érzem magam, babusgass.

ő még nem tudja, hogy neked ezer más dolgod is van otthon, amit meg kell csinálnod, és pihenned sem ártana persze. egy új világban kell kiharcolnia az igényeit, ahol "senki" sem érti, és csak egy emberben bízik: az ismerős szívverésben, az ismerős illatban, ami a biztonságot jelenti számára.

és tudom, hogy ezeket te is tudod, és baromi nehéz, mikor egész nap/ esetleg egész éjjel próbálsz helytállni, és mégsem jó Neki látszólag semmi.

az ilyen frontos napokat túl kell élni, és ilyenkor türelem-türelem! és gondolj a nehéz percekben a mosolyára!!! vagy arra, mikor magadhoz öleled és odabújik megpihenve, milyen jó is az!!! :)


sok erőt és kitartást kívánok neked!!!!

2011. jan. 19. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!